Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od freeper »

Ahoj,

dovolte mi představit Vám s mírným zpožděním můj další model. Je to Tatra 111C vydavetelství PK Graphica. Model vznikal velmi dlouho, skoro rok. Během léta jsem byl často mimo domov a jelikož jsem sebou nechtěl tahat rozestavěnou AV-15, která si vyžadovala plné zázemí a možnosti které mám pouze doma, vozil jsem sebou jednu krabici od bot se základníma pomůckama a dva modely. Byla to Tatra 128 a Tarta 111C. Postupně jsem si do krabičky skládal jednotlivé kousky modelu aniž bych je spojoval do celků. Po dokončení AV-15 jsem krabičku vysypal a T 111, která se mi jako předloha líbila více jsem dokončil.

Na začátek reportu foto originálu. Model je opět stavěn z vlastní kopie, vlastně z několika kopií pro zvýšení plasticity povrchu.

Obrázek

Model jsem od začátku pojal jako oddechový. Je postavený víceméně „z krabičky“ bez výrazných úprav. Největší změnou je laserem gravírovaný silniční dezén a nově vytvořená kapota motoru včetně žaluzií. Jak jsem psal výše jednotlivé komponenty jsem měl připravené dopředu, takže finální kompletace proběhla vcelku rychle. Podvozek je doplněný o matice „Ivantovky“ a několik kostí, táhel udržujících geometrii náprav. Trochu jsem také poupravil první příčník, který je nejvíce na očích.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kola modelu jsem vybavil laserem gravírovaným dezénem. Laser dezén jsem použil teprve podruhé. Je to ohromná pomůcka. Opět doplněny matice a vyřezán vzduch z ráfků. Jelikož jsem měl obavy z hmotnosti modelu, tak jsem mezi zadní dvoumontáže vložil kolečko z kartonu. Hmotnost se tak přenese až do bočnic vnějšího kola a nedrží ji jen ráfek.

Obrázek

Interiér kabiny je sestaven prakticky beze změn. Z exteriéru jsem opět přidal olemování jednotlivých plechů, panty, madla atp.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Již zmíněná kapota motoru. Z originálu zůstala pouze horní část, Zbytek jsem si překreslil a doplnil žaluzie.

Obrázek Obrázek Obrázek

Nejvíce práce mi dala nástavba. Hlavně zadní čelo. Tady se přiznám, že jsem díl nedokázal „vybombírovat“ do potřebného tvaru. Pokud se to nějakému dalšímu staviteli v budoucnosti podaří hluboce smeknu. Já díl nakonec zkrátil v příčném směru, ve dvou místech nařízl a vytvaroval. Po napuštění vteřinovým lepidlem jsem ho přetmelil a vybrousil do hladka. Pravá schránka je vybavena potrubím a čerpadlem. Boční dveře jsou pohyblivé. Levá schránka je prázdná a dveře jsem přilepil napevno.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Následovalo barvení. Model nasucho seskládaný pod základní barvou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

A finální barvení. Do poslední chvíle jsem se rozhodoval, zda ho nechat v originálním zbarvení „Benzina“, ale nakonec zvítězila modrobílá „kamo“ ČSAD. Na modelu jsem si vyzkoušel výrobu vlastních obtisků natištěním na obtiskový papír. Jelikož je předloha nově zrekonstruované auto, je model bez patiny, je to leštěnka.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Model jsem dokončil pouhý jeden den před ostravskou papírshow. Na soutěži model získal ocenění vydavatele PK Graphica.

Obrázek

Tímto bych chtěl také poděkovat autorovi panu Knotkovi jak za pěkný model tak i za ocenění.

Děkuji za pozornost, omlouvám se za rychloreport :) a těším se u dalšího modelu.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

To je pecka. Měřítko už je pro některé detaily docela limitující, ale je neuvěřitelné, co se ti podařilo z poměrně jednoduché šmikajdy vysochat. Líbí moc, smekám ;-)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Pěkný. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Krásná klasika . Parádní stavba .
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Kovář »

Pěkná práce :!:
Ondatra
Příspěvky: 34
Registrován: ned 23.6.2013 18:35
Bydliště: město automobilů

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Ondatra »

Máš to pěkné, jako vždy :!:
Skota
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 7.4.2016 8:08

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Skota »

Cipana, recolor PKG model, obdivovaný :shock: a dokonca aj ocenený, no neuveriteľné.. :lol:
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Ve Tvém provedení je Tatra velmi povedená. :)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od VašekS »

Opět velká paráda a navíc oceněná "výrobcem". :) ;)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od komar »

Dech beroucí nádhera...perfektní práce. Vypadá opravdu jako právě zrenovovaná cisterna...
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od freeper »

Kluci, děkuju za ohlasy. Vůbec mě nenapadlo, že se 111-ctka bude takhle líbit. Původně to byl pro mne takový "okrajový" model abych si spravil chuť na lepení. O to více mě těší že se líbí. Děkuju.

Pro úplnost ještě nadhodím foto předlohy. Bohužel už nevím komu patří fotografie, stáhl jsem si je z netu už dost dávno.

Obrázek Obrázek Obrázek

Jo, a ta Škoda 706 by taky stála za to ;)

Edit: Fotky jsou ze stránek http://www.liaznavzdy.cz" onclick="window.open(this.href);return false; jak je uvedeno v podpisu. Díky za upozornění Tome.
Moris
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 30.3.2017 12:01
Bydliště: Rumburk

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Moris »

Wow, krása :-) koukám že pán je další "hárdkórmen". Tohle už přece není slepování vystřihovánky herdek :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Aki »

nádhera :) jedinej detail, kterej mě ale praštil dost do oka je ten spoj běhounu na přední pneumatice. je to přilepený napevno, nebo se to dá otočit dolů?
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 111 C "ČSAD" / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od freeper »

Bohužel je to už napevno. Spoje jsem nechtěl dávat směrem dolů, kde by byly ihned vidět po zvednutí modelu. Takže na zadních nápravách jsou spoje směrem k sobě, protože nápravy jsou dost blízko u sebe, a na přední jsem to chtěl schovat do blatníku, bohužel jsem to nedomyslel, protože 111 má blatníky hodně vykrojené a vysoko. Ale poličku na modely mám naštěstí dost vysko takže to vidět není :D
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“