Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Tak a jsem po návštěvě v pneuservisu :) nakonec jsem zvolil metodu neoperační, ale pouze kosmetickou, která tkví v tom, že jsem ono místo nepatrně navlhčil a špendlíkem se to pokusil dohladit a výsledek je takový:
Obrázek

Není to 100%, ale přeci jen lepší než předtím, na pohled pouhým okem parádní :) Jinak dnes bojuji se zadními koly, takže brzy další postup.

Tak zatím Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný večer,

tak konečně po dlouhé a dlouhé době jsem dokončil úspěšně zadní dvoumontáže ;) tím pádem mám pro mě to nejhorší za sebou, pak už jen rezerva, ale to bude brnkačka, takže mohu říci podvozek hotov a teď mě čeká ta hezčí a zábavnější část modelu, jako je kabina a poté cisterna :)

Nějaký ten obrázek:

Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Povedený kola. Jen tak dál. Držím palec.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

Tvarově výborné. Jen ta retuš... ale zas žádná velká tragédie. Celkově hodně dobrý.
Sleduji, jsem moc zvědavý na kabinu. ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Díky ;)
Jj, o té retuši jsem se dozvěděl až po vyfocení :roll: ten zatracený foťák to kazí :lol: na oko je to super a na fotce...
Na kabinku jsem i já moc zvědavý, tak snad to dopadne.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Tak ještě přihazuji pár obrázků aktuálního stavu ;) a pro zajímavost jsem poměřil přední i zadní nápravu a rozměry jsou u předku 73mm a u zadních dvoumontáží mi vyšlo 78mm...

Obrázek Obrázek

Teď páchám kabinku, tak příště další report :arrow:
Ahoj Jakub.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od dravec »

Zatím jedeš pěkně. Budu sledovat a když tak pomůžu menší radou jestli bude potřeba.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky za nabídku a mimochodem tobě se hounocuc povedl na 1* ;) :lol:
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od dravec »

Děkuji. Na to, že to byla moje první Tatra 148 jsem to zvládl dobře. Měl jsem hlavně strach s kabiny. Už se těším na další 148, ale zatím mám tolik jiných modelů, že nevím kdy to bude.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěknou neděli všem,

tak jsem se začal mordovat s kabinkou 8-) nejprve jsem si obkreslil tvar zasklení na oboustranku podle šablony ve šmikajdě a následne vystříhal. Následně jsem si na rub kabinky vyznačil místo pro přilepení pomocí dírek od špendlíků a lípnul oboustranku a vyřezal okýnka, vlepil fólii a zjistil, že jsem si rub u čelního okna nezačernil :lol:
Dále je možnost si vylepšit kliky u dveří a to jsem samosebou také učinil. Nakonec jsem uzavíral kabinku né zrovna dle návodu, který uvádí nejprve zadní stěnu a poté strop, tak já to udělal přesně naopak a lepilo se mi to mnohem lépe ;)
Dnes pokračuji blatníky a interiérem kabinky, tak se uvidí jak mi to vše sedne...

Ještě nějaký ten obrázek a jdu pokračovat:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Zatím ahoj a ať se vám daří Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný pondělní podvečer,

včera jsem dokončil blatníky a přilípnul na kabinku, vše pěkně pasovalo :) jediné co jsem u blatníků udělal jinak, bylo to, že jsem odstříhnul vnitřní část od venkovní, pro lepší manipulaci a natvarování...
Po kompletaci blatníků jsem s hrůzou zjistil, že jsem si nevyřezal světla :roll: tak to dopadá, když se přeskakují ve čtení návodu odstavce :lol: a tak přišel na řadu vrtáček, pilníček a smirkový papír, protože bez světel by to nebylo ono. Po této vrtací a brousící akci jsem si připravil paraboly, na které jsem lípnul pokovenou pásku a do středů dal hlavičky od špendlíků jako žárovky :idea: následovalo zasklení a osazení parabol a výsledek se mi líbí. U dalšího kousku bych to zkusil udělat jinak a to tak, aby byla světla vystouplá jako u předlohy. Tato myšlenka mi ale v hlavě cvakla až po dokončení světel a preparovat je už asi nebudu, nebo co vy na to, mám či nemám operovat :?:

Obr. hotových blatníků:

Obrázek Obrázek

Světla před a po:

Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a jdu pokračovat s interiérem atp. ;)
Jakub.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Já jsem tuhle boudu dělal třikrát :oops: , než trochu vypadala, ale tobě se vede a světla bych už nechal, záleží na tobě.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od dravec »

Zatím jedeš pěkně. Ale nějak se mi nelíbí tvarování blatníků. Je tam moc velký zlom bočnic a vrchní část kabiny by měla spíše na blatnících sedět. Udělej si přední nárazník, aby jsi zjistil jak pasuje mezi oba blatníky. Podívej se jak to vypadá na mojí stavbě.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Každopádně je to dívatelné a doufám, že moje první 148 bude vypadat aspoň tak :)
Světla bych teď už nechal (nějak nejsem zastánce urvávání něčeho, co už drží), ale jestli ho chceš mermomocí zlepšovat, možná bys mohl zkusit z tenkého drátku umotat a nalepit obroučku. Je to neinvazivní a když se nepovede nebudeš ji tam dávat :D

Ať se daří ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 148 CAS 10 / PMHT+Agromodels / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

:arrow: Lary - to se mi nechce věřit, že takový zdatný modelář jako si ty, by dělal tuhle boudičku na třikrát :lol:

:arrow: Dravec - ono to hodně dělá ten úhel focení, když jsem jí v ruce porovnával s tou tvojí, tak to není až tak, ale přeci jen to není úplně stejně natvarované a určitě si s tím ještě pohraji ;) Nárazník jsem slípnul a budu muset předek blatníků nepatrně roztáhnout, aby to pěkně sedlo... Foto dodám

:arrow: Ričmond - díky za nápad s tím drátkem, vyzkoušíme a uvidíme :lol:

Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“