Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj vospolok... :P

Nejaký ten dník som sa neukázal ale som zase tu... :haha: Od zajtra začína semester a ja som už pád dní v Prahe.. Tento víkend som mal sice iné plany a chcel som sa ukázať v Brne na výstave ale to nevyšlo tak som si lepil... Voľba padla na model ktorého stavieb tu je už hrozne veľa.. :bad smile: Viem, že dosť modelov by mi trebalo dorobiť ale z domu som nebral nič rozrobené iba asi 3 nahodne vybrané modely v placatej podobe .. Medzi nimi aj táto tatra no a v piatok som sa do nej pustil... Nezačínal som podľa návodu lebo sa mi nechcelo lepiť zase všetko rovnaké ako pri všetkých modelov... Začal som netradične korbou a tú som aj dnes dokončil... Lepilo sa to v skutku dobre a z výsledkom som aj spokojný... trochu som si zavaril ked sa mi podarilo sprasiť jeden"pás" zhora dole na korbe a kedze tu nebola nahradna plocha dumal som co urobit... nastastie som pouzil diel z interieru( vrchna cast nadrze) kde bola táto oranžová .. nebolo to z jedného kusu musel som to kombinovať ale vzhľadom nato jak to vyzeralo som spokojný, že to takto dopadlo.. Uvidíme čo dá semester a koľko času bude na modely. Každopádne občas sa tu objavím... Tak a tu už fotky:
nahľad na obalku:
Obrázek Obrázek

a tu už korba:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) martin1807 dne pon 28.3.2016 0:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím..:) Po dlhšom čase som si našiel čas aj na tento projekt a pokračoval som podvozkom. Podvozok sa staval bezproblémovo, všetko sedelo tak ako malo. Rozhodol som sa o podlomene nápravy co zarial vyzerá dobre ale ako to bude vyzerť vo finále som aj sám zvedavý.:) Každopádne zatial je to takto a časom sa uvidí či to aj tak ostane.. ;) ;) Tu je pár fotiek.:)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Alda »

Pěkný, ale úhel náprav se mi zdá moc velký.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Pokud vím, tak úhel podseknutí na rovném podkladu se pohybuje mezi 6° až 10°. Maximální výkyv náprav by měl být 5° nahoru a 12,5° dolů - snad si to pamatuju dobře - určitě se to dá najít na netu... ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Ahoj Martin.
Pěkná a čistá práce, ale jak píše Alda, ten úhel podkosení se mi zdá přehnaný. Hlavně u přední nápravy to nikdy takhle moc není. Je tam kabina s motorem.
Z fotek se mi zdá, jako by byla osa polonáprav ohnutá do oblouku a ne jen ostrý lom uprostřed. Pokud se nechystáš model ve finále umístit "na špalky", tak by to chtělo upravit. :?
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.:).. Chlapi dik za reakcie... Jak už som písal tie napravy sú iba taký nástrel.. Ked bude auto pokope a uvidím ako na tom sedia kolesá určite to upravím.. Už som to aj trochu zmiernil.:)

Po dlhšom čase som si našiel trochu času a zlepil som motor... Zase bezproblémova záležitosť, všetko sedí ako má... Motor je osadený na podvozku a prepojený kardanom.. Takže dalšia časť za mnou... Tu sú fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kedy budem zase pokračovať ešte uvidím... Mám rozrobené aj iné projekty a navyše pomaly začína skúškove. :? :?
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím chlapi!
Tak času sa mi nazbieralo a posledné 3 dni som si po trochu lepil. :lol: Do kabíny sa mi nechcelo sa tak som začal robiť rám pod nadstavbou.. Išlo to celkom pohodovo jedine čo tak sa mi veľmi nepodarila olejová nádrž pri rezerve ale tú tam ani veľmi nevidno. Po ráme ostávalo ešte spraviť stojan rezervy za kabínou rovnako tak nádrž, nejaké detaily a zdvíhacie piesty. Tie som klasicky oblepil hlinikovou fóliou. Škoda iba, že som tu mal len kus ktorý nebol úplne hladky ale dosť poritý. Vo finále to znamená, že piesty niesu dokonale hladké.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Následne som korbu osadil na tento rám a napojil aj piesty. S výsledkom som spokojný keďže všetko dosadá ako má. 8-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A nakoniec na moje potešenie aj piesty držia korbu zdvihnutú. :twisted: ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Celkovo som s touto časťou stavby spokojný, ostáva už iba kabína a kolesá a dúfam, že nenastanú nejaké väčšie problémy.. Uvidíme
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Alda »

Máš to pěkný. Až se do ní pustím, začnu kabinou... abych hnedka věděl, jestli pokračovat dál. :)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Díky Aldo.:) čo sa kabíny týka tak mám pred nou respekt ale nebojím sa jej.. Nepojde o moju prvú tak snad to pojde.:)

Pokročil som v stavbe a mám tu hotový interiér ;) ;)
Obrázek Obrázek Obrázek

No a tu som to celé zložil nasucho dokopy.:) Celkom to aj začína mať ten správny tvar.. :lol: ;)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím chlapi... ;)
Tak zatiaľ som to neodložil a ani neplánujem odložiť. :haha: . Práve naopak pokročil som.
Tak sa pohneme o kúsok ďalej. V piatok som si k tomu sadol a začal som robiť kabínu.. Postupujem vždy postupom z ripperovych stránok ku ktorým pridám nejaké svoje výmysli. :lol: zo začiatku to vyzeralo dobre, potom zas zle, zase sa to opravilo, pokazilo, opravilo no a ako tak som s tým dobojoval. úplne spokojný nie som lebo mi nejak nesadli tie rohy blatníkov. Naopak zadné spoje kabíny ako tak vyšli a aj strecha vpredu nad oknom sadla..Tentokrát som do strechy nepoužil kostru a to sa mi vypomstilo. ( spodní podlepený diel stropu tam mam) Ako som tak nato lepil strechu tak po doliepaní som si všimol že mi celu kabínu križuje lebo som tam ešte nemal interiér.. takže som to v zadnej časti odlepil a nechal tak na voľno. no a lepil som to až na koniec. výsledok je že strecha v zadu nesedí podľa predstáv. Ďalej už to šlo bezproblémovo. kabínu som nasadil na rám a nakoniec aj celú nástavbu som nato nalepil. Týmto som sa výrazne priblížil k cieľu. Ostáva iba kapota, doplnky na kabínu a kolesá.
Tak najprv nejaké pracovné fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek

No a tu už to čo z toho vzniklo.:)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od vašekh »

Co dodat? Super práce!
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

ďakujem za uznanie. :oops:

Pohol som sa o trochu ďalej. Hotové vzduchojemy, výfuk a nasávanie. K finále sa to blíží čím ďalej tým viac.:) ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím chlapi. ;)

Posledné dni som mal čas a tak som začal pracovať na dokončovaní Tatry. Najprv som sa pohral s doplnkami kabíny a teda nasávače vzduchu, smerovky, policajti, klaksón a spätné zrkadlá. Tam nebolo čo riešiť ide o malé diely ktoré iba ťažko pokaziť.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Následne som sa pustil do kolies. Doplnil som ich o dezén od Atlona. Prekvapilo ma síce, že tento civilný vzorok je dosť jemný ale naopak sa s ním dobre pracovalo a vo finále som s kolesami spokojný. Ako sa hovorí kolesá robia auto a tak dúfam, že kolesami aspoň trochu odčiním problémy ktoré vznikli na modely. :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ostávalo kolesá nasadiť na celý model. Už na začiatku som urobil podkosenie náprav. Teraz po nasadení kolies som to upravoval tak aby to vyzeralo aspoň ako tak reálne a taktiež som dostal všetky kolesá do roviny a na podložku. Mal som problém, že predné kolesá mi nevychádzali pod blatníky a to som vyriešil jednoducho zúžením brzdových valcov. z finálnou podobou kolies na mašine spokojný určite som :P

Ďalej šlo už iba o dokončenie a doladenie zostávajúcich celkov. Doladil som retuš a prefarbil som časť nasávanie na čierno ( na začiatku som nato zabudol) a dorobil som kapotu. trochu som s tým zápasil no nakoniec sa ako tak podarila. paradoxne tak ako sa mi veľmi nepodarilo zlepiť ľavú stranu kabíny tak isto to bolo aj na kapote a bohužiaľ to je trochu vidno.

Po dolepení som model vzal von keďže dnes bolo pekne tak som si povedal čo tak nafofiť pár fotiek v exteriéry 8-) . Ako naschvál sa mi vonku urval piest korby a tak niesu akčné fotky s zdvihnútou korbou. Každopádne aj tento problém som už vyriešil a piest už funguje. Takže tu pár fotiek z vnútra:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a ako som spomenul Tatru som vzal vonku a fotil. Keďže v Prahe nemám poriadny foťák tak som to fotil dvomi mobilmi a jedným foťákom ale myslím si že sa na fotky ako tak pozerať dá.. :P
Takže fotky:
1:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
2:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
3:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Týmto by som túto stavbu ukončil. Stavba mi trvala zhruba rok a mesiac no musím povedať, že s veľmi dlhou prestávkou. Keby som to lepil nepretržite je to hneď hotové. Čo sa problémov týka tak som na nič závažne nenatrafil iba na svoje krivé ruky. korba sa celkom podarila podvozok ten je stále rovnaký no a kabína je vždy originál. mám pocit, že v niektorých častiach sa mi minule podarila lepšie ako teraz a v iných zase naopak. Niektoré veci som uponáhľal čo je škoda lebo niektoré veci mi do očí budú veri byť. Každopádne čím bližšie som sa blížil k finále tým som cítil viac, že sa to oplatí dokončiť no a tešil som sa na výsledok. Viac posúdte sami fotiek je myslím si dosť. ;) ;) . Zredukoval som tak počet aktívných projektov a uvidíme sa zase niekde inde. :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení Martine . Doufám , že ji uvidíme v Praze naživo .
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Kamil »

martin1807 píše:Po dolepení som model vzal von keďže dnes bolo pekne tak som si povedal čo tak nafofiť pár fotiek v exteriéry 8-)
Když jsem to viděl v náhledech (ještě před tím, než jsem četl text), tak jsem si myslel, že sis fotil reálnou Tatru jako vzor :-)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“