Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od Tonny1 »

Hele pokud to ještě nemáš přilepený tak bych se koukl na fotky na netu a ten čumák dotunil teda já bych to pojal takto :mrgreen: ---- středovej sloupek má být o něco silnější než zbytek ale plochý a to žebrování by mělo být 15 -ten středovej - 15 čili celkem 31 je jasný že tolik jich asi nedáš ale tak 2 bych skusil ještě dodělat ono je celkem rozdíl mezi 20 a 24 i když se to tak nezdá, ten středový není celek s maskou ale je dodělán tak jak ostatní a pak není ten plotek tak utopen
skus to udělat na hustějc a pokus se aby to končilo skoro s maslou máš tam dle mne moc velkou mezeru mezi vrchem a spodkem šprlení a masky

jinak se s tím pereš parádně

Obrázek,Obrázek
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od PedroSunchez »

Máš recht chlape, jen co jsem s přečetl "plotek" už v masce vidím plaňkový plot u chalupy a už se mi to nelíbí :) Budu muset vymyslet nějaký forichtung na dodržení roztečí jednotlivých žeber. Myslím, že ten papírový by v mém podání hustější žebrování asi neustál. Světlost mezi žebry je 0.8mm. Mám-li ubrat, musím na to jinak. Tedy 0.8mm na papíře.
Jen si nejsem jistý, zda středový sloupek oddělit. Přeci jen takto je maska krapet tužší.... No uvidíme.
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od PedroSunchez »

Učunil jsem chromované nádrže, což je malý, velmi malý postup. Kupodivu model nepočítá se žádným víčkem nádrže, což u modelů v tomto měřítku je běžně k vidění. Nezbývá, než něco si nakreslit a vyrobit svépomocí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od Mára79 »

Nádrže jsou perfektní, stejně jako maska a nárazník. Se stěmi chromovanými díly pěkně mazlíš.
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od PedroSunchez »

Díky Máro, ale co se masky týče, tu se pokouším ještě přepracovat. Už to mám v hlavě a tak trochu i na stole. Stačilo napsat "plotek" a hned bylo vymalováno :) Hliníková páska je sviňa, už to bylo řečeno, ale má jednu velkou výhodu. Když Ti ujede štětec při retuši, nebo vyteče kousek lepidla, stačí setřít a nic není vidět. To papír neodpouští.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od Brzdič »

Máš pěkně našlápnuto, držím palce. ;)
dodomajkl
Příspěvky: 1
Registrován: ned 1.3.2015 22:17

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od dodomajkl »

Tento model mám postavený aj ja. Samozrejme plno chromu na oživenie modelu taktiež svetlá mimo smeroviek .pracujem na cisterne tiež chromová a osvetlená.
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od PedroSunchez »

Představuji masku ve verzi 3.6. Tímto je vývoj masky ukončen, další upgrady už neplánuji. Jak je vidno, plotek z verze 2.0 byl nahrazen plotkem jiným, s hustěším šprlením. Teď už mi to nepřipadá jako plot u hájovny, na který si hajný Horyna pověsil hrnek od kafe.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od Vojta Č. »

PedroSunchez: Paráda, hezky to chromuješ, jsem zvědavej, co se z toho poskládá :)
dodomajkl: Vítej, a jak se v kraji říká "ukázaná platí". ;)
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od Tonny1 »

Jo plotek verze 2.0 je parádní za mne dobry
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od PedroSunchez »

dodomajkl píše:Tento model mám postavený aj ja. Samozrejme plno chromu na oživenie modelu taktiež svetlá mimo smeroviek .pracujem na cisterne tiež chromová a osvetlená.
Tož mohl by ses pochlubit, ať můžu, jak se říká, dohnat a předehnat ;) Rád tady šmejdím fóru a čouhám po modelech, určitě se podívám i na ten tvůj. A o to raději, když tento model je slepený k vidění snad jen na webu ZARTu. Já osvětlený model s největší pravděpodobností mít nebudu, takový machr nejsem, ale drobné "tuning" úpravy ještě v plánu mám.
Chlapi, díky za slova podpory i za kritiku. Baví mě to, jen toho času není, ale to známe všichni.
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od PedroSunchez »

Tak si tak bloncám po Lužánkách, kochám se, pan doktor se také kochal (vlastně ne, tentokrát zevloval u Ripper stánku) a tu najednou kde se vzal, tu se vzal - pochozí, slzičkový, laser plech. Ležel tak tak sám, opuštěný mezi dezénama až se mě ho zželelo. "Tož pojď ke mě," řekl jsem si, "na Westernu ti to bude slušet." A vzešlo z toho totok
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od Brzdič »

K dokonalosti té přední masky chybí jen to, že každá šprušle má jinou délku, což je trošku škoda. ;)

Nádrže vypadají parádně. :)
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od PedroSunchez »

Brzdič píše:každá šprušle má jinou délku, což je trošku škoda. ;)
Má pravdu ten kluk :cry:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Western Star 4900 + cisternový návěse Tytal / Z-Art / 1:

Příspěvek od VašekS »

Tak to je paráda. Velká paráda. :o
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“