Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Uznávám, že je to hezké. O tom, že by něco nesedělo, jsem ani nepochyboval. Ale v čem je teda problém, že mně tisk popraskal a vám vůbec ne?
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od LC 736 »

Nevykajme si ;) Možno je to tým,že som už robil veľa modelov z laseru a táto tlač je tomu dosť podobná a som zvyknutý na ten spôsob spracovania.proste navlhčím a veľmi jemne tvarujem.Ale tak isto to robím aj s offsetovou tlačou.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Dobře, budu tykat. Sám nevím, komu můžu a komu by to vadilo... :roll: Zkusím ji objednat znova a budu pracovat pečlivěji. Model je to hezký, byla by škoda ho nepostavit. Z laserem jsem tedy ještě nepracoval, ale pár laserovánek mám, takže se tomu stejně nevyhnu.
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od LC 736 »

Ked budeš robiť ten lem masky tak ho skús natvarovať cez hranu pravitka v prvom kroku,samozrejme navlhčený.To bude nejakých 90 stupňov.Potom cez 0,5 mm kartón na nejakých 120 stupňov a vo finále to už prehneš na 180 stupňov a vznikne ti pekná oblá hrana.Tak som to robil. A hlavne opatrne .
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Děkuji, tyhle informace jsou cenné. Ohýbal jsem to přes 1mm grafitovou tyčinku... A dovolím se tě zeptat - jak na ta kola, respektive boky plášťů? Jsi zkušený doktorův betař, na laser jsi asi zvyklý...
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od LC 736 »

nafotím ti jednu bočnicu
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Paráda. Se mi docela ulevilo, jde to. Moc pěkné.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Mám za sebou dvě laserové dakarky a nemůžu si stěžovat. Pokud popraskal tisk, tak retuš jsem dělal řídkou vodovkou. Díly jsem rýhoval tupou stranou čepele a ohnul přes hranu pravítka. Hlavně nespěchat. Tady nemusíš dohánět zpoždění. :)
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jbb »

Taky napjatě sleduju. Pokud by tato technologie byla pro modeláře překážkou, nechci v ní pokračovat. Ale zase ty barvy jsou opravdu hezké... Zatím je čas, než bude nutné se rozhodnout, jak vytisknout další takový model. Ale do té doby musím mít jasno...
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Praga S5T-3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Jsem sice začátečník, ale dovolím se k tomuto vyjádřit. "Stará" technologie je mnohem příjemnější a lépe se s ní pracuje. Na druhou stranu karoserie vypadá lesklá určitě lépe, než z offsetového tisku. Nicméně třeba lesklé gumy jsou na autech pouze v dešti... Možná by byla ideální kombinace offsetu na podvozek a "laserooffsetu" (netuším, jak se ta nová technologie jmenuje) na karoserii, což je ale z pohledu distribuce jistě nesmysl.
Zolo si s novou technologií poradil velmi dobře. To se od něj dalo čekat, patří do TOP nejlepších modelářů. Tím pádem nastává otázka, jak jste již sám naznačil, zda tuto novou technologii zvládne ze stovky modelářů 5 nebo 50. Já sám opravnou verzi do dalšího modelu dost pravděpodobně nestihnu, neboť jsem se pustil do Vaší soupravy na odvoz dřeva a to je teď doslova má milenka. :lol: Ale jsou tady ještě dvě stavby Pragy, tak snad se dočkáme brzkých výsledků u nich. Sám jsem velmi zvědavý, jak se s tím ostatní poperou.

pan Tau píše:...Tady nemusíš dohánět zpoždění. :)
Zpoždění se nedohání, ale připisuje do přesčasu, pokud fíra nespěchá po fajrontu na pivo. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“