Tatra 815 8x8 S1 / PMHT / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
libovec
Příspěvky: 1
Registrován: sob 29.10.2016 20:17

Tatra 815 8x8 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od libovec »

Zdravím všechny!

Chtěl bych se zde představit svojí stavbou Tatry 8x8 S1 od PMHT. Model jsem začal už na začátku srpna, ale rozhodl jsem se že nebudu dělat obvyklý seriál ze stavby. Byl prostředek zkouškového a model jsem měl spíše na pauzy od učení, než abych ho měl za měsíc hotový. Stavěl jsem jako obvykle podle návodu, žádné machrovinky. :) Je to můj vůbec první model kde jsem retušoval. Zatím jen fixkami, doufám že se na příštím modelu odhodlám na vodovky, jak zde každý radí, ale zatím si to moc neumím představit. :)

Začal jsem tedy podvozkem. Všechno k sobě dobře sedělo, neměl jsem problém. Oproti návodu jsem ovšem postavil celý podvozek na společné ose. K tomu jsem použil drát z výpletu kola. Potom následovaly kola. Přední byly dobré, ale u zadních neseděl kuželový díl spojující pneumatiku a disk, musel jsem nastavovat zbylým šedivým papírem.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Následoval rám, motor, ...

ObrázekObrázekObrázekObrázek

A potom kabina. Zde jsem měl menší problém, podařilo se mi zkonit přední sklo. :D Přilepil jsem ho omylem na každém konci jinak, bylo prohnuté a když jsem ho zkoušel odlepit vzalo s sebou půlku papíru. Když dorazil druhý výtisk tak už jsem postupoval jinak. K lepení skel jsem použil oboustrannou lepící pásku a na skla fólii z meotaru.

Ještě jedna poznámka, střešní okno je takové zubaté, protože jsem ho tam nalepil a pak, když jsem postavil interiér, tak jsem si vzpomněl, že budu moci střešním oknem upravovat pozici interiéru, takže jsem ho odřezal. Bylo to k užitku, protože se mi zadní vnitřní stěna začala prohýbat dovnitř, střechou jsem tam přidal lepidlo a upravil.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Poslední krok byla korba. Zde se mi velmi líbilo, že byly stěny natisknuté oboustranně, takže nebylo potřeba podlepovat velké plochy. Celkově všechno sedělo jak má, kromě dvou sloupků, které byly o 1 mm delší než by měly, ale šly lehce upravit.

Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Pár chyb o kterých vím: zrcátka :) došel mi vteřiňák, až budu mít tak budou zrcátka. Dále mají přední kola dost malý zdvyh. Nevím jak vy ostatní odhadujete výšku listových per, ale mě přišly akorát když jsem dělal podvozek, ale když se tam dala kabina tak dost klesly. Příště je zkusím nějak zafixovat, snad to bylo v tom. Pokud vidíte další, připomínky jsou vítány. :)

Stavělo se dobře, ovšem kol zde bylo opravdu hodně. :) Pokud někdo váhá, tento model můžu jen doporučit. :)
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Tatra 815 8x8 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od Radim - PMHT »

Super stavba a díky :!:
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 815 8x8 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od Tapan »

Pěkná Tatrovka, jen tak dál a experimentovat s retuší čímkoliv jiným než fixkami se určitě neboj ;-)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“