Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Kapota bude upravená. Její nevýhodou je tisk, barva se trochu loupe.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Teď zjišťuju, když chci vyladit tvar kapoty s kabinou, tak to nechce sedět. Měřením kabiny a nárazníku jsem zjistil, že nárazník je o 2 mm širší. Roztáhnul od sebe blatníky a pak kapota nechtěla sedět. Má někdo podobnou zkušenost nebo je to jen mýma rukama? Podobně o tom psal ve svém vláknu Brzdič. Z fotek to není patrné.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Kapota byla zatím nejnáročnější prací, dost dlouho jsem ji ladil. Kapota je postavena z doplňkového setu. Přechod mezi maskou a vrchem kapoty jsem zatmelil a přebousil. Nevýhoda setu je tisk, který se při zpracování trochu oprýskal, hlavně na vrchní části kapotu. Špatně se mně míchal příslušný odstín barvy na retuš a barva na papír špatně chytala. Tak jsem vrchní díl z modelu upravil a nalepil na kapotu. Podle mého názoru je přechod mezi maskou a vrchem kapoty reálnější než u tatry od RW. Srovnával jsem to s benzinou.

Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Super, povedla se ti ;) Teď jsem na ní také pracoval u fekálu, jen mi neseděla na kabinku, tak jsem jí nepatrně upravil a je to ok... A zeptám se, použil si na zadní část kapoty velké žebro, nebo dvě malá. Já použil velké a neseděla mi do tvaru s kabinou :roll: ale možná, že jsem špatně tvaroval už na začátku...

P.S. souhlasím, že nejen kapota, ale celá kabinka mi přijde více podobná předloze, než od pana Doktora.

Ať se daří Jakub.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Nejdříve jsem do kapoty dal dvě malá žebra, ale tvarově neseděla. Tak jsem je odpáral a asi ji nechám bez žeber, kapota drží tvar a ani na skutečné žebra nejsou.

Kapota je daná nasucho a tím je kabina skoro hotová. Jen na ni ještě schází tykadla a zrcátka. To tam přidělám až nakonec. Ještě při tvarování a osazování kapoty mně neseděla šířka nárazníku. V místě nárazníku byla šířka mezery mezi blatníky o 2 mm širší než pod sklem a kapota nechtěla sedět. Tak jsem nárazník v ose rozříznul a na každou stranu o milimetr zkátil. A na konce nárazníku jsem nalepil čtvrtku, takže nárazník nepatrně vyčnívá z blatníku.

Obrázek

Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Vypadá parádně !!!!!
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Motor je kompletní, kabina skoro až na trumpety, tykadla a zrcátka. Čekal jsem, že tatra bude delší.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Ještě připám pár fotek s přilepenou kapotou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Dodělal jsem příslušenství za kabinou. Na rámu není vyznačeno místo pro její přilepení, tak doufám, že se tam korba vejde. Mám to podle tatry od RW.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Hotový základ korby. Měl jsem obavy ze žeber, ale sedí pěkně. Podle návodu se šablony měly podlepit kartonem tlouťky 1,5 mm, ale to je celková šíře žeber. Šablony jsem podlepil kartonem tlošťky 0,5 mm a čtvrtkou a do žeber sedly přesně.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Jsem v cílové rovice, jen ještě dodělat píst a drobnosti na kabině. Kšilt korby jsem dělal původně tvarovaný, ale stala se mně věc, která se stává jednou, maximálně za 10 let. Díl kšiltu jsem rozděli na dvě půlky, každou zvlášť vytvaroval a začal lepit k sobě. Po slepení jsem s hrůzou zjistil, že jsem půlky přilepil špatně. Nic s tím nešlo udělat, tak jsem vytvořil jednoduchý.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

A je hotovo. Model se autorům povedl, všechno pěkně sedělo, kromě šířky nárazníku. Ten jsem o 2 milimetry zúžil. Dále mně nesedl způsob stavby hydrauliky s provázkem. Při zkoušení se mně rozpadla. Tak jsem zvolil postup podle RW a funguje pěkně. Použil jsem ho i u jamalu.
Tatra je vylepšena o dezén a matky. Kapotu jsem vyrobil z doplňkového setu, kde je plynulejší přechod k masce.

A tady je pár fotek.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od maggi »

Chválím,máš to pěkný.Gratuluju k dokončení.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Šup s ní na pískoviště :D
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“