Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32/hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32/hotovo

Příspěvek od staryorel »

Zdravím ,no už mě svrběly prsty a než dorazím jaguára tak sem zařízl do něčeho nového . Je to moje první RW tatra takže sem zvědav estli z toho opravdu bude to co je vyfocené na obálce .Předlohou je nákladní automobil tatra 815 6x6 s nádstavbou jednostranně sklápěné korby s úpravou do klimatických podmínek (nejen) Ruska . Začal sem dle plánu autora tj. nárazníkem , no trochu maturita ale budiž . Nasledoval rám , tam vyvstaly klasické obavy ze zkroucení které se naštěstí nepotvrdily .Nárazník přilepím k rámu až budu mět kabinu , pro jistotu ;) .Pokračuju dál dle návodu směrem dolů , takže držáky roury a diferenciály . Držáky sem na rám nelepil , nejprve udělám celou rouru s nápravami a tu pak přilepím na rám . Dále pokračuju výrobou poloos . Pokusím se o podseknutí kol což sem vyrobil naříznutím a nalomením špejle a zafixováním lepidlem .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Naposledy upravil(a) staryorel dne sob 25.2.2017 17:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od VašekS »

Ahoj.
Začátek máš parádní a vůbec nemám obavy, že by to nemělo dopadnout dobře. :) ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěknů nedělu přeju , tak popojedem . Nápravy sů v kopě , provedl sem to podseknutí poloos , enom doufám že to nebude moc . Poté teda následovalo slepení s růrů , žádný problém nenastal . Pokoušel sem se dodržet co možná nejpřesněji geometrii . Na rám to zkusmo pasuje tam jak je vyznačeno takže spokojenost . Pokusil sem se ještě o výrobu kardanu v předních poloosách . Tři podvečery sem nad tým špekuloval :!: . Cosi sem nakonec vypotil - sice není pohyblivý , ale jo jakš-takš to de :) . Teď se chystám dále dle plánu na torzní tyče , listové pera atd. atd.
několik pokusných variant kardanů
Obrázek
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím , opět menší postup . Pokračuju dle návodu tzn. roura s nápravami je na rámu + dodělány věci okolo - torzní tyče , tlumiče držák korby atd. Jo to sem si vzpoměl , trochu sem zvedl to obloukové žebro před převodovkou , bo mě přišlo že bude v kolizi s kardanem z motoru . Výroba maileru - trochu sem měl z toho lufty , ale jo šlo to , mohlo to být lepší stejně tak i horší :lol: . Teď nastává etapa výroby motoru , na což se vcelku těším .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěkné upršané dopoledne , takže motor jest v rámu . Stavba proběhla vcelku v pohodě až na nejaké mnou zaviněné problémy. Za prvé - otočení olejové vany dopředu , za druhé - mírná deformace nasávacího otvoru turbíny , no a za třetí špatně přilepené držáky motoru . To vše sem vesměs opravil a na funkci to nebude mít vliv ;) . Trochu sem maturoval s výfukovím potrubím , ale na tu hrůzu celkem spokojenost . Momentálně zápasím s olejovou nádrží :roll: .
Obrázek
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

Přeju pěkné odpoledne , opět menší postup ve stavbě . Chvílu sem špekuloval nad tů olejovů nádržů , ale nakonec to jaksi dopadlo . No a pak už to šlo vcelku v poho až sem sa zadrhl na té zatočené koncovce výfuku . Zde sem objevil řešení v podobě vnitřku koaxialního káblu ;) . Finálem této etapy bylo výfukové potrubí . Teď sa šteluju na zadní část tj. nárazník + světla .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím vás tu , opět malý kousek k velkému celku . Dokončil sem zadní část tj. nárazník + světla , no a když sem sa tam babral tak došlo aj na závěs . Poté přišel na řadu kryt motoru s rámem a filtr . Vcelku vše pasuje takže u mě dobrý . Začal sem dělat kabinu , taková trochu maturita :D .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od Lukáš »

Moc pěkný světla. A vlastně i ten zbytek ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od Brzdič »

Tak, tak, jak říká Lukáš, moc pěkný. ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

No toto , tady je ale prachu , tak tady trochu ometu pavučiny . Kde sme to minule skončili ? Jo už to vidím . Co si tak matně vzpomínám při výrobě kabiny sa mě do paměti vryla událost s prolisem na střeše . Nějak sa mě ho tam nepodařilo patřičně usadit , což mělo za následek následné odpajtování s patřičným slovníkem :D . Ještě sem klasicky řešil odstín červené retuše . Na to že to byla první kabina 815ky od RW tak budiž . Poté sem se vrhl na korbu . Po první fázi slepení vnitřní a vnější části vany přišla fáze druhá a to zkroucení celé korby , což mělo za následek fázi tři a to totální znechucení v dalším progresu stavby . Takže sem na to enom civěl oblézal jak mlsný pes a přemýšlal o nesmrtelnosti brůka . Tak teď sa pomály rozjížďám . Pokračoval sem dle návodu výztuhama a žebrama . Vcelku mě potěšilo při nalepení těch žeber na vanu , že korba vcelku chytla tvar a zkroucení se vytratilo neznámo kam .A zde foto :
Kabina
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Stupačky
Obrázek,Obrázek
Korba
Zde sa mě nějak začala rozcházet protilehlá kresba mezi vanou a podelným žebrem , které též bylo delší .
Obrázek
Obrázek,Obrázek
Dále pokračuju dle návodu kšiltem atd .
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěkný podvečer , korbu mám teměř hotovou , ale při zapasovávání zadního čela se mi moc nedařilo tak sem se zaměřil na kola . Výroba probíhala klasicky , ještě sem vyrobil podomácku dezén , sice vypadá takový mírně jetý ale lepší jak drátem do oka . V další fázi bych osadil kola no a poté dodělal korbu .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Náhodou ty dezénky vypadají moc dobře . Jak si je vlastně dělal ?
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Zajímavá výroba kol. Tohle zkusím příště.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od Alda »

Taky by mne postup výroby dezénků zajímal. Z fotek to vypadá jako vytlačené do kartonu. Měl bych v hlavě vymyšlenej "forichtung" jen nevím jak to zrealizovat.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 S1 Arktik/RW/1:32

Příspěvek od staryorel »

zdravím , tak výrobu dezénů praktikuju stylem vysekávání nebo vytlačování do tlustšího ( 300gr ) barevného papíru , eventuelně ho slepím z více vrstev . Mosím si samozřejmě vyrobit různé sekací nebo vytlačovací nože různých profilů dle předlohy . No a poté následuje samotné vyrážení vzorku do papíru . Samozřejmě je potřeba nejdříve naštelovat " stroj " pomocí různých vodících pravítek a ještě si určit polohu posuvu o jednotlivé články vzorku , aby to nebylo moc hala-bala . Samozřejmě to je též formou pokus omyl .
sekací - vytlačovací zařízení , stojan na vrtačku + upnuté malé sklíčidlo
Obrázek
různé raznice
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“