Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1:32

Příspěvek od Makr »

Ahoj kolegové a kamarádi,
jak jsem avizoval při stavbě Liazky, že se do návěsu vrhnu až ho dočistím a vytisknu, tak se také stalo.

Představovat ho nebudu, protože o něm nic nevim :) a kdo chce, jistě si nějaká data najde. Jediné co vím, že vyšel v ABC a je to docela dlouho - podrobnější info jistě dodá Mistr Archivář StandaFé :D Mrzelo mě, že vyšel pouze v měřítku 1:43 a ještě si člověk musel díly skříně sám dokreslit. Liazku jsem stavěl v měřítku 1:32 a návěs bylo třeba k ní zvětšit. Protože po zvětšení to nebylo hezký, rozhodl jsem se vystřihovánku trochu vypucovat a zároveň dokreslit i díly skříně, na které jsem později přihodil i nějaké "obrázky", aby to nebylo jen nudně bílé.

Takže jsem do návěsu už říznul a brzy dodám pár obrázků, jak s tím zápasím.
Zatim ahoj.
Martin


Provedena úprava názvu vlákna dle místních zvyklosti.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1

Příspěvek od Makr »

Ahojte.
Přináším pár obrázků, jak s návěsem zápasím. Podélné nosníky jsou řešeny docela složitě, tak jsem se je pokusil zjednodušit nalepením na pruh plastu a celé oblepil "tloušťkovými" dílky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Je to docela kus, ani jsem to nečekal.
Staví se poměrně dobře, jen je třeba mít na paměti, že je to kreslené ručně a drobné nepřesnosti tam jsou. V původním nezvětšeném měřítku se jistě tyto drobnosti lehce ztratí, protože ábíčkovský papír je poměrně poddajný, oproti "mojí" 250ce.
Rám ještě není zaretušován a tam kde jsou bílá míst, mimo hrany, bylo potřeba "trochu materiálu přidat". Vzhledem ke zvětšení ty drobnosti taky narostly a sou prostě jen víc vidět.
Zatím jsem se ještě nerozhodl, jestli mam retušovat jak jsem zvyklý, štětcem a temperou či akrylovkou, nebo jestli nestříknout rovnou celý rám namíchanou barvou. To by možná bylo nejlepší.
Po víkendu dodám další foto.
Martin
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1

Příspěvek od Makr »

Brý ráno.
Menší posun vpřed.
Dokončený rám, blatníky, nápravy s koly. kola jsou lepena na tupo s vloženou bočnicí z kartonu. U blatníků jsem si pomohl pro udržení roviny vloženým dílkem, obkresleným na čtvrtku podle límce.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A takhle to vypadá po naskládání na sebe:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A tu "bednu", co si člověk musí dokreslit sám , jsem nakreslil takto: Třeba se to bude líbit i dalším. Mě jo, přestože je to moje první vytisklé kreslení.
Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj Martin
LexikCZ
Příspěvky: 101
Registrován: stř 3.7.2013 20:56
Bydliště: Malé Hradisko

Re: Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1

Příspěvek od LexikCZ »

Moc pěkné , kontejner je super, škoda že kola nejsou bombírovaná, jinak odemně pochvala a ať se daří ! :)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1

Příspěvek od Makr »

Díky Lexiku.
Měl jsem obavu, aby těch úprav nebylo už moc s bombírováním... No, možná sem to měl udělat...
Návěs je hotov, jestli se líbí, jsem rád. Jestli ne, tak nevadí, hlavně že z něho mam radost já :lol:
A pár obrázků, jak to vypadá i za tahačem.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fotky mam trochu tmavší. Mam tady blbý světlo a přijel jsme opět pozdě z montáže. Doma za dne vyfotim a přidam obrázek, ať je to líp vidět.
A tady i s kontejnerem. Je to pořádnej macek, skoro se mi nevejde do záběru.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Zatim ahoj. Martin
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1

Příspěvek od Makr »

Ahojky.
Někdo mi psal o ten návěs, nebo kontejner (?) a já zapoměl kdo a o co...
Může se mi ten človejk ozvat znova? Kontakt jsem někde prošustroval... Martinkrivan74@seznam.cz
Martin
LexikCZ
Příspěvky: 101
Registrován: stř 3.7.2013 20:56
Bydliště: Malé Hradisko

Re: Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1

Příspěvek od LexikCZ »

Moc povedené, libí se mi to fakt hodně :)
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Kontejnerový návěs NK 342824 / P.Skokan,M. Antonický / 1

Příspěvek od jenčik »

pěkně se ti to povedlo
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“