Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Dandy
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 23.3.2017 13:01

Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Příspěvek od Dandy »

Zdravím pánové,
Po letech jsem se vrátil k papírovému modelářství.
Pořídil jsem si jako první model Tatra T815 AD 20T, jelikož se mi líbila sestava s čmelákem a propracovanost modelů od Rippert Works.
Prosím Vás o vyjádření ke stavbě.
Obrázek Obrázek Obrázek


Mezi odkazy na fotky jsem udělal textovou mezeru. Mods Zdeněk-TEO
Dandy
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 23.3.2017 13:01

Re: Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Příspěvek od Dandy »

Děkuji
Dandy
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 23.3.2017 13:01

Re: Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Příspěvek od Dandy »

Ještě přikládám další fotky, ta s patkami je poslední.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Dandy
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 23.3.2017 13:01

Re: Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Příspěvek od Dandy »

Přikládám poslední foto ze stavby.
Vím, že nás na tomto fóru moc a každý máme své radosti a starosti se stavbami, ale kdyby se našla nějaká spřízněná duše, které by se mnou sdílela onu stavbu, byl bych moc vděčen za jaký koliv názor, pomoc, radu či kritiku....

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dandy
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 23.3.2017 13:01

Re: Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Příspěvek od Dandy »

točna s kabinou je za víkend...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Čím a kdy retušuješ? Typuju správně, že fixou a po slepení? Na těch žlutých částech to až tak moc do očí netluče, ale třeba jak jsi retušoval pochozí plechy hnědou - to není úplně ideálka. Ale jestli to je návrat po několika letech, tak je to opravdu slušné! Například kola se mi zdají z fotek hezky postavené. Hlavní nedostatky vidím v přesnosti slícování některých dílků a v retuši. Páčky v interiéru jeřábníka také nejsou úplně měřítkové - lepší je udělat bambulky z několika kapek herkulesu, než takhle ze špendlíkových hlaviček.

Časem se stejně dopracuješ k retuši barvama - někdo preferuje vodovky, jiný zase tempery, akryl či syntetiku. To je na tobě, z čeho se ti budou barvičky nejlépe míchat. Ono taky každá z těch barev je vhodná na něco jiného - ale když se dívám na výfukové potrubí, tak si říkám, že tohle určitě už víš, protože to jsi musel určitě něčím barvit. ;)

Čeká tě rameno - dávej dobrý pozor aby jsi ho slepil co nejpřesněji aby se ti nezkroutilo! Pokud to však zvládneš bez problémů, myslím, že to bude pěkný model ;) .
Dandy
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 23.3.2017 13:01

Re: Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Příspěvek od Dandy »

Moc děkuji za reakci Tome.
Opravdu jsem se vrátil po dlouhé době k papírovím modelům, jinak se i mimojiné věnuji RC modelům letadel.
Ty pochozí plechy jsem opravdu dělal fixou a jak stavba postupuje a já sbírám informace z fóra, nebo pokus omyl, tak se snažím retušovat před lepením dílů, ale někde se mi to nepodaří dobře slícovat a musím ještě dolaďovat retuší (problém velkých ploch).

Začal jsem používat vodou ředitelné barvy od Agamy, ještě tápu jak aplikovat barvu na hrany, např. rám kolem oken se mi taky moc nepovedl.

Výfuky jsem někde vyděl udělané z drátu tak jsem se pokusil je udělat, asi se povedli???
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra T815 AD 20T autojeřáb/RW/1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Rámy oken (těsnění) je nejlepší retušovat před slepením (ostatně jako všechno ostatní). A to tak, že zabarvíš nejen samotnou hranu těsnění, ale i kousek dílu z rubu (aspoň minimálně o velikost těsnění, ale klidně i více. Na to pak nalepíš průhlednou oboustrannou lepící pásku (chemopren, speciální nemlžící sekunďák) a zkompletuješ - v případě nějakých nepřesností to pak tolik neřve, když je to začerněné (popřípadě zabarvené do jiného požadovaného odstínu). ;)

TEO udělal i na toto téma moc pěkné video - jestli jsi neviděl určitě se mrkni - zasklívá sice chaloupku, ale postup je stejný - https://youtu.be/zDFVSDTYFYo" onclick="window.open(this.href);return false;

Svody výfuků na tatrovkách přidělávají vrásky na čele nejednomu modeláři, podle mě sis s nimi napoprvé poradil dobře, určitě se není za co stydět! Na dalším modelu můžeš zkusit ztvárnit i spoje výfukového potrubí pomocí pásků (jako má modré sací potrubí) a pokud budeš i dál stavět tatrovky, budeš tuhle partii jen vylepšovat. ;)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“