TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Divné že v PMHT je to přímo už součástí modelu ale nevadí

Mám takový pocit že tu kdysi nějaký modelář psal že Ripper je takový polotovar - zprvu sem mu nevěřil ale musím mu dát za pravdu
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jbb »

Ach jo... :roll:
Co se týká kšiltu - ony jsou tam ty prolisy namalované. To se tak dělá, když by příslušný detail vycházel příliš drobně (realistické zvlnění by mělo cca 0,5mm) a tudíž obtížně ztvarovatelně.
A co se týká všeho ostatního - jak už tu řekli za mne jiní, těžko se dá reagovat na "modeláře", kterému tu ujde milimetr, tam dva, onde čtyři - avšak stále vysvětluje, kde mi setinku milimetru přidal a kde desetinku ubral.
Přičemž - na fóru je již možno nalézti celou řadu postavených tater, chybu bych tak nějak implicitně hledal spíše v onom "modeláři", než v těch ostatních - modelářích!
Jinak už jsem ovšem Mr. Apexe dávno přestal brát vážně - asi jako všichni ostatní v tomto vláknu.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od yvan »

Já jsem to možná nepochopil, ale podle této logiky je polotovarem každý model, protože na každém je něco zjednodušené. Na čemž není nic špatného, protože v opačném případě by to neměl kdo dělat a neexistoval by prostor pro invenci. Jinak souhlasím s doktorem, v podstatě to vystihl dost přesně.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Pár modelů jsem postavil od doktora. Vždy než začnu stavět tak to chce pořádně rozmyslet co a jak se na modelu bude lepit. Ono to má totiž logiku jednotlivé lepení celků. A jak píšou kolegové modelaření je o zručnosti. U modelů jsou náhradní plochy, tak pokud se něco nepovede jde to poopravit. Tak mě se stalo že jsem u AD28 spletl vnitřní strany rámu. Pravou jsem zaměnil za levou. V konečném důsledku to není vidět. Mohl jsem napsat: ve vystřihovánce je to špatně označené. Není byla to moje chyba.
Stavbu sleduji od začátku a jsou jen samé problémy. Tedy podle APEXE! No hold beta testeři jsou na nic. :-)
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od LC 736 »

žeby to naozaj tak nesedelo?? :roll: :roll: :roll:

Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Mě upřímně jsou celkem problémy s modelem jedno ale spíš řeším reálnost vůči předloze - vidím že na modelu by se toho dalo dost vylepšit.Taková legenda jako Tatra 148 by si zasloužila co nejvěrnější model a věřím tomu že by se model dal dost zlepšit - příkladem je ve vlákně vojenská technika Tatra 815-7 4x4 - Ta vypadá fantasticky - 100% to vypadá jak má

Mám taky pocit že na téhle stránce jsou takové 2 skupinky lidí - ti co neřeší detaily a je jim v podstatě jedno jak model vypadá a ti co kritizují každé upozornění na ten či onen detail do by se dal přidat nebo zlepšit

Jsem celkem rád zato že vnáším nějaké pozdvižení a stojím si za tím že model není dokonalý
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Azaret »

Zase musis brat v uvahu meritko a vubec provedeni takovyho detajlu. V 3D programu tu tatru muzes nakreslit do posledniho sroubku, ale za 1. Spousta veci ve vysledku neni videt.
2. Spousta detailu je tak titerna ze se v danem meritku neda vyrobit, nebo jeji vyroba je jen pro "hornich 10" (treba ten plech na siltu).
A autor musi udrzet rovnovahu mezi realitou, slepitelnosti a detailama. Jak uz bylo receno v podstte kazdy model je polotovar, a ZADNEJ NIKDY NEBUDE 100% ORIGINAL!
Na tyhle veci ale clovek prijde az kdyz zkusi nejaky model nakreslit.
Sam mam rozkresleneho zetora, ale treba vzduchovy prepoustec tlaku, ma v realu na vysku cca 21,5cm a v modelu tak 13,5mm to prosim neni zadnej valec, ale dost clenitej dil. Takze nektere detaily na nem muzou mit i 0,2x0,2mm tak je holt jen nakreslim...
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Jak zde zaznělo, každý model je tak trochu polotovar. Invenci a šikovnosti se meze nekladou. Je třeba brát v úvahu slepitelnost, aby si s modelem poradilo víc patlalů než jen třeba 5.

Na druhou stranu ApeX upozornil na několik vylepšení a detailů, které určitě mohou inspirovat i ostatní.
brookli
Příspěvky: 5
Registrován: ned 5.4.2015 9:10
Bydliště: Stříbro

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od brookli »

čauky čauky mohl bych se zeptat na pásky dezénů? jak je tvarovat a přitom nezlámat?
nějaký postup? díky za pomoc Jirka
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od ApeX »

Po nevím jak dlouhé době kdy sem střídavě lepil a nelepil se mi povedlo model dokončit. Boužel model není dokonalý jak z mé strany tak i ze strany autora a našel bych několik míst kde by se určitě dalo zamakat a zlepšit model.Poslední nálezy co je jinak tu radši psát nebudu aby se někteří necítili dotknutí.Nebýt chyb tak by to byl super model a nemluvím o chybách při lepení ale o těch co už jsou dány při vývoji a kdyby se opravily tak vznikne suprový model.Možná to řeším moc do detailu ale když je napsáno na obálce detailní zpracování tak sem si to představoval ještě o něco víc

Pár fotek hotového modelu.Kritiku ani řešit nebudu protože vím že sem nelepil na 110%

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
PISTA SK
Příspěvky: 86
Registrován: sob 4.1.2014 23:47

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od PISTA SK »

si myslím, že dosť dobré :) škoda len že si neurobil podseknutie polonáprav ale ináč super :)
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

Za mne díky za důstojný konec reportu ze stavby bez zbytečného dohadování ;-) Máš to pěkné, chybky ve stavbě by se našly, ale je to těžký model a zvládnul jsi ho dost dobře. Stejně tak prostor pro vylepšení na modelu určitě je, ale to je normální a ty nejlepší kousky vznikají právě kombinací dobré a přesné předlohy a zkušeného modeláře schopného improvizace. Jestli tě to baví, stav dál, jde ti to...doporučuju zkusit nějakého poláka, ještě si vzpomeneš na doktorův podrobný návod :-)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Toto téma jsem sledoval od začátku a docela se mi hodilo - stavěl jsem jí paralelně také. Musím říct že mě se lepila moc pěkně, na to že to byla moje první kulatá :shock: nikde žádné nedostatky - jediné které byly přisuzuji mým rukám :!:
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“