Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32 - DOKONČENO!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32 - DOKONČENO!

Příspěvek od haageeman »

Ahoj všem!

Jak jsem psal ve vlákně u Tatry 813 NTH, začal jsem pracovat na návěsu. Přiznám, že příprava nic moc a zřejmě budu i slabším"googličem", protože jsem našel jen dvě fotky a to v kvalitě, která nestojí ani za odkaz. Ani žádný popis, tak kdyby někdo něco měl a chtěl se podělit, šup s tím sem :!: Proto se vrhnu na lepení. Předtím ještě oprávněnost k prvnímu zářezu Obrázek Obrázek.

Model chci doplnit jen o dezény, nějaký šrouby a světla, aby se to ve finále s tahačem neštěkalo. Jel jsem podle návodu a první slepil válce pro zvedání korb. Tady jsem měl trochu vítr, bo tak složité jsem ještě nelepil. Výsledek je docela dobrý, ale uvidíme později, zda i dost těsný, aby udržel korbu sklopenou :!: Dál jsem pokračoval rámem. I když na obálce údaj o délce je, skutečná velikost mě malinko zaskočila. Najednou je míň místa na stole... :) . Tady bych doporučil oproti návodu při kompletaci rámu přilepit přepážky 3a až 3j k jednomu nosníku( je jedno zda na pravý nebo levý), pak slepit díly 4a,4b,4c a vlepit je na místo v rámu. Teprve teď lepit druhý nosník na přepážky. Získá se tak určitá pevnost a pravoúhlost. A než mi proschnul rám, tak jsem si hrál s bočnicemi kol... Všechno to pak vypadá takto Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.

Prozatím se vše obešlo bez nepřesností a úprav jak ze strany modelu, tak z mé :!: a tím pro dnešek skončím.
Ahoj u dalšího progresu.
Naposledy upravil(a) haageeman dne ned 20.11.2016 20:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Levice, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od atlon »

skus kuknut NS2 30 , ja osobne v nich nevidim nejaky rozdiel, ale mozno sa mylim ;)

asi to bolo kreslené podľa tohoto BSS-NS2-Truck-Brochure
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak jsem o chlup popojel, na rámu dodělány úchyty korby Obrázek a pak jsem se pustil do podvozku. Ten není ještě hotov Obrázek Obrázek Obrázek, potřeboval pořádně proschnout a než schnul, já se bavil kolečkama. Bez nich by to nebyl podvozek ;) . Poprvé jsem dělal dvojmontáže a poprvé jsem se pokoušel vyřezat "vzduch", tak snad to dopadlo... Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Z postřehů při lepení, nic zatím nebylo potřeba upravovat, vše sedí jen u rezervy a rámu, na kterém je umístěná zústane po přilepení toto Obrázek :?: "hluché" místo. Další malou bezvýznamnou chybkou šmikajdy je u nábojů kol označení dílů :arrow: má se skládat z dílů 13g,13h, ve šmikajdě jsou oba označeny 13h.
A takto nějak to vypadá, když je to na hromádce Obrázek :) :!: Zatím ahoj a dobrou

PS: atlon dík
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Pokud hodláš model vozit i po výstavách, doporučuju ty "vidličky" na koncích držáků korby nalepit sekunďákem. Na sourozeneckém přívěsu se mi to už několikrát urvalo.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Dobrý večer všem!

Lukášovi děkuji za připomínku, uvědomil :idea: jsem si hned, co budou "vidličky" nést a lepil jsem je sekunďákem.

Máme za sebou delší víkend a já ho skoro celý prolepil, tak snad to bude v progresu patrné. Nejdřív jsem dodělal detaily podvozku, až na fotkách zjišťuju, jak je lidské oko nedokonalé a můj kompakt neúprosný. Budu muset dávat většího bacha u retuše :roll: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Pak šli blatníky, podpěry atd. Obrázek Obrázek Obrázek a to už jsem neodolal dát návěs na kolečka aspoň nasucho a pokochat se ;)
Obrázek Obrázek Obrázek. Mezi tím jsem se pustil ještě do korbiček, aby měli dost času schnout a rovnat se Obrázek Obrázek Obrázek. Už je téměř zbytečné psát, že šmikna je přesná a bezvadná :!:

To je pro dnešek vše, dobrou noc!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dnes mám jen pár fotek dokončených detailů Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, jeden postřeh... když jsem se pokusil připojit návěs k tahači, zjistil jsem, že přední rampa s obrysovkami leží na nádrži a nejde zasunout do točny :roll: . Bylo nutné odpreparovat nádrž a posunout ji níž. Horní stěna nádrže nesmí přesáhnout rám, v kterém je uchycená :!:
Takto potom vypadá celek Obrázek Obrázek Obrázek. I přes snahu mi zůstala přední náprava návěsu asi půl mm v luftě :o . Doufám, že až osadím korby, tak si to ještě sedne :!:

Tak zatím...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Až nasypeš obě korby plný písku, sedne si to určitě. :lol: :lol: ;)

Jde Ti to moc dobře.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Už jsem si myslel, že bych mohl tento týden zakončovat, ale osud (svatomartinské a zapomenuté brýle) tomu chtěli jinak :roll: :lol: :!: K nějakému postupu ale došlo. Začnu minichybičkou šmikajdy, stejné díly pro přední a zadní korbu jsou značeny jinak Obrázek , správně je 15c.
A teď obrazem, co se mi povedlo vytvořit Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Dal jsem na radu návodu a otvíratelná bude pouze levá strana (snad bude :?: :!: ). Příště už celek! Doufám, že to dopadne...

Pro dnes ahoj
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ještě to není úplně uplně, ale jedna pracovní... když je to tak hezký Obrázek :!:
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od rybak »

Přesně o tom to modelaření je. Když už to máš tak hezký. :-)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj přátelé papíru a lepidla!

Tak poslušně hlásím, že mám DOKONČENO :!: :!: :!:

Nejdřív ještě pár fotek stavby korb,Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek to byla parádička! Poté vznikla ta včerejší nadšená fotka :D .

Na dnešek jsem si nechal finální kompletaci a začepování mechanik vyklápění. A nastal modelářský očistec... :!: Určitě to znáte taky, když potřebujete na nějakou operaci nejmíň 4 ruce, máte jen 2 a na místo se vám vleze s bídou 1! Čepy táhel spojujících korby s rámem jsem se pokoušel zasunout každý snad stokrát :roll: :!: Těsně před nervovím zhroucením se to povedlo, ale nastalo další peklo :evil: :!: Došlo na Lukášova slova a i když jsem měl vidlice korb lepené sekunďákem, při pokusu o vyklopení korby se ulomili, pak se mi ještě urvali dva držáky táhel... a já byl zralej na Bohnice!!! Ale i to je modelářská řehole, nakonec se to stejně povedlo dát dohromady a výsledek je zde... Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Myslím, že na těchto fotkách jsou korby vyklopené naposled. Asi mi bude stačit vědomí, že to jde :!: Teď si dám pár dní voraz a pak se asi vrátím k OSE. Na fota venku budu muset vydržet zřejmě do jara.

Tak ahoj u dalších modelů.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32 - DOKONČE

Příspěvek od zkooter »

Moc pěkně slepeno, parádní model, gratuluji k dokončení. Jen se zeptám, nepřemýšlel jsi o tom, že bys ještě zaretušoval hlavičky špendlíku, které máš na čelech korby jako čepy u mechanismu vyklápění? Nějak to na mě moc svítí a leskne se jak psí kulky ;) Jinak držím palce a moc se těším na pokračování na Ose :)
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32 - DOKONČE

Příspěvek od freeper »

Blahopřeji. Krásná souprava, ta modro-oranžová kombinace jí sluší.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32 - DOKONČE

Příspěvek od kaktusak »

Je to jedna z nejhezčích " doktorových " souprav . Alespoň teda podle mě .

Gratuluji k dokončení , máš to krásně a čistě slepené .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Dvoukorbový návěs BSS NS2-29.21.20 / RW / 1:32 - DOKONČE

Příspěvek od Lukáš »

Pěkné, moc pěkné.

To vyklápění je prostě potíž. Já jsem vlek měl na několika akcích a pro transport jsem korbu vždycky sklápěl. Skoro pokaždé se mi pak některý z držáků urval. Už jsem tam měl tolik lepidla, že už to ani nešlo slepit :roll: Navíc to nesvědčilo ani těm táhlům, která otevírají sajtny. Nakonec to řeším tak, že korbu nechávám vyklopenou a pro příležitostný transport ji vypodložím kousky molitanu; to se zatím osvědčilo.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“