Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Taky bych tam zkusil dát obroučku. To světlo to zvýrazní.
Nebo klidně ještě jedno sklo s tou obroučkou a to sklo zevnitř narýhovat. ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak tedy jo, jdu do toho :) , ale místo drátku mě napadlo tu obroučku udělat z bužírky od sluchátek. Přeci jen udělá hezčí tvar a navíc je už v základu černá ;) A máte někdo nějaký typ na narýhování těch sklíček?

Díky Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

No a neslušel by jí právě víc ten nerez?Podle mně bývají nerezové, málokdy je vidět v barvě. To bych ještě zagoogloval.. Jestli se pletu omluvím se :D

A narýhuješ to normálně skalpelem nebo nožem ;-) pokud možno před zasklíváním :D :D
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od komar »

...černá obroučka bude asi dost originální, ale třeba bude Tatře slušet - určitě byla origo pochromovaná...
Sklíčka rýhuju vypichovací jehlou - buď sprostě od ruky, anebo si na sklíčko přiložím kousek stejné transparentní folie místo pravítka a rýhuju podle ní - je přes ni pěkně vidět, dobře se s ní manipuluje...Btw. to rýhování nemusí být ani kdovíjak přesné, v celku se to docela ztrácí...
A výsledek z mých paprčí - tady je chromová obroučka z ALU-folie na pístnice...
Obrázek
Good luck!
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Díky,

tu barvu obroučky jsem bral podle předlohy, kterou mám na první stránce ;)

:arrow: Komar - ty tvoje paraboly jsou jako skutečný, fakt parádní. Zkusím udělat jak černé, tak i ty pochromované a uvidím, které budou pasovat více...
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od komar »

..jo ták - podle předlohy... :oops: To potom jo. ;)
Já to myslel jako originál zrovna sjetý z pásu v Kopřivnici. Ale připouštím (celkem nerad :twisted: ) , že se pletu, a vyráběly se i typy s barevnými obroučkami. Zas takový mástr přes tatrovky nejsem, abych věděl, od kterého roku se dostaly do výroby lakované obruby reflektorů 8-)

Jsem celkem zvědavý, jak se rozhodneš, a jak to bude vypadat na modelu - osobně bych šel do něčeho spíše decentního, drát od sluchátek mi přijde celkem o velkém průměru.
Ale určitě ti držím palec - žádné drobné ústupky, radši vážné komplikace... :lol:
Toš do tého !
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od dravec »

Třeba to pomůže tato fotka.

Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

už je na čase to tu trochu oživit ;)
Delší pauza vznikla tak, že jsme s mou drahou polovičkou pracovali na jednou úžasném modelu v měřítku 1:1 a dne 26.5. jsme ho úspěšně dokončily :lol: Velikost byla 50cm a 3310g váha 8-), tak na lepení už nebil žádný čas, jen nějaké ty jednodušší kousky, jako např. Katamarán z Abc a povedený větrný mlýn z Jalubí...

Ale teď, když už jsme se doma hezky zaběhli, tak jsem si utrhnul kousek času na pokračování na tatřici. Dnes jsem nalepil vnitřní díly kabinky, palubní desku a volant, který jsem zhotovil z měděného drátku a ramena volantu jsem podlepil 0,5mm kartonem aby to působilo víceméně lépe. Ještě jsem se chtěl optat místních lepičů, jaké barvičky jsou vhodné k natírání kovových dílků? Zatím jsem vždy použil temperu, ale... :roll: tak jen jaké používáte vy? Děkuji za rady.
Momentálně pracuji na sedačkách, a pokud to dobře dopadne, tak zítra budu uzavírat kabinku :) no nebudu předbíhat.

Obroučky světel jsem nakonec udělal z drátku, jelikož z bužírky to nedopadlo dle mích představ, tak zítra ještě doplním obrázkem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Tak to velká gratulace, ať dělá jenom radost.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Takže ty pracuješ na více modelech :) , gratuluji k dokončení 1:1, ať jsou zdravé.
A teď zpět k tatřici, když kovové dílky přetřeš základovkou, tempera se dobře chytne. Já teď zkouším Decormatt, akrylové barvy
které prý drží na všem, ředí se vodou, dobře kryjí a neblednou. Jenom myčce na nádobí neodolají :lol: , tak uvidím.
Také se mi vyplatily Agamy a na černění drátků mám jakousi autobarvu ve spreji, možností jsou mraky.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj a moc děkuji ;)

Lary to jsem měl přesně na mysli, zda jsou vhodné barvičky od Agamy nebo Rewell a jestli akrylové nebo syntetické? Pro mě bude určo lepší natírat jen jednou a na čisto :) Takže volba bude jasná...

Jakub.
Adsy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.5.2014 21:43

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od Adsy »

Interiér sa ti moc podaril, teším sa na komplet kabínu. ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

:arrow: Adsy - děkuji, ještě není kompletní, ale dnes se snad podaří ;)

Přidávám slíbené fotečky obrouček u světel, které jsem nakonec udělal černé, a nevypadají celkem špatně :) dále jsem vlepil volant a pokračuji sezením pro řidiče a závozníky.

Volant:
Obrázek

Obroučky:
Obrázek Obrázek Obrázek


Tak zatím Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Volant mně přijde hodně povedený, obroučky zase trošku masivní :D Každopádně to ale asi prokouklo, at se daří ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky Richarde ;) ty obroučky jsou z drátku o průměru 0,5mm + barva. Ve skutečnosti tak masivní nejsou, ale ten foťák... :lol:

Včera jsem se ještě pustil do kapoty a nepatrně jsem upravil masku (vyřezal otvory v masce a samotný nápis Tatra), ještě, že jsem si pořídil nový nástroj na řezání, s těmi kopyty co mám doma, bych toho moc nevyřezal :lol: . A chci upozornit na maličkost u sedačky závozníků, kde je potřeba narýhovat ohyb navíc, viz foto, kam směřuje párátko, aby to pěkně pasovalo na boční dílky 152 ;)
Sedačka:
Obrázek

Maska:
Obrázek Obrázek


Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“