Scania+Goldhofer+Komatsu / Michal Rozínek / 1:72

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Scania+Goldhofer+Komatsu / Michal Rozínek / 1:72

Příspěvek od IceZero »

Tak abych jen nečuměl a nebyl za svěratele a archivátora, rozhodl sem se zase po dlouhý době vrátit k lepení - jak jednou podotkl Ondra Hejl, slepit jednu kapličku do května od začátku roku není moc velký tempo. Jen tak mimochodem: Už jich mám devět :lol:

ale zpátky k tématu.. tuhle soupravičku jsem našel na internetu mezi free modely. Po debatě s minimodeláři jsem zjistil, že to tak sice úplně není, ale i tak jsem se rozhodl si model slepit - podotýkám, že až po dohodě s T.Darebníkem
a modelem je souprava SCANIA R620 V8 8x4 + Goldhofer MTL T03 + KOMATSU WA500-3 (H. Hecker) Více foto od autora Michala Rozínka je na facebooku. Pro moje nešikovný prsty je ale původní měřítko 1:100 příliš titěrný a tak sem si vytiskl na cca 1:72

zatím mám po dvou večerech slepená základ tahače
- rám s několika nádržema; blatníky a tu krabici co je za kabinou... podle mě je to nějaký zásobník vzduchu, ale jistě to nevím

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek


fotku kde jsou blatníky i pro zadní kola na svým místě sem ještě nestihnul stáhnout z foťáku a teď už si pomalu začínám hrát s kolečkama :evil:
Obrázek

snad to dopadne aspoň trošku koukatelně
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Scania+Goldhofer+Komatsu / Michal Rozínek / 1:72

Příspěvek od IceZero »

tak sem zjistil že původní tisk sem nějak nevychytal :D na některý dílky byla ta 120gr málo ... takže následoval nový tisk tentokrát na 160 gr
a místo do ttahače jsem zaříznul do návěsu. i když není psaný návod ani kresba tak to jde poměrně intuitivně slepit - a to nejsem kdovíjaký modelář - a trvalo mi to dva víkendový odpoledne a večer

ze stavby toho moc nemám, ale pár fotek sem se pokusil zvládnout

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Obrázek

teď přijde zase na řadu návěs a bagříka si nechám na konec :D
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Scania+Goldhofer+Komatsu / Michal Rozínek / 1:72

Příspěvek od vašekh »

Zadní cedule na označení nákladu máš špatně nalepené. Musí směřovat šrafování ven od návěsu ne dovnitř. Má to vypadat jako stromeček. To lože taky nemá být uprostřed ale od vozíku. Nikdy se páteř neroztahuje tak aby bylo lože uprostřed. To by jsi pak musel mít takzvané matrace.
Ale jinak slepené je to pěkně.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Scania+Goldhofer+Komatsu / Michal Rozínek / 1:72

Příspěvek od IceZero »

Vašku dík za poznámky a konstruktivní kritiku
toho šrafování sem si nevšiml - zkusím ještě odpreparovat a opravit pokud to půjde.
lože uprostřed mám jen na volno nasazený - v tuhle chvíli se s ním dá hejblat zepředu dozadu - pevnou polohu dám až budu mít slepený to Komatsu nahoru
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Scania+Goldhofer+Komatsu / Michal Rozínek / 1:72

Příspěvek od IceZero »

no tak sem zjistil že sem fakt expert

krásně si tu libuju, jak mi to lepení jde, že už mám všechny části tahače hotový a nevypadají ani tak špatně jak sem čekal... začal jsem tedy skládat dohromady a ejhle...
- že mi přední kola (první náprava) trošku vykukovaly z blatníků kabiny sem ještě opravit dokázal - uříznutím a zabroušením délky nápravy - protože sem je, já deb... (no prostě nepoučitelný tvor) aktivně vlepil do rámu napevno
- druhá moje šikovnost a zjistil sem že stejně je to s blatníkama na další tři nápravy - ale tam mi to nesedí tak o milimetr - zkrátka olšový ruce :roll: :roll:
- a do třetice mám kabinu trošku nakloněnou dopředu a když sem to vyrovnával při lepení, kapánek se pokroutila - radši ani nebudu ukazovat fotku

Obrázek Obrázek

takže dneska nový výtisk a zkouším znovu lépe a radostněji... začnu kolečkama a budu asi víc dávat pozor na návaznosti. když člověk o půl milimetru ujede v měřítku 1:32 tak to jde zamaskovat a opravit ale na těch pididílkách by mě asi trefilo... :cry: :cry:
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Scania+Goldhofer+Komatsu / Michal Rozínek / 1:72

Příspěvek od IceZero »

tak mě napadlo, že bych vlastně mohl přiznat, co mě vedlo ke slepení téhle soupravy...
jen pro info teda dávám odkaz na video s jedním podobným drobečkem
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“