Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32 / DOKONČENO !

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Na tatřici jsem uzavřel interiér. Při jeho vlepování, když už jsem měl uzavřenou celou podlahu, se mi nějakým zázrakem povedlo urvat sedačku :o :!: Naštěstí levou zadní pod víkem, které ještě není přilepeno, stejně jsem si chvilku připadal jako "láhvový" modelář. Naštěstí se povedlo a sedačka je zpět :!: Dál jsem doplnil blinkry a majáky. S obrysovkami na "tykadlech" jediné plánované doplňky na tomto modelu. Takto to vypadá nasazené (nasucho) na rámu Obrázek Obrázek Obrázek a s kolečky Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Už se to hodně podobá autu, mít vzduchojem, může na silnici ;) :lol: .

Tak zase někdy...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Ty majáky jsou LUXUSNÍ !!!!!!!
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

A ty blinkry taky :)
Uživatelský avatar
legolem
Příspěvky: 54
Registrován: pon 6.2.2017 10:38
Bydliště: kousek od Zlína

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od legolem »

Nádhera, jak na takové krásné blinkry a majáky?
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od djpavel »

Jenom pro upřesnění,majáky Tesla AZD 500 s hranatým krytem měly uvnitř tři odrazový lopatky:
Obrázek
Kdežto jeho nástupce TESLA WMM012 s kulatým krytem má dvě odrazové paraboly:
Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Pánové všem dík :!:
:arrow: legolem : jak na ně? Kopyta si dělám většinou z násad starých štětců, nebo špejlí (zde zrovna kopyto na blinkr a obrysovku) Obrázek, kopyto do svěráku, horkovzdušku na 220-230°C, fólii používám zbytky z Ripperáckých modelů a pak už jenom dobrou duši, která pomůže s foukáním, abych mohl rovnoměrně tahat na kopyto. Skalpelem zaříznu, jak je potřeba (čáru řezu vidět zde) Obrázek, maluji humbrolkou 1322. Vnitřek je hliníková lepící páska a hlavička špendlíku.
:arrow: djpavel : dík za inspirativní fota a poučení, ale už jsem to tady v některém vlákně psal, nejsem pravověrný modelář a i proto není maják zmenšeninou některé Tesly, ale "alla haageeman" ;) :D.
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od petrlaski »

tak jsem se do ni taky pustil ale trošku šílim dělám šrouby a příruby na rouře zatím mě to docela vyhovuje vzhledově v současné době usazuju pera a chtěl bych tam pridat spony které je drží u rámu tva verze je pěkná
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

První den nového roku nabízím pohled na snažení posledních dnů roku starého. Dokončil jsem dle návodu přední a zadní tažné, naviják a zadní nárazník (světla atd...) Obrázek Obrázek. Dál jsem se pustil do korby Obrázek Obrázek Obrázek a jedna, na které se to už hezky finalizuje Obrázek.

Tak vše nejlepší v roce 2018 a spousty krásných modelů, jak slepených, tak vydaných, nad kterými budeme společně slintat :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Finálko se přiblížilo na dosah a já začal kupit chybičky. Nevím, jak došlo k tomuhle Obrázek , jestli jenom tvarem čel vzduchojemů, ale druhá konzolka je posunutá o cca 3mm oproti značení :roll: . K další chybce došlo jednoznačně mou blbostí . Krajové sloupky klece pro závaží 32b byli označeny pro narýhování obdobně jako zde Obrázek . Já to únavou v návodu přehlídl a místo do L-ka jsem je slepil jako jekl Obrázek . Neřezal jsem, nechal jsem to být. Bylo pak potřeba lehce zkrátit opěru sloupku bočnice 32q. V konečné podobě by si toho jeden nevšiml Obrázek. Dnes jsem si celé odpoledne hrál s pantama na přední masce Obrázek , abych zjistil, že krajní díly musím nechat buď trvale otevřeny(což nechci), nebo je zalepit, bo do nich zasahují základny polohových světel. Tak jsem kraje přilepil a otvírat jde pouze střední motorový kryt Obrázek :(. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek .
Zůstávají madla pod přední okna, "tykadla" a bude hotovo :!:

Tak asi zítra...
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od PedroSunchez »

Dle mého názoru konzoly patří na značku a vzduchojemy mají být zavěšené pod konzolkami. Ne mezi konzoly, jak je máš ty.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Nejdřív pro PedraSuncheze :arrow: takto je to v návodovce Obrázek, které jsem se držel...

A dál chci oznámit, že jest dobojováno s následným výsledkem Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Závěrem k modelu asi tolik: až na popsané drobnosti se z toho, co jsem od Rippera zatím slepil, dělal tenhle tahač určitě nejlíp. Problémy jsem si způsoboval spíš sám. Nemůžu srovnat s první verzí, kterou jsem nelepil, ale tady jsem byl s konstrukcí a zpracováním hodně spokojen :!: Opět "díky, pane doktore" :!:
Taky dík všem, co sledovali, poradili,vyčetli i zkritizovali...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32 / DOKONČENO

Příspěvek od kaktusak »

Krásná práce chlape . Luxusní detaily .
Uživatelský avatar
7_Rado_7
Příspěvky: 29
Registrován: sob 14.10.2017 19:28
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32 / DOKONČENO

Příspěvek od 7_Rado_7 »

taktiež sa pripájam ku gratulácií k tejto fakt skvelo zlepenej Tatričke ;) ... v blízkej budúcnosti sa na ňu chystám aj ja, ale už teraz premýšlam ako zvládnem kabínu :D
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32 / DOKONČENO

Příspěvek od zkooter »

Moc pěkná práce, s radostí jsem sledoval. Takovou rychlovku můžu jenom závidět ;) Gratuluji k provedenému modelu. Doufám, že se s ní ukážeš v Brně?
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32 / DOKONČENO

Příspěvek od VašekS »

Krásná Tatra a moc pěkně postavená.
Gratuluji ;) .
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“