Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj,
původně jsem chtěl presentovat příští stavbu, ale když jsem byl osočen z registrace jenom kvůli sběrce a nic nepředvedl, tak jsem se rozhodl ukázat, že tady nehodlám být "spící buňka", která ožívá při sběrkách apod.

Tatru jsem začal lepit v květnu 2015, bohužel čas nedovolil věnovat se stavbě tak jak bych si přál, ale to tady každý zná z vlastní zkušenosti.
Jelikož jsem model bral hodně jako pokus, rozhodl jsem se, že budu stavět z laserové kopie a zároveň jsem chtěl vyzkoušet místní shopy, které se zabývají kopírováním (špatné rozhodnutí, ale stalo se). Docela jsem zápasil s retušováním, protože kopie u šedých odstínů chytla nazelenalý nádech, tak jsem si to krapet ztížil.

Na tomto modelu jsem dělal několik technik poprvé:
Bombírování bočnic kol- osvědčilo se mi používat karabinu, kterou zmínil tuším zkooter, že o ni někdo na fóru už psal, oběma děkuji.
Další byla prosklená kabina, na Tatru jsem dal můj druhý pokus, mohlo to být lepší, ale příště už alespoň budu vědět na co si dát větší bacha.
Poprvé jsem začal používat matice.
A ještě mě čeká zasklívání předních světel, výroba blinkrů z fólie a výroba pístu korby s použitím pokovené pásky, tak uvidíme jak se zadaří.

S foťákem nejsem moc kamarád, tak snad na nich bude něco vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Bajoš dne ned 3.4.2016 13:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Když píšeš co všechno si dělal na modelu poprvé tak já za sebe musím říct : Klobouk dolů . Hodně dobře slepený model .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Zcela po právu ti bylo vynadáno, protože toto by bylo trestuhodné neprezentovat :D

Moc pěkné.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32

Příspěvek od IceZero »

poznámka na začátek - Vojta to "vynadání" určitě myslel jako nakopnutí do dalších činností než něco jinýho

a k modelu.... hodně pěkně slepený takže paleček docela dost nahoru a taky za ty nabytý zkušenosti.
poznámka na úplný okraj, protože to stejně na modelu asi nebude vidět - na pátý až osmý fotce od konce, jak máš ty pohledy na model bez korby - zdá se mi že se ty kola docela lesknou, což je asi problém tisku laserem - zkus je trošku zaprášit, když už sis s tím takhle vyhrál. Vím kecá se mi to hodně lehce když to sám neumím, ale nemyslím to jako nějaký rejpání, spíš jako nápad pro budoucnost
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

Děkuji za kladné přijetí.
S kolama asi už nic dělat nebudu, v reálu to tak moc lesklé není, ale díky za radu.
Uvědomil jsem si, že jsem nevyfotil motor, tak napravuji.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32

Příspěvek od rybak »

Krásný, čistý, inspirativní. Jen houšť.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32

Příspěvek od zkooter »

Jo, tady to pošťouchnutí dopadlo na úrodnou půdu :) Moc pěkně slepeno, jen tak dál. Jen pro úplnost, návod na použití karabinky při bombírování jsem našel tuším na fóru formulkářů, ale konkrétní odkaz se mi bohužel najít nepodařilo. Musí tedy stačit ujištění, že to fakt funguje ;)
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32

Příspěvek od Bajoš »

Tak jsem dokončil korbu, na tuhle část stavby jsem se těšil nejvíc. Myslel jsem si, že to bude příjemná pohodička, ale docela mi dala zabrat. Píst jsem sice udělal s minimální vůlí, ale stejně korbu neudrží ve zveduté poloze. Na zadní světla jsem jsem nalepil folii nabarvenou barevnými transparentními laky, ale na fotkách to vůbec není rozpoznat.

Příště už jen zasklít přední světla, nalepit blikry, zpětná zrcátka, trumpetky atd.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kolyxxx
Příspěvky: 12
Registrován: stř 17.2.2016 11:14

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32

Příspěvek od kolyxxx »

jako z plastu......moooc hezká práce :)
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Bajoš »

Tak jsem model konečně dokončil.
Na pár chybiček od autora jsem narazil, všechny byly už zmíněny v reportech předešlých lepičů 148iček od PMHT, ale nic vážného. Více kopanců se mi přihodilo mezi židlí a pracovním stolem :) . Stavbu jsem si užil a vzal si z ní nejedno ponaučení pro příště.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32 HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení . Je to jedna z nejlépe slepených S1 tady na DF .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32 HOTOVO

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. Moc pěkně slepeno. ;)
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32 HOTOVO

Příspěvek od vsetíňák »

Pěkná prácička.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Pěkný kousek, chválím blinkry, ale když už jsi se do těch světel pustil, mohl jsi zmáknout i ty zadní. ;) :D
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Tatra 148 S1 /PMHT/ 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Bajoš »

Díky pánové za pozitivní hodnocení,
zadní světla jsem plánoval propracovat, ale ...(prostor pro výmluvu)... :oops: Příště se polepším!!!
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“