Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Misek12 »

Máš to pekné :D ale tie vrchné listové perá v zadu by sa mali opierať o tie dorazy nad nimi
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Tak ten nárazník je jedna věc a druhá je korba je moc široká někde mám rozměry dohledám pokud bude zájem jinak to vypadá ;)

Tak jsem to našel :rozměr ložné plochy 2193 x 3950 mm - (Š 706 MTS 27 a LIAZ 150)

v měřítku 32-----68,6 x 123,5
v šmikajdě-------76,5 x 129,5
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Listová pera na zadní nápravě jsem upravil. Hotová je zadní náprava a diferenciál:

Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem osadil přední a zadní torzní tyč. Tyto práce s drátem a s vteřiňákem moc nemusím, ale dal jsem to docela v pohodě.

Obrázek Obrázek Obrázek

A ještě jsem stihl slepit blok motoru s hlavou a vanou:

Obrázek Obrázek
Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Misek12 »

teraz to máš správne :D nech sa ti darí .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Tak jsem opět tady a můžu oznámit, že mám hotový podvozek, tedy část, kterou dělám spíše z donucení, než z radostí, ale někdo to hold slepit musí. :D

Nejprve jsem zkompletoval motor a umístil ho do rámu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Doplnil jsem chladič:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A pak přišly na řadu další drobnosti - filtr, nádrž, bateriová skříň, skříňka na nářadí, tlakové nádoby, výfuk, blatníky, nárazník a nějaké ty hadice apod. A celé dohromady to vypadá takhle:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Mezitím jsem ještě spatlal, a to doslova, zdvihový válec korby. Nejprve se povedl skvěle, vše fungovalo jak má, ale po uchycení k dílu 21p za pomocí špendlíku se mi nějakým způsobem dostalo vteřinové lepidlo dovnitř pístu a slepily se mi dvě části. Chvíli jsem zuřil, pak jsem musel dva články napříč uprostřed rozříznout a opravit. jeden z článků jsem musel vyrobit celý znova. vše jsem znova sesadil dohromady, celé jsem to přebarvil šedou temperou a při troše opatrnosti to funguje. Ale na písek si budu radši nosit jinou hračku :mrgreen:

Obrázek

Píst jsem zatím do podvozku neosadil, to udělám až současně s korbou.
A teď se konečně dostanu na kabinu, jsem zvědavý, jak se bude tvářit s mým samodomo nárazníkem.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Přední mřížku masky jsem udělal plastickou podlepením a vyřezáním z druhé verze kabiny.

Obrázek

A tady již mřížka osazená na kabině a kabina jako taková:

Obrázek Obrázek Obrázek

Přístrojová deska šla lepit v pohodě. Horší bylo její zabudování do kabiny. Zápasil jsem s tím hodně dlouho, pořád mi tam nešla tak, jak bych si představoval, tak jsem musel trochu ořezávat a dopasovávat. Nakonec jsem ji dostal na své místo, ale během té manipulace a "domlouvání" kabina bohužel utrpěla drobné šrámy. Snad to nebude tak hrozné.

Obrázek Obrázek Obrázek
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od LC 736 »

Ja som včera tiež neodolal a vymenil som nárazník na tejto líze za nárazník zo Spíďovej dakarskej liazky a použil som aj masku z doktorovej 150-ky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Tak aby to nevypadalo, že se flákám, tak sem přidám další drobný postup.
(Pššššt, já se opravdu flákal - během hokejového MS jsem zjistil, že se při sledování zápasů lepit nedá, tak jsem si dal "hokejovou" pauzu a trochu jsem si ji prodloužil. No a ono je dva měsíce po skončení MS a já jsem se zmohl jen na sedačky, schůdky a sesazení kabiny dohromady.)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

No tak jsem zase o něco dál. Kabina osazená na rámu, funguje, sklápí se, ale zdá se mi trochu zakloněná, ale to případně dořeším až později. Začal jsem korbu - plošina a přední čelo jest hotové a osazené na podvozku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Model jsem po dlouhé době dokončil. Spokojen s výsledkem moc nejsem - vše, co šlo jsem dělal pohyblivé, ale nakonec jsem sajtny korby stejně přilepil napevno, protože se mi pořád rozlejzaly a už jsem neměl nervy na to, abych je pořád srovnával. Kola přední nápravy byla také zatáčecí, ale protože se mi z nějakého důvodu moc podsekly a šmajdaly, musel jsem je nakonec zafixovat pomocí špejle, která z běžných pohledů není vidět (jen zespodu), a tudíž jsou přilepeny napevno a nezatáčí. Kabina je sklápěcí, to byl asi největší problém v průběhu stavby, neboť se mi při manipulaci s modelem neustále sklápěla, když jsem to nejmíň potřeboval a jednou se mi úplně odtrhla, ale po osazení nárazníku jde sklopit jenom částečně. Mě to nevadí, model bude stejně stát nehnutě na poličce. O zmatlané kabině jsem psal již dříve.

Takže suma sumárum - byl to můj první model od Rippera, nějak jsem to dobojoval a jsem rád, že už to mám za sebou. U příštích takto složitějších modelů si rozmyslím, co udělám pohyblivé a co zalepím napevno, já zas úplně všechno fuknční mít nemusím, mám sice rád hodně detailně vyvedené modely, ale spíše co se týče vzhledu, než funkčností jednotlivých částí.
Já mám docela problém, když mám vzít do ruky model a není vlastně za co ho uchopit, protože se všechno hýbe a neustále hrozí, že něco někde urvu. :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Skoro jsem si po takové sebekritice říkal, zda mám vůbec rozklikávat fotky :) Nakonec jsem to risknul a ono to není zas tak zlý. Pár much se najde vždycky.. Takže gratulace.
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Chimenes »

Na prvního doktora je to víc než slušný, gratulace k dokončení a trénovat, trénovat...výsledek se pak dostaví.

JS
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Kovář »

Mě se to líbí. A u svých modelů nedělám pohyblivé skoro nic. Je to model na výstavu ne na práci. Máš to pěkné.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Podle mě to není zas tak špatný jak popisuješ . Pokud je to tvůj první " doktor " tak je to podle mě hodně dobrý .
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Liaz 150.261 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Petr Velecký »

Mě se taky líbí, já osobně na prvního doktora sbírám odvahu....
Sebekritika je sice na místě,ale ne v takové míře :D

Můžeš být na sebe hrdý.

Petr
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“