podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32/ DOKONČENO!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32/ DOKONČENO!

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Z této trojice Obrázek mi zůstal na říznutí jako poslední podval Transporta P-32 Obrázek Obrázek. Model budu stavět s minimálními úpravami, jako předešlou dvojici. "Googlit" umí asi každý, takže kdo bude potřebovat, si ke skutečné předloze něco najde. Já se budu držet návodu ;) . Podval budu dávat na civilní SPZ, proto jsem vlákno zařadil zde.
Začal jsem nosníkama Obrázek . Zde jsem poprvé použil balsu. Měl jsem pouze 3mm, takže jsem podlepoval obě strany nosníku a na každé ubral 0,3mm. Dál už fičím dle návodu Obrázek Obrázek Obrázek. Plošinu jsem sušil ve svém hliníkovém lisu (máme topnou sezónu, takže to bylo rychlé :) ). Protože zde máme požehnaně koleček Obrázek, tak je pojedu průběžně od začátku. A tady ochutnávka první dvojmontáže... Obrázek Obrázek. Modelu zatím není co vytknout :!:

Tak zase příště...
Naposledy upravil(a) haageeman dne ned 11.3.2018 16:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak jsem něco málo přidal na podvalu a začnu drobnejma chybkama: díl 2m na fotce Obrázek narýhovat a ohnout dle označení, tak asi požadovaný tvar nedosáhnem (potřeba obráceně), díly 3m jsou ve šmikajdě označené 3zm (malinko matoucí :) ), jinak jen zkracování, na které návod upozorňuje, zbytek opět přesný. Ještě nějaké foto postupu Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek + další dvojmontáž, kterou jsem nefotil a toť vše, jdu se snažit dál...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Moc pěkně to vypadá. ;)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od komar »

...a určitě ne jen proto, že je to "dostatečně zelený" :mrgreen:
To bude soupravička jedna báseň...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

A patlalo se i zde, ale nejdřív dík pánům nad tímto příspěvkem... A teď ke spáchanému, udělal jsem kladky, "střívka" (brzdy a uchycení rezerv) Obrázek Obrázek a pak rozdělal točnu Obrázek. Valím pokračovat, ať to můžu zazelenit...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Teda ty jedeš jak drak a ještě navíc na dvou frontách najednou. Moc pěkné, jen by mě závistivě zajímalo, kde na to bereš tolik času :D Stíháš vůbec i jiné než lepičské povinnosti? Spíš vůbec, jíš ty někdy, pracuješ? Nemluvě o jiných potřebách... 8-) Ale vážně, jen tak dál, těším se na pokračování.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

zkooter :arrow: popravdě lepím na pěti frontách ;) :) . K tomu, co tady na sebe bonzuju jedu ještě toto Obrázek Obrázek a toto Obrázek. Nic z toho úplně nestojí, na všem se postupně pracuje :P . A jinak jsem zaměstnanej, papám 5x denně, patlám max do 23:00 i s úklidem plochy, takže na spánek mám něco přes 6 hodin, občas dokonce i mrsknu tělem a sem-tam zapařím... ňáká ta minutka se najde i pro rodinu . Takovej normální život patlala 8-)
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Alfik »

Jo,to se tak někdo má,když ho nezasahuje tvůrčí krize. :?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Ač týden na horách, něco málo jsem i spatlal... dodělal jsem točnu s ojátkem a trochu "dozdobil" Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, "vylepšil" po svém zadní světla a odrazky, přidal něco dráteničiny Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, jen s kolečkama to nejde tak rychle, jak jsem si myslel Obrázek Obrázek :( .

Jinak v této části žádná chyba, všechno jedno máslíčko ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Paráda!
Hezký řetízky ;) .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Vašku dík, řetízky jsou možná hezký, ale barvě se na nich nechce držet ani po koupeli v lihu :?.
O víkendu jsem se snažil zamakat na kolečkách a něco se povedlo Obrázek! Ona láhev tam není samoúčelně, její obsah jsem použil jako dochucovadlo na palec a ukazovák při bombírování 36 bočnic, které ještě chyběli. Světe div se, šlo to jak po másle (teda po rumu) :twisted: . Teď ještě těch šest disků, ale ty už dám nasucho... ;)
Uživatelský avatar
7_Rado_7
Příspěvky: 29
Registrován: sob 14.10.2017 19:28
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od 7_Rado_7 »

samotný podval má hodne kolies, ale asi sa ti málilo a chcel si ich vidieť dvojmo :lol: ale priebeh stavby naparádu ako vždy ... a nazdravie ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Rado dík a nazdraví všech patlalů!

Po dokončení kol Obrázek to už nějak valilo ráz-naráz Obrázek a už jsem chtěl napsat hotovo, když jsem si při focení uvědomil, že nemám madla u nájezdových můstků. Stejně jsem chtěl zítra při denním světle ještě opravit retuš... Ale nafoceno jest a tak to sem předkládám Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ... Obrázek . Škoda,že svou modelářkou garáž nemám doma, jinak bych zapřáhl tahače Obrázek a odvezl buldíka fofrem pro pásy a radlici :). Takto musí ještě chviličku počkat :( .

Pár slov k chybě, která mi vylezla v poslední sestavě, a to pomocné nájezdové můstky. Dle návodu jsem sestavil díly 14c,14d a 14e a když jsem pak nasucho zkoušel obšívku (lícovej díl) 14f, vycházela mi stejně dlouhá, jako 14e :!: Tak jsem 14 c,d,e "odoperoval" a změnil postup :!: Na bočnice 14a,14b jsem lepil obšívku 14f tak, že jsem oblepil "zadní schody" a horní část, na které je nasílení 14g a v půli "zatáčky" jsem přestal, aby celek zůstal otevřený z nejdelší strany. Pak jsem sestavu 14c,14d ořízl na straně "schodů" o dvě tloušky papíru (cca 0,4mm) a oblepil 14e patřičně upraveným. Sestavu jsem vložil do otevřené "obšívky" a zjistil, že je o cca 2mm užší, takže jsem ji vlepil "do centra" (na osu) a bílé pruhy po okrajích zaretušoval. Následně jsem celek uzavřel obšívkou (od zatáčky po schody). Bohužel jsem zapomněl fotit a tak doufám, že se dá popis pochopit ;) . Navrhuji slepit 14a,b,f popsaným způsobem a pak vyzkoušet 14c,d zda má uvnitř dost místa i po oblepení 14e...
A tak jsem téměřdokončil Transportu P-32... ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak je na této frontě dobojováno :!: Dolepil jsem madla, upravil nedostatky v retuši a konečný výsledek je zde na posouzení Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek .

Závěrem krátké hodnoceni: - model je až na popsané můstky přesný, lepí se naprosto pohodově. Lehkou komplikaci jsem si připravil sám a to použitím dezénů, které byli moc silné a karton tuhý, nešlo to moc ohýbat. Když jsem je hodně navlhčil, šlo to líp, ale začal praskat a trhat se dezén :( . Byl to boj! To ovšem není chyba šmikajdy. Ta je udělaná opět skvěle :!:

Tak u dalších modelů...
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: podval Transporta P-32 / Ripper Works / 1:32/ DOKONČENO!

Příspěvek od martin1807 »

gratulujem k dokončeniu.:)

Ako celá suprava aj s buldozerom bude vyzerať úžasne ;) :P
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“