Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj,
tak jsem se do novinky od RW pustil taky. UNC sice ještě není komplet, ale neodolal jsem a řízl do Pragy.

Obrázek

Na rozdíl od dvou jiných kolegů modelářů tady na fóru jsem nezačal motorem, ale koly. Spokojený ale nejsem! Seděl jsem u toho dnes 6 hodin, zatím přidám dvě fotky. Bočnice plášťů budu dělat vlastní, originál se mi prostě bez popraskání nepodařil natvarovat.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Praga S5T-3 krátký valník / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Nezoufej, je dobré bočnici z rubu navlhčit (naslinit) a hlavně nespěchat. Prsty to kolem dokola musíš oběhnout několikrát. TEO k tomu kdysi udělal perfektní videonávod. Takže s chutí do toho, méně povedené kousky se schovají na vnitřní straně kol.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 krátký valník / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Nezoufám, bočnici jsem z rubu vlhčil, prsty to několikrát dokola oběhnul, nespěchal. Návod Tea jsem mockrát viděl... A nejen jeho. Můžu zkusit ještě jednu, ale maximálně 2 jsou možné nepovedené. Víc kol schovaných není. Moc tomu nevěřím, spíš budou kola jinou metodou - např. jako na mé 815 UDS, či 148 S3...
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Praga S5T-3 krátký valník / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Maximálně dvě nepovedené? Podle mě nepůjdou příliš vidět vnitřky tupláků - to jsou 4 bočnice a určitě i minimálně ta strana rezervy, která bude naplácnutá pod podlahu korby ;) .
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 krátký valník / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ano, máš pravdu. Takže jich můžu zkazit víc. Asi jim dám ještě šanci.. :roll:
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Praga S5T-3 krátký valník / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ony bočnice kol od RW se podle mého postupu tvarují docela blbě. Zde jsem si pomohl trošku jinak. Celou bočnici jsem stočil do trychtýřovitého tvaru, slepil pomocnou chlopničkou a potom teprve následovalo tvarovaní. Akorát zde je potřeba být opatrnější při překlapování v určitém místě do požadovaného tvaru. Musel bych asi zase k tomu vytvořit video pro snadnější pochopení.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 krátký valník / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Já bych řekl, že tvar jsem celkem vychytal, ale problém je v tom, že mi popraskal tisk. Možná je to rukama, nevím. Tvaroval jsem mezi prsty a ráfek jsem chtěl dotvarovat tyčinkou. Při tom jsem ale z ráfku sedřel skoro všechnu barvu. Ještě to zkusím jinak, ale spíš budou bočnice dělané vlastní technologií, kterou vymyslel Fantomas666 nebo jak se tady Přemek jmenuje.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Praga S5T-3 krátký valník / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

To praskání a stírání barvy je prostě slabinou digitálního (laserového) tisku. A pokud se u této technologie použije ofsetový papír, tak o to větší problém nastává. Je-li však použit papír pro laserový tisk, je to malinko menší problém.....pár modelů tisknutých touto technologií jsem měl na pracovním stole, takže jakous takous zkušenost mám.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tak jsem tady s dalším, a na nějakou dobu posledním, reportem. Stavbu jsem myslel opravdu vážně, takže jsem doplnil i matice na kola. Nicméně, kola jsem odložil a zkusil něco náročnějšího na tvarování, tedy předek auta. Nevím, jestli je to rukama, ale barva se prostě v mikroploškách loupe a zůstávají po jakémkoliv pokusu o natvarování bílá místa. Opravdu jsem se snažil, vlhčil, válel jemně kulatinkou a tak dál... Rád si počkám na stavbu od dalších dvou borců a třeba se mi potvrdí, že na tohle prostě jenom nemám. Přidám dvě fotky z galerie (od první stačí klikat v galerii doleva, druhá je v galerii předposlední). Jsou tam například blatníky v různé fázi zpracování, skončil jsem maskou a jejím celkem složitým lemem. Už na první fotce je vidět, co mi tisk udělal po tom, co jsem je vykroužil díru "kornajsnou" do jednoho z dílů. Jak to celé zatím dopadlo, vidíte tady:

Obrázek Obrázek

Snad ještě jen dodám - pokud budu mít chuť udělat "papírový kit" (tedy papírák stříkaný pistolí), dodělám tohoto budoucího kostlivce ze skříně. :roll:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

U složitějšího tvarování je problém s ditálním tiskem hold problém. Já to vyřešil lehkých postřikem laku, pak mi tisk nepraskal, když jsem dělal betu.
Zde můj druhý pokus. první dopadl stejne jako Váš.
Obrázek
Blatníky jsem navlhčené omotal gumičkou okolo krabičky na režnou nit. Byl to ideální průměr, taky lehce zaoblený okraj mi hodně pomohl.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ano Vojto, o tom lakování jsme si v SZ psali (a potykali si ;-) ). Já jsem ale chtěl otestovat model v surovém stavu, bez úprav.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Aha. Promiň. Komentář jsem psal tak nějak automaticky, aniž bych se díval na jméno. Polepším se, slibuji.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Zdravím.
Jak se zdá, tak "nová technologie tisku", zvlášť u takto tvarově náročných modelů, nemá budoucnost. ;)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

S tím bych souhlasil. Je to docela problém.
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od LC 736 »

Pekný deň prajem.nedalo mi to a objednal som si S5T a vyskúšal niečo málo.Lepiteľné to určite je,na nejaký problém som nenarazil a kapota sedí perfektne.Samozrejme toto ešte nie je finálna podoba,budem este ladiť retuš a blatníky na okrajoch nie sú zlepené.
Obrázek,Obrázek,Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“