Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Abych to tu trochu oprášil, pustil jsem se do dalšího kostlivce. Zpatlal jsem kapotu a přidal pár drobností na kabinku, výsledek se mi líbí, ale není to 100% už na začátku jsem asi špatně natvaroval kabinu a to se odráží na všem ostatním :|
Další drobnost, co mi trochu va je absence naznačená kam co lepit (spodek kabiny konkrétně výfuk a nádrže či co je to) takže lepím dle návodu a aby to vyšlo ;)

No nic, dost bylo písmenek a pár obrázků aktuálního stavu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hezký zbytek večera Jakub.
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od Kovář »

Mě se to líbí, místy je vidět drobná nepřesnost, ale je to fakt pěkné.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Parádní kousek!!
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

děkuji za milé komentáře :)

Abych to tu trochu oživil, přináším nepatrný postup na tomto voze. Začal jsem stavět nástavbu a mám hotový nosný rám, který jsem nijak nepodlepoval, tvrdost papíru je dostatečná ;) Namíchání barvy na retuš je pro mne trochu alchymie ale snad se povidlo :) Teď mě čeká samotná nádrž, u které zvolím trochu jinou technologii než je ve šmikajdě ale to zase příště 8-)

Slíbené fotky progresu:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezkého Silvestra přátelé,

jsem tu s dalším slíbeným postupem a to se stavbou samotné nádrže. Jak už zmiňuje předchozí progres, u konstrukce nádrže jsem použil jinou technologii než je ve šmikajdě. Vyřezávat kartony, krájet špejle a obalovat vzniklou kostru se mně opravdu nechtělo...Tak jsem přemýšlel, jak si tuto část ulehčit. Prvně mě napadlo použít ruličky od toaleťáku, ale stejně bych to musel zpevňovat, aby se mi stěny nebortily, takže slepá ulička...
Po přeměření vnitřního průměru nádrže jsem dostal :idea: a došel do garáže, kde mám zbytky plastových HT trubek na odpady a padesáti mm průměr trubky byl ideální 8-)
Trubku jsem řízl na požadovanou délku, stočil a slípnul tělo nádrže, navlékl na trubku, kde jsem zjistil, že je ještě vůle mezi trubkou a pláštěm. Následovalo omotání kancelářským papírem délky 38,1cm, pak už obšívka seděla i bez lepení ;)
Čela jsem uzavřel a dal se do tvarování vypouklých konců, taky docela zážitek...

Zde už pár pracovních fotek a jdu něco tvořit 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Toť pro dnešek vše a brzy ahoj Jakub.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Paráda.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“