Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

zakládám toto vlákno, jelikož jsem na Chodově koupil tenhle krásny kousek a rád se s vámi podělím o zážitek ze stavby :) začal jsem podle plánu nápravami a jakmile bude, co fotit přihodím pár obrázků.

Něco málo o voze: převzato - http://tatratech.wz.cz/prospekty/t148/t148cas10.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek TATRA 148 CAS 10

Automobilová sací cisterna T 148 CAS 10 je určená na přepravu různých znečištěných kapalin, průmyslových odpadních vod, tekutých výkalů, umělých hnojiv a pod. CAS 10 je možné využívat i na přepravu pitné vody. Je vybaven cisternovou nástavbou uloženou na podvozku T 148 PP 4V 6x6. Nádrž je tlaková nádoba kruhovitého průřezu svařená z ocelového plechu. V polovině nádrže je umístěná výztuha s vlnolamem.

Na obou stranách jsou instalované průzory - stavoznaky, které umožňují průběžnou kontrolu stavu plnění, vyprázdňování a stav zatíženosti vozidla. Konstrukce podvozku je odvozená od typové řady T 148. Nápravy jsou kyvadlové, nezávisle odpružené s uzávěrkou diferenciálu. Převodovka má 5 rychlostních stupňů pro jízdu vpřed a jeden stupeň pro jízdu vzad. Je vybavena pomocným pohonem s převodovým poměrem 1:2,5. Přídavná převodovka má dva rychlostní stupně : silniční a redukovaný. Brzdová soustava je vzduchotlaková, dvouokruhová.

Technické údaje:

Značka, typ vozidla
T 148 CAS 10
Pohotovostní hmotnost
10 700 kg
Užitečná hmotnost
11 300 kg
Celková hmotnost vozidla
25 000 kg
Maximální hmotnost přívěsu
38 000 kg
Typ motoru
T 2-928-15E
Počet válců
8
Vrtání x zdvih
120 x 140 mm
Chlazení motoru
vzduchem
Zdvihový objem motoru
12 667 cm3
Největší výkon motoru
156 / 2 000 kW / min-1
Základní spotřeba paliva
32,5 / 50 litrů / 100 km
Maximální rychlost
70 km / hod
Pohon
6 x 6
Speciální nástavba
nádrž na kapalinu
Materiál
ocel
Objem
10 m3
Maximální pracovní přetlak
200 kPa

Vlastnictví:
Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a brzy nějaký progres Jakub. ;)
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Taky jsem na Chodově opatřil...A hned na to v úterý jsem na Slovensku kousek od Trnavy potkal cisternovou 148 (jestli zrovna CAS 10 nevím) přesně v tomhle modro-modrém zbarvení ;)...budu sledovat, časem bych se do nějaké té Tatrovky chtěl také pustit...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tohle budu sledovat . Konečně pořádná předloha .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od Lukáš »

OT: Nechat dozer kvůli ***kroť se ve výrazech!*** :roll:
:D :D
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Lukáši,

na dozeru stále pracuji, tedy průběžně... Ale tuhle předlohu jsem si chtěl už dlouho slípnout ;)


V pořadí předchozí příspěvek netřeba citovat. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od AmatER »

skvělá volba vozu úplně na ho*** :lol: :lol: :lol: :lol: taky se na něj zvolna chystám - co na to pan bedatruhlar, dáme teda tu paralelku? ;)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Tuhletu tatrovku jsem pořídil na FOR MODEL 2014 v Olomouci, kde měli PMHT svůj prodejní stánek. Hned jsem se dal do řeči i s betařem. Stavbu si užil, tak doufám, že si ji užiješ i ty.
Podle mého názoru je tento kousek asi nejpodařenější od tohoto vydavatele.
Uživatelský avatar
Sgt-Pepper
Příspěvky: 70
Registrován: sob 8.12.2012 20:50
Bydliště: Trutnov

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od Sgt-Pepper »

Ahoj Jakube,
na tenhle model jsem zvědav, taky ho v budoucnu plánuji stavět. Hodně štěstí při stavbě. Budu nahlížet.
Ondra
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný den přátelé,

tak tu máme první pár vlaštovek, které sice jaro nedělají, ale přeci jen :lol: zatím hotovy nápravy, alespoň částečně… U zadních jsem zachoval pohyblivost poloos, papír se krásně tvaruje a lepí se na 1*. Samotné zpracování modelu je parádní a stavbu si opravdu užívám plnými doušky :) lepení s chlopněmi je přeci jen o kousek pohodlnější, než na tupo.
No písmenek už bylo dost, tak přihodím pár obrázků stávajícího stavu a pokračuji dál dle plánu.

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a brzy jsem zpět Jakub.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od BalvieM »

Už jsem v první řadě a sleduji :) , dobrý začátek !!
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od Mára79 »

Sleduju, uplně stejnou měli u nás v kolchozu.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný sobotní večer všem,

po několika dnech, které byly pracovně náročné, a na lepení mi zbývalo jen málo opravdu málo času, jsem opět tu s dalším postupem na hounocucu :lol: Podvozek je z 80% hotov, zbývají jen drobnosti typu - torzní tyče, mechanizmus zatáčení, bubny na přední nápravě, přední a zadní zakončení středové roury. Ve šmikajdě si můžete zvolit, zda si slípnout jednodušší nebo složitější verzi listových per. Já jsem volil každopádně tu hezčí a to složitější, u které se podlepují jednotlivé listy, ale to tu každý zná 8-)
Jediné co jsem si nepatrně upravil k obrazu svému, byli držáky listových per č.13a, které spojují listové pero s poloosou a to podlepením čtvrtkou, zdáli se mi dost tenké, teď už je to lepší ;)

Jinak zatím žádný zádrhel a vše sedí jak má, nedostatky jsou způsobeny mými unavenými prsty :) Zítra po práci mám v plánu dokončit podvozek a pustím se tvorby kol, ať se Tatřice může postavit na vlastní.

Pár obrázků aktuálního stavu:

Obrázek Obrázek Obrázek


Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěknou neděli přátelé,

po pauze jsem opět na místě činu s dalším nepatrným postupem, stále pokračuji dle plánu a pustil jsem se do předních kol, u kterých máte na výběr ze tří barevných variant. Já jsem zvolil tu, která byla použita u bety na obálce šmikajdy, zdála se mi nejkoukavější :)
Pár fotek:

Obrázek Obrázek

S výsledkem nejsem moc spokojen, jelikož u jednoho kolečka jsem si dal ten ošklivější bok na venkovní stranu a teď mi to tam kazí ta promáčklina :( no, ale už s tím nic neudělám, možná to ještě zkusím nějak poladit a třeba to bude lepší... Dnes mám v plánu se pustit do zadních tupláků a doufám, že výsledek bude hezčí než to, co jsem spáchal na předku ;)

Zatím ahoj a ať se vám daří Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj,
pěkně ti to jde :) Toho kola je trošku škoda.
Nevím jakou máš konstrukci vevnitř, ale jestli tam není žádný karton propíchl bych zevniř ten vnitřní disk a párátkem vyrovnal tu propadlinu, pak to nalepíš na náboj a nikdo nic nepozná. Pokud tam jsou kartonky šlo by to taky, ale asi víc násilně :D

Nebo ho zmáčkni uplně a udělej defekt :-P

Ať se daří ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10/PMHT+Agromodels/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky za radu ;) karton tam nemám a tím pádem by to mohlo jít hladce :) I mě to čílí, tolik se snažím ať je z toho koukatelná Tatřice a pak udělám takovou botu... To jsem ale kuba :lol: no uvidíme jak to dopadne, určitě pak hodim fotky výsledku.
Ten defekt by taky šel, ale už by to nebylo takové, jak bych si představoval, takže spíše oprava v pneuservisu ;)

Pěkný zbytek neděle Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“