Praga S5T-3 / Ripper Works / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Praga S5T-3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Jirka Z. »

Obrázek
Tak jsem se pustil do Ripperovy novinky. Vynecháme dlouhý úvod. Kdo chce znát historii stroje, tak si ji jistě najde. Hlavním cílem je vyzkoušet, jak se bude pracovat s novou tiskovou technologií. Pokud zvládnu model slepit já, zvládne to každý.

V tuto chvíli mám zpracované první tři celky motoru, což je nějakých necelých 50 dílů. Práce zatím bez větších problémů, nepřijde mi, že by se barva na kulatých nebo ostrých ohybech loupala. Jestli se nestírá v ploše říct neumím, zatím jsem slepenou část neviděl za přirozeného osvětlení. Do soboty ho uvidím určitě jen za umělého a tam vypadá vše v pořádku.
Obrázek

Jirka Z.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Praga S5T-3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Zdravím,
tak to je super. Jsem rád, že se do Pragovky někdo pustil. Držím palce při stavbě.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga S5T-3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Standa F. »

No počkej, Jirko, čekal jsem, že to zmenšíš na svých oblíbených komfortních 1:120... 8-) ... ale chápu, že to by se Ti ta nová tisková technologie hůře testovala. OK.
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Praga S5T-3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jarek »

Tak co, jak to jde?
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Praga S5T-3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Jirka Z. »

Mno... Jak to jde? Odpověď je snadná - "jde to, ale dře to..." Respektive tedy vystřihovánka zatím bez problémů jde, ale časově to extrémně dře. Doma předvánoční přípravy a v práci chtějí všichni všechno stačit ještě do konce roku, takže jsem už nějakou dobu nešel po práci domů bez práce s sebou... :-)

Takže zcela bez přikrašlování musím říct, že za poslední 2 týdny jsem na model, respektive jeho motor, sáhl jen tuto neděli, abych přilepil připravené kousky k celku a uložil motor do krabičky... Jsem někde těsně před koncem celku 5, stav viz foto.
Obrázek

Nicméně dva poznatky.
1) Zatím jsem se nepotkal s tím, že by byl nějaký problém s barvou na rýhovaných hranách. Zatím všude držela naprosto bez problémů.
2) Druhý dojem je možná subjektivní, zatím těžko říct. Větší plochy, které na motoru jsou mi přijdou po nějaké době práce takové nějaké... No jak to nazvat - ohmatané. Prostě mě připadá, že prací s dílky se barva "stírá" z ploch, za které se model drží. Tím, že nyní pracuji s šedými díly, tak to zatím není moc zřejmé, uvidím u sytých barevných dílů.

To je nyní vše. Obávám se, že další postup nebude dřív jak během ledna. Tímto také přeji všem klidné a příjemné Vánoce a jen to nejlepší do nového roku.

Jirka Z.

P.S.: A Stando, neboj, na stodvacetinu taky časem dojde... :-)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“