TATRA T2-148 S1 / RW+úpravy / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
PISTA SK
Příspěvky: 86
Registrován: sob 4.1.2014 23:47

TATRA T2-148 S1 / RW+úpravy / 1:32

Příspěvek od PISTA SK »

Ahoj :)
Už dlhší čas som rozmýšľal do akého modelu sa pustím. Na Vianoce som dostal od priateľky model TATRY 148 VNM od Ripper Works, tak bola voľba jasná. Valník chcem prerobiť na S1 vo vojenských farbách pod vlajkou slovenskej armády. Pretože sa bude jednať o verziu T2, tak korba bude vlastnej tvorby (tu sa bojím hlavne správneho odtieňu zelenej aby odpovedal kabíne). Ďalej budem robiť vlastné kolesá, zadný rám a časť podvozku. Aké úpravy budem robiť na podvozku oproti originálu uvidím počas stavby podľa toho, ako to pôjde. Model nebudem farbiť.

Foto predlohy:
Obrázek

Technické údaje :
Označenie vozidla: T2-148 S1
Pohotovostná hmotnosť: 10 600 kg
Úžitková hmotnosť: 15 240 kg
Celková hmotnosť vozidla: 26 000 kg
Typ motoru: T 2-928 1E
Počet valcov: 8
Vŕtanie x zdvih: 120 x 140 mm
Chladenie motora: vzduchom
Zdvihový objem motora: 12 667 cm 3
Najväčší výkon motora: 156 / 2 000 kW / min -1
Základná spotreba paliva: 31,2 / 50litov / 100km
Maximálna rýchlosť: 70 km / hod
Pohon: 6 x 6

Originál:
Obrázek

Začal som kolesami. Ich stavba trvala presne tri mesiace kvôli nedostatku času a občas chýbala aj chuť do lepenia. Kolesá sú komplet vlastnej tvorby. Aby som ich nemusel celé prefarbovať, tak som ich urobil z čierneho výkresu. Disky som striekol čiernou matnou farbou aby boli farebne odlišné od gumy. Ten nástrek sa mi nepodaril tak ako som chcel, ale prerábať to už nebudem. Pohrávam sa aj s myšlienkou, že ich zaprášim, tak to možno prekryje.

Foto zo stavby kolies:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dezén:
Obrázek Obrázek

Kolesá s dezénom:
Obrázek Obrázek Obrázek

Disky kolies:
Obrázek Obrázek

Hotové kolesá:
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej sa budem venovať diferenciálom alebo zadnému rámu s piestom, ešte uvidím.
Ak by niekto mal náhodou fotky podvozku T148 a zadného rámu, dosť by mi to pomohlo. :)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“