Avia A31 /Attimon/ 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Avia A31 /Attimon/ 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj,
po Tatře jsem se rozhodl pustit do další legendy našich silnic. Avii už dlouho tady nikdo neprezentoval. Myslím, že model většina místních modelářů vlastní ať už v placaté nebo v 3D podobě. Tenhle model považuji za modelářskou "povinnost" slepit, není příliš rozsáhlý, tak se snad na něm nezaseknu na moc dlouho ;) .

Jelikož nemám v plánu stavět konstrukci s plachtou, budu považovat model za hotový po dokončení valníku.
Prozatím jsem slípnul rám, motor a obě nápravy, něco málo jsem "upgrejdil", v čemž budu ještě pokračovat.
Poprvé jsem na kola použil dezény, moc pěkně se s nima pracuje. Ve vystřihovánce jsou kola docela dost světlá, tak přemýšlím, čím dezény přebarvit, abych u nich gravírování neposlal do kopru. Budu rád za každou radu od vás, kteří s tím máte zkušenost.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Bajoš dne sob 10.9.2016 13:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Pokud jsi chtěl přebarvit jen dezén, tak jsi to podle mě už promeškal - nebo aspoň já osobně bych si netroufnul v tomto stavu přebarvovat jen dezén (určitě bych to někde zdupal). Na druhou stranu jestli máš pevné ruce, nervy a ještě dobré oko na barvu tak by to jít mohlo ;) .

Já v tomto stavu vidím spíše cestu v kompletním přebarvení kola. Nějakou syntetikou co imituje gumu - obecně nejlepší zkušenost je asi s Tamiyou. Před přebarvením celého kola, bych však zkusil protlačit ještě figury vzorku nakreslené na bočnicích.

Jinak tento model má svá specifika - údajně je měřítko mimo, přední kola a nárazník jsou oproti skutečnosti také jinak... Doručuji projít si tyhle odkazy:

:arrow: viewtopic.php?f=62&t=2868" onclick="window.open(this.href);return false; (úpravy v rámci vystřihovánky)
:arrow: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=60&t=5978" onclick="window.open(this.href);return false; (měřítko+další úpravy)
:arrow: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... 2&start=10" onclick="window.open(this.href);return false; (bez úprav)
:arrow: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... 2&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

O záludnostech modelu vím. Za odkazy díky, většinu jsem prošel už před stavbou, report Zolly mi unikl, takže díky.
Všechny části modelu budu lepit dohromady až nakonec, abych eventuelně mohl udělat nějaké úpravy.

Doválčil jsem s kolama, nakonec jsem dezény přebarvil světle šedou akrylovkou, co jsem našel, ani jsem ji nijak nemíchal, přišlo mi, že odstín docela sedí (líp bych to stejně nenamíchal ;) ). Asi by neškodilo povrch vzorku zašpinit tmavším odstínem, ale do toho se moc pouštět nechci, abych to nedorazil úplně.

Obrázek Obrázek
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

Po delší vynucené pauze jsem opět něco málo slípnul. Musím smeknout autorovi za zajímavě konstrukčně řešené a perfektně slepitelné sedačky.

Obrázek Obrázek
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj, dopatlal jsem kabinu. Spodek přední části jsem musel mírně poupravit, aby nárazník byl ve správné pozici.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Krásně čisté :) Příjemně se na to kouká!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Nádherně zasklené . Můžu se zeptat čím si zasklíval ?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Zatím fantastická práce. :shock:
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od IceZero »

v tuhle chvíli smekám klobouček.... kabina vypadá hodně dobře a že se ty obliny tvarují dost zajímavě o tom asi nebude pochyb (aspoň pro moje ruce)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ano kabina vypadá luxusně. Jen mi celkový dojem kazí to, že nelícují křivky znázorňující tvar dveří.
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

Díky za ohlasy a připomínky.
Při lepení jsem se na lícování dveří nijak nesoustředil, chyby jsem si všiml až na fotkách :oops: ,no stalo se.
Na zasklívání používám fólii, kterou má v nabídce třeba Darebáček.cz a lepím oboustrankou se sympatickým jménem :D http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=MIL ... 010%20m%2C" onclick="window.open(this.href);return false; zakoupenou v papírnictví. Myslím, že se s ní pracuje líp než s širokou 50mm, kterou jsem dokonale čirou stejně nesehnal.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Díky za tip . Objednám a vyzkouším .
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj, opět menší postup v podobě hotového podvozku. U kol jsem nakonec trochu ztmavil povrch dezénu, ale podle očekávání se příliš nezadařilo :( .
U Tatry jsem slíbil, že se polepším ohledně propracovanosti zadních světel, tak plním.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj, dokončil jsem valník.
Příště snad už bude hotovo, ale možná si ještě slípnu skříňovku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Avia A31 /Attimon/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj,
před pár dny jsem s Avii konečně "dojel" k cíli.
Stavba byla vcelku bez větších problémů, hodně mi pomohl report chozeho21, za což mu děkuji. Všechny úpravy které provedl, jsem musel udělat také.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“