Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj!
Určite ste zaregistrovali, že z dielne Ripper Works vyšli dva nové modely, ktorých zlepením vzniká ozaj pekná súprava.

Celé to začalo ešte v zime 2014 keď som od doktora dostal prvý model a to príves. Následne začiatkom roku 2015 som dostal tatru no a aby toho nebolo málo tak príves som lepil ešte raz v lete.:D Prečo popíšem nižšie..

TATRA- podvozok
Stavbu tatry som začal klasicky podľa návodu podvozkom. Podvozok je rovnaký ako na T 148 a teda som vedel do čoho idem a podľa toho to aj šlo. Motor je podobný tiež podobný a nebol tam problém.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

TATRA- nadstavba
Pokračoval som nadstavbou. Samostatná bedňa nieje zložitá ale je treba si dať pozor na pretlačenie rebier. Potom celok doplníte bedňami na jeho spodnej časti a doplnkami. Tu som si nedal pozor a svojou nešikovnosťou som ohradku na streche nalepil opačne. ( vpredu má byť kolmo vzadu šikmo. Ako jednoduchšie riešenie som považoval nechať to tak. Pri odlepovaní by som hlavnú nádrž poškodil. Tak som iba upravil držiak rebríka. V prednej části nadstavby je doležité dať si pozor nato aby sadli bočné bedne na nadstavbu. osvedčilo sa mi najprv ich prilepiť a až potom nalepiť rám.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

TATRA- kabína
Potom už iba ostávalo dorobiť kabínu.. Aké problémy s ňou sú určite už viete kedže kabína je rovnaká ako pri 148čke. Mne sa to opäť celkom podarilo a s výsledkom som bol spokojný. Kapota je na tvarovanie trocchu zložitá no nič nezvladnutelné. Mne sa dokonca dovolím si povedať lepila jednoduchšie ako tá na 148čke. Dôležité je iba správne narezať a potom už to ide.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1

Příspěvek od martin1807 »

A teraz príves.:)
Chepos CP-11
Ako som spomínal tak stavba prívesu začala už začiatkom roku 2014 potom sa čakalo iba na Tatru. Stavba prebiehala bezproblémovo. Model je biely a teda odpadá v niektorých prípadoch aj retuš. :victory: Model po krátkom čase bol hotový a bol som s ním spokojný. Ide o rovnaký model ako už je vydaný v armádnej súprave a teda bol už aj otestovaný.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Model bol hotový a viac ako rok bol doma vo vitríne. horšie bolo, keď som si ho teraz v lete šiel prezrieť lebo som niečo potroboval zladiť s tatrou a skoro ma vystrelo. Ked som lepil príves tak rebrá som na plášť lepil obojstrannou páskou. A to bol ten problém. Dáná použita obojstranka časom nejako zreagovala a na modely sa mi objavili mastné fleky. Robí to iba táto jedna páska ( zatial, pouzita zhruba v rovnakom období sa mi to stalo aj na kabinke zeriavnika na AD 125, tiež som si to všimol až teraz ale tam to tak nevidno. Takže jedna rada- obojstranna paska z TESCA - nie nepouzivať...Aby bolo jasné o čom hovorím:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nasledovalo rozhodovanie o tom čo urobiť.. Padaly návrhy polepiť to dalsiou vrstvou, skusiť pastel a tak dalej.. následne som to ale vážne nevydržal a model som rozpitval.. zistil som, že podvozky použijem staré čo mi ušetrilo dosť práce no bedňu bolo nutné urobiť nanovo.už som ale vedel co ma čaká zvolil som trochu inú metodu lepenia bez rebier ako použil Zollo na cisternovom navese tiež benzina. Už to šlo a súpravu som dokopal dokonca nejak začiatkom septembra 2015. Z časového vyťaženie jak mňa tak Rippera nebol čas na odovzdanie modelov a tak sa to natiahlo až doteraz. Každopádne čakať sa oplatilo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na záver by som ešte pridal pá fotiek celej súpravy. Zlepenáím týchto dvoch modelov dostanete úžasne doplnenie už davnejsie vydanej supravy s návesom. Pri stavbe je potrebne dať si trochu pozor predsa len biele časti sa hned skor zababrú no výsledok stojí zato. :P ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Toľko odo mňa dúfam, že sa vám model páči, a že čoskoro uvidím aj nejakých odvážlivcov ktorý do toho strihnú ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1

Příspěvek od Lukáš »

Martine, tohle je opravdu paráda.

Jako pro neznalého všech procesů je pro mne zajímavá i informace, že takový model vzniká v podstatě dva roky.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1

Příspěvek od kaktusak »

Tak to byla ta beta v Neratovicích . Nádherná souprava . S tou páskou je to trochu záhada , kterou používat . Já oboustranku používám, prakticky na každém modelu a zatím se mi nikdy nic podobného nestalo .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1

Příspěvek od Tomáš S. »

Pokud jsi už tu pásku nevyhodil oknem, nemohl bys udělat i její fotečku? Nebo jaká to byla značka, nevzpomeneš si? Velmi rád bych se tomuto vyvaroval :shock: . Naštěstí se mi ještě nic takového na modelech neprojevilo...

Jinak model se ti pěkně vydařil - krásná souprava, "benziny" opravdu můžu! ;)
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1

Příspěvek od Chimenes »

Krásná souprava a pěkná práce.

JS
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1

Příspěvek od martin1807 »

Chlapi ďakujem za reakcie. ;)

K tej páske. Normálne ju používam stale tiež a nikdy sa mi to nestalo iba pri tomto jednom type... Bohužial značku neviem no ide o veľký kotúč siroky asi 1cm... Kupovaná v tesku. Nenapadlo mi fotiť si ju kedze problém sa objavil asi rok a pol po jej použití. vtedy už páska dávno nebola :oops: :oops:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 138 C-12-príves CP-11"Benzina"/ RipperWorks+beta/1

Příspěvek od kaktusak »

martin1807 píše:veľký kotúč siroky asi 1cm... Kupovaná v tesku.

Martine díky alespoň za tuto informaci . Této pásce se musím vyvarovat .
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“