Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32 / DOKONČENO !

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32 / DOKONČENO !

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Pořídil jsem si druhé "patlalské pracoviště" na chaloupce, abych nemusel pořád všechno převážet a pustil jsem se do této krasavice.

Nejdřív důkaz oprávněnosti stavby Obrázek Obrázek a hurá na ní! Stavět chci čistě, doplním jen dezénky a šrouby na kola.

Stavbu jsem začal dle návodu motorem Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a jadna s výfukama Obrázek. Lepil se skoro sám, jen při lepení filtru za válec kompresoru jsem filtru musel lehce domluvit skalpelem, bo měl větší průměr, než tam bylo místa :roll: . Dál jsem slepil rám Obrázek Obrázek Obrázek. Vyšla mi tam jedna chybka při nalepení nosníků k přednímu nárazníku, ale teď zjišťuju, že mi vypadla fotka, takže to vyblejsknu ještě jednou a příště doplním!
Zatím všechno, další pokračování podvozkem...
Naposledy upravil(a) haageeman dne úte 9.1.2018 21:13, celkem upraveno 3 x.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
máš to pěkný.Máš postavenou i první verzi?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dík, první verzi postavenou nemám, když jsem se vrátil k lepení papíru, byla už vyprodaná.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6

Příspěvek od VašekS »

Budu sledovat.
Taky jí mam v plánu.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6

Příspěvek od kaktusak »

Jelikož stavíš v sousedním vlákně i " pásáka " tak tuším že bude celá souprava .

Budu bedlivě sledovat a kochat se .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6

Příspěvek od haageeman »

kaktusak :arrow: jasně, že bych rád celou sestavičku, když už byla vydaná :twisted:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Zde slíbená fotka z minula Obrázek, po přilepení mi zůstala mezírka přes milimetr na obou nosnících :?. Dál pokračuju podvozkem, moc toho ještě není ,ale malá ochutnávka Obrázek Obrázek. Na obvodech disků jsem uřezal chlopně a i když jsem je pří lepení celkem napínal, vyšli o cca půl milimetru kratší (dolepení patrné na poslední fotce levý zadní disk).
A toť zatím vše...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Povedlo se mi dát dohromady rám s podvozkem Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek,zkracoval jsem rouru 12d o 1,8 mm, geometrie celkem ujde, ale zatím to pořád nevypadá jako auto :) .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Tak šup na kola ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Na kolečkách se pracuje Obrázek ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak nám tatřice dostala péra, motor, kde se museli zkracovat držáky o 0,7mm na každý straně a kolečka, když Lukáš tak naléhal :) . Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Ještě mít čím zatočit a může frčet...

Já frčím taky...
Jirik
Příspěvky: 27
Registrován: pon 7.1.2013 19:50
Bydliště: Plazy

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Jirik »

Ahoj,

zase jeden model, kde jsou držáky motoru nalepeny obráceně. U RW se držáky motoru nezkracují, mají přesnou délku. Tak snad u příštího modelu již budou správně.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Držáky motoru jsem si s Jirikem "vyříkal" přes SZ a uvidím příště, jestli mu dám zapravdu.
Na šmikajdě jsem pokračoval budkou Obrázek Obrázek Obrázek , tenké sloupky a velikost boudičky, která vůbec nepadne do ruky... než jsem to dolepil, skla vypadali jako mléčné :roll: . Naštěstí výsledek po vyčištění celkem jde. Připravil jsem si pár horkých chvilek, když jsem si zapomněl naohýbat přední masku pod sklem :o a dělal jsem to až po slepení kabiny. Mňamka a na "těsnění" pod sklem je to trochu vidět :roll: . Z hlediska technického všechno sedí úplně super :!:

Tak zatím...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Doplnil jsem něco detailů a vnitřek na boudičce Obrázek Obrázek Obrázek (zasklení dopadlo dost dobře) a pak pokračoval interiérem Obrázek Obrázek. Kryt motoru jsem tvaroval a lepil natupo, bez chlopní, abych si to procvičil. Dopadlo to celkem dobře, ale chtělo to lehce upravit retuš a tam se vůbec nevedlo, rozklepali se mi ruce a vypadá to... , holt jak to vypadá :( (foťák to ještě trochu vytahuje, ale stejně). Tak jsem to chtěl zkusit, jak to bude vypadat "za sklem" a zasunul interiér do kabiny. Sedl jako by tam patřil, což o to, jenže nápad posadit kabinu na podvozek mi pokazil zbytek večera. Samozřejmě moje pracně vyráběné výfuky se nevlezou pod motorový kryt (to tam ještě nemám vnější "termoizolaci") a budou se řezat :cry: .

Tak zdar, jdu nakopnout flexu...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tahač TATRA 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dnes jsem dodělal interiér Obrázek Obrázek a začal se vrtat pod přední maskou Obrázek. Ty drátky tam nemám tak rád :x
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“