IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Sranki »

Rozhodol som sa, ze si postavim safety car. Pardon, Multicar. Vzdy si to mylim, pretoze tento stroj je vzdy prvy v kolone :D

Myslim, ze predlohu nie je treba predstavovat. Kazdy pozna toto vozidlo s roznymi nadstavbami a mne sa dostal do ruk trojstranny sklapac.

S modelom problemy nie su, ale niekedy sa mi zda navod trochu neprehladny. Myslim, ze by mohol byt aj vacsi, ale nevadi aspon si clovek potrenuje predstavivost.

Tu su fotky z hotoveho podvozku bez naprav.

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Sranki dne stř 17.6.2015 6:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak ale pozor . Pokud bych měl já osobně hlasovat pro nejoblíbenější model tak jedno z předních míst obsadí určitě multikára . Důvod proč jsem ho ještě nelepil má název KABINA . S té mám opravdu respekt . Budu sledovat a držím palec at se model podaří . Zatím to vypadá dobře .
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Tapan »

Sranki, těším se na report, zatím to vypadá moc dobře ;-) Je to jeden z adeptů na můj další model, už placatá leží na poličce, trochu mě překvapilo, jak jsou některé díly podvozku bleší, tož dobrá práce.

kaktusak: copak tě děsí na kabině? Mne tedy víc straší ten podvozek, kabina se mi na první pohled zdá docela příjemně slepitelná...
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Sranki »

Niektore diely su naozaj velmi drobne. Ale ja skor bojujem s retusou. Tazko sa mi triafa ta seda farba, ktoru sice mam namiesanu, ale raz sa mi dostane na stetec viac a inokedy zase menej vody a potom su tie odtiene rozdielne.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tapan píše:
kaktusak: copak tě děsí na kabině? Mne tedy víc straší ten podvozek, kabina se mi na první pohled zdá docela příjemně slepitelná...
Mám namysli samozřejmě prosklenou verzi a když vidím ty milimetrový sloupky tak z nich mám opravdu respekt .
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Tapan »

kaktusak píše: Mám namysli samozřejmě prosklenou verzi a když vidím ty milimetrový sloupky tak z nich mám opravdu respekt .
No o neprosklené jsem ani na vteřinu neuvažoval. Je fakt, že masa tam moc není, ale u >BMW< to bylo dost podobné a šlo to. Respekt je sice na místě, ale když se vybere správná tloušťka a tuhost folie (u multikáry je výhoda, že sklo není tvarované do oblouku), půjde to. Jen mám dilema, čím to v takovém případě lepit, já lepil >tímto< a pracuje se s tím hezky, jen to pak chce opatrnou manipulaci s modelem, protože vrstva lepidla je pružná, ne tvrdá...a při neopatrném zacházení má přilepený papír tendenci po folii trochu cestovat. Kromě toho je stále lepivá a spoj na sebe trochu chytá prach. Škoda, jinak by to byl perfektní nástroj :)

Srankimu, omlouvám se za OT... Btw. nemyslíš, že multikára patří spíš do malé dopravní techniky? Nevím teda přesně, podle jakých kritérií se to kde láme, ale nějaký multikárový report jsem viděl, myslím, tam a i se tam tahle otázka řešila :-)
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Sranki »

Tie tenke stlpiky snad nejako zvladnem.

Uz tu boli nejake stavby Multicar prezentovane a vzdy boli zaradene do VDT. Celkova hmotnost tejto verzie je viac ako 3500kg takze to je taky maly nakladak a potrebujes uz vodicak sk. C.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Tapan »

Zkusil jsem vyhledávání a máš pravdu, jen u jednoho z těch reportů se probíralo, zda to není spíš MDT a to mi nějak utkvělo v paměti. Takže se omluvuju za mystifikaci ;-)
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Sranki »

Mam tu len maly pokrok.
Hotove napravy:

Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Sranki »

Hotovy motor.
Ak budete stavat tento model, nezalepte si sacie potrubie do motora pred jeho montazou do podvozku. Motor aj so sacim potrubim neprejde okolo priecok ramu.
V navode to uvedene nie je. ;)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Sranki »

Aby ste nepovedali, ze sa flakam, mam hotove kolesa po dvoch tyzdnoch. Ako prislo leto niet casu a obcas ani chut lepit takze to ide dost pomaly. A este si k tomu prirobim robotu navyse. Pri premalovavani kolies som si traslavymi rukami zatrel aj obrubu diskov, takze som si ich musel dodatocne vyrezat. Snazil som sa urobit co najtensie kruzky, no nie vzdy to vyslo podla predstav. Na fotke to vyzera trosku horsie, v realite sa na to da aj celkom pozerat :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Sranki »

Svetla sa mi zdaju trosku vacsie ako na originale, ale kabina vyzera celkom realisticky.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Kabina vypadá dobře . Prosím tě mohl bys napsat jak si ji lepil ? Z fotek to vypadá , že jsi ji rozřezal a oblepil s ní folii . Tipuji správně ? A ještě jeden dotaz . Použil si vnitřní přední díl ( čelní sklo ) ?
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od Sranki »

Jedina uprava spocivala v odrezani tych bocnych trojuholnikovych okien od celneho skla. Zdalo sa mi, ze to bude velmi tazke ohnut, kedze tam je velmi tenky A stlpik. Potom som uz len vyrezal okna z folie podla sablon a vlepil do kabiny. Vnutro som urobil rovnakym sposobom a nalepil pomocou obojstrannej lepiacej pasky do vnutra. Kedze je tam viacero vrstiev da som to dobre lepit aj na tupo. Len tie chlopne su podla mna trosku nelogicky rozmiestnene, tak treba porozmyslat co s cim a kedy zlepit.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar 25 trojstranny sklapac /FIREBOX/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Díky za info . Určitě se budu inspirovat .
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“