Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dnes jenom v rychlosti pár fotek sání a výfuků Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Oproti šabloně jsem musel výfuky víc "připlácnout" k válcům, bo se nevlezli na šířku pod kryt motoru!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak jsem opět trochu popolepil, dodělal "černý" podvozek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, pak jsem v rámci trénování opět slepil kabinu (původní měla zvlněnou střechu a když už jsem koupil druhý výtisk...) Obrázek.
Dál pak následoval interiér Obrázek Obrázek a takhle to pak vypadá pohromadě Obrázek Obrázek Obrázek. Toť vše.


Dobrou...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Máš to moc pěkný, jen tak dál. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!


VašekS :arrow: dík!

Dnes malý skok kupředu: dolepil jsem interiér a přilepil kabinu Obrázek Obrázek.
Poté jsem se pustil do koleček, bo jak to začalo vypadat jak auto, musí to mít kolečka :!: Použil jsem laser dezénky a pár "ivantovek" Obrázek Obrázek a takto "to" vypadá na kolech Obrázek Obrázek . Kola jsem vyztužil pod dezény původním běhounem zkráceným o 2mm. Jinak, co se šmikajdy týče, opět vše sedělo (drobnosti jdou na můj vrub). Lehčí problém nastal při lepení kabinky na místo, kdy sice jak rám, tak samotná kabina vypadala geometricky dobře, ale dohromady jim to šlo až s lehkým pnutím, které ja patrné na předních sloupcích (odlepili se od skla a lehce zdeformovali). Vzhledem k tomu, že jsem oboje dělal 2x, tak mě to trochu štve, ale šahat do toho se mi už nechce, mám strach, že ušpiním sklo víc, než je "pracovní upatlání". Máte-li na to někdo nějakou fintu, poraďte... :!:

Pro dnešek vše, všem kdo hodí čučku
ahoj.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak se pomalu, ale jistě blíží finálko a mě se přestává dařit. Chtěl jsem udělat otvírací masku, bohužel nenašel jsem místo, kam přilepit panty tak, aby se maska nepříčila a panty se neurvali :roll: . Nakonec jsem ji radši přilepil napevno, abych něco nezničil. Pak jsem se trochu pohrál s blinkrama, tam je docela spokojenost :) . Měl jsem strach z nádrže, ale ta se lepila v pohodě, ovšem až teď na fotkách jsem si všiml otočeného stínování :shock: a to jsem se snažil dávat na to bacha :!:
No výsledek vypadá takto Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.

Čau v cíli!
Uživatelský avatar
Tomas23
Příspěvky: 23
Registrován: úte 2.2.2016 20:34
Bydliště: Dolní Třebonín

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32

Příspěvek od Tomas23 »

Ahoj máš to pěkné. Mohu mít otázku k těm blinkrům? Ty jsou vytažené z plastové folie? Čím je natíráš? Vypadají totiž parádně (to, ale celý model).
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak jsem se dopracoval po drobných úskalích do snad zdárného cíle. Než vypustím finální fotky, ještě něco k modelu. Nevím, zda tento barevný rozdíl na zadních blatníkách Obrázek je i na originálu, ale mě se to moc nezdálo, tak jsem udělal z druhý šmikajdy i druhý blatník v barvě gumy (navíc na "betě" mi přišli taky oba v "gumě").
Samotná šmikajda je supr, jako vše od "Doktora", co jsem zatím dal dohromady. Jen jedna věc, na kterou jsem si ještě vzpoměl a v reportu to nebylo, oska (drátek) 9z2 pro ovládání koleček je v šablonách nakreslená o 8mm delší. Tak to vyšlo na mém modelu :!:

Teď už fota hotového modelu, trochu jsem se snažil pohrát se zadníma světlama a odrazkama, ale není to ještě ono... ;) Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Fotky venku udělám až s hotovým návěsem, na kterém už se mimochodem začalo dělat :!: Ale to už jinde jsme... tak AHOJ třeba u toho návěsu ;) .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Za mě dobrý . Slušná práce .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tomas23 :arrow: blinkry jsou vytažený na dřevěné kopyto s fólie, která je u modelu a barvené jsou Humbrolkou 1322 Orange Clear.
kaktusak :arrow: dík
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od zkooter »

Pěkně slepeno a ty blinkry to hned oživily a posunuly o level výš. Gratuluji k dokončení ;)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od IceZero »

no koukám že panáček je taky dobrej pacient :D za mě povedenej model...
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
pekna podivana!gratulace k dokonceni!!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Hodně povedené. Skoro začínám mít chuť si také něco slípnout ;)
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Mára79 »

Pěkně a rychle postaveno, blinkry a zadní světla jsou parádní.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra T813 NTH / RW / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkná práce. :)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“