Liaz 18.33 PB/HR + BSS PV 24.18 / 1:32 / Ripper-Works

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Liaz 18.33 PB/HR + BSS PV 24.18 / 1:32 / Ripper-Works

Příspěvek od fox »

Před nějakou dobou jsem se pustil do stavby tohoto již staršího kousku z dílny Ripper-Works.
Obrázek

V plánu mám model s interierem. Trošku jsem upravoval kola a k tomu adekvátně i brzdové bubny (ale to až někdy později).

Stavbu jsem začal rámem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

malý náhled na kola. Zatím bez barvy a vzorku pneu.

Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Liaz 18.33 PB/HR + BSS PV 24.18 / 1:32 / Ripper-Works

Příspěvek od fox »

Tak se po dlouhé době dívám na moje vlákno, kde jsem vlastně skončil. Vidím, že hned po začátku. Stavbou jsem trošku dál než na fotkách. Na modelaření nebylo moc času ani prostoru. Po rekonstrukci a přestěhování do bytu, jsem neměl stále takové to pořádné zázemí, jen malý stůl v jednom pokoji, který mi zmenšoval ještě monitor. A stejně sem nemohl a ani nechtěl v bytě moc pracovat třeba s airbrush pistolí (využívám při stříkání laku, nebo barvení dílů z jiných materiálů)... Byly to prostě takové provizorní podmínky. Naštěstí už jsem na tom o poznání líp. Splnil jsem si malý sen každého modeláře a to mít nějakou malou dílničku, kde člověk může nechat rozdělanou práci na stole. Ve sklepě naší bytovky sem si jednu takovou vytvořil. Původní plán byl, že bude v garáži. Díky dohodě se sousedy, jsem si rozdělili společné prostory, každému připadl kus sklepů vedle jeho části garáže. Hned bylo jasno co s mou části udělám. V polovina se rezervovala na úložené prostory (prostě regály), druhá pro modelářský koutek... Ještě úplně není hotovo, chybí pár detailů a trošku ještě zorganizování věcí, ale použitelné to už je. :) Teď už se jen dostat zpátky do toho modelářského světa, protože jsem tak nějak vyšel ze cviku skoro po dvou letech téměř nic nedělání. :D Odpoledne se podíváme jak poskočil progres na modelu liazky (předem varuju, nebude to moc velký skok :D )

A moje nové pracoviště:

Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Liaz 18.33 PB/HR + BSS PV 24.18 / 1:32 / Ripper-Works

Příspěvek od Lukáš »

Pěkné pěkné. Mně by teda ve sklepě chybělo denní světlo. Vlastně ani to ne, protože už si skoro nepamatuju, kdy jsem se k patlání dostal ne v noci. Takže je to dokonalé.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Liaz 18.33 PB/HR + BSS PV 24.18 / 1:32 / Ripper-Works

Příspěvek od rybak »

Jo, to je fakt, svoje vlastní místo potřebuje každý modelář. A je jedno, zda je třeba ve sklepě. Ještě mi tam chybí stolní lampy, já začal používat dvě a to mám okno hned vedle stolu.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Liaz 18.33 PB/HR + BSS PV 24.18 / 1:32 / Ripper-Works

Příspěvek od fox »

Jo, tak lampička v době focení byla ještě o 2 patra výš na stole u počítače. Ted uz je v dílně na svém místě. Deniho svetla tu moc neni, to ke fakt. Těma dvěma malýma okynkama ho tu moc nejde.On to není úplně sklep v pravem slova smyslu. Pod zemí není ani centimetr.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Liaz 18.33 PB/HR + BSS PV 24.18 / 1:32 / Ripper-Works

Příspěvek od fox »

Dáme si malou rekapitulaci. Tady můžete vidět, jak málo jsem toho slepil... :D


Obrázek

V podstatě mám kompletní podvozek (kola mám schované v krabičce) Je rozpracovaná korba - tu stačí už jen zkompletovat a porovnat boční lišty pod ložnou plochou. To není nic těžkého. Stačí trošku páry a zatížit. Srovná se to.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“