Liaz 18.33 + PV 24.18 / RipperWorks / 1:32- HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Liaz 18.33 + PV 24.18 / RipperWorks / 1:32- HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím vospolok...:) Aby to nevyzeralo ze nič nelepím tak som včera dokončil tento už starsi model od rippera.. Ostava už iba spracovať náklad a tiež príves...Nebudem to okecavaťpridavam hned fotky:
V galerii je aj pár fotiek zo stavby celý priebeh stavby tu: http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=60&t=4706" onclick="window.open(this.href);return false;

fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) martin1807 dne stř 17.8.2016 20:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Nevypadá to špatně, i když fotky jsou nějaké máznuté. Doufám, že aspoň stavbu přívěsu budeš reportovat i tady.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

dakujem za reakciu..takze naklad som dokončil a som stým celkom spokojny..:) tu su fotky...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A tu už vsetko na korbe
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Vojta Č. »

Paráda! Ještě někam dodělej složený vidle na palety, jinak to nevyložej ;)
Viz http://www.rs-stavebnistroje.cz/www-rs- ... stavitelne" onclick="window.open(this.href);return false;
(to ubastlíš ;))

(a jak už jsem psal u sousedů, nebudeme si to kazit tím, že Ytongy se nevozej na europaletách ale maj vlastní, aby jim na to seděly rozměry)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Lukáš »

No teda.. Dokonalá třešnička na dortu.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od AmatER »

drobná poznámka k těm poházeným prázdným paletám - jednu z nich polož stejně, jako vpravo, aby plný palety necestovaly za jízdy po korbě a neničil se náklad, když není zajištěný kurtama.
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Věř že necestovaly. Tak jak je má Martin na korbě by stačilo víc šlápnout na plyn při rozjezdu a bylo by to všechno dole :) ...Co se Ytongu týče, tak jak psal Vojta Č., vozí se na atyp. paletách (která má nohy kolmo k delší straně palety a nemá otvory pro vidle jako eurovka, takže takhle by je ani nenaložili) a většinou se nakládaly tři palety vedle sebe, ve fabrice to dávají na těsno k sobě a bez toho aby na každé řadě palet byla kurta a bezpečnostní černé rohy tě nenechají odjet z nakládky... :idea: ;) A skládat celou soupravu rukou a vidlema byla parádní záležitost, obvzlášť někde na nerovném povrchu a nejlíp v blátě na stavbách...ony ty jejich palety jsou pěkně vratký svinstvo :twisted:
Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 12:24

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Zdene »

Martine, supr nápad, něco podobného jsem měl v plánu už před rokama, ale nakonec dostala v sestavení přednost hasičská Líza od RW. Ještě bych doplnil kurtny, vidle netřeba, kamarád co vozil stavebniny je nesnášel a vykládal pomocí HR a palety navazoval lanama, popř. křidlice kurtnama... Pokud teda na stavbě nebyla zdvižka nebo traktorbagr s vidlama. ;)

Taky mám pár zážitků, když jsem kamarádovi dělal "závoza" a pomáhal u HR, on navazoval palety, jednou jsem ho nechtěně trefil ramenem do hlavy, spletl jsem si páčky... :lol: :oops:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Výborný nápad . Ty volně položené palety bych nechal tak jak je . Nedávno jsem viděl tak " krásně " naložené auto , že jsem měl pocit , že mu to musí kažkou chvilku spadnout .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravim chlapi..:) Dakujem za ohlasi som rad ze sa model paci...:P Co sa tyka rozlozenianakladu a pravosti zobraznej situacie uz som par krt niekde spominal ze nejde o to aby som zobrazoval realitu ale o to ze ma to baví....:) Takze zatial s modelom nic dalej robiť nebudem tak ako to je ho budete moct vidiet v sobotu na CHodove.. ;) Pripadne si taktiez vydiskutovat co to osobne..:D
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím páni.. :)
Už veru prešiel nejaký ten piatok kedy som dokončil liazku. Avšak vždy som to bral ako rozrobený model lebo som k tomu chcel dokončiť príves... Diely som mal napodliepané ešte od stavby Liazu a už som nato párkrát kukal, že sa do toho pustím.

A tak sa aj stalo. Ešte v lete keď som bol doma som zlepil podlahu( rub a líc) a vtedy som to nechal pod záťažou aby sa neskrútila. A vyšlo to... Teraz som sa ocitol doma na pár dní a keďže som potreboval vypnúť od všetkého a chcel som si lepiť tak som sa pustil do tohto. Na hotovú podlahu som urobil hlavné nosniký( pozdlž) a potom aj take malé výstužné. Šiel som podľa návodu a urobil predný aj zadný podvozok a následne som to osadil npravami, blatníkmi, vzadu pribudol nárazník, svetlá, SPZ... Okrem tohto som sa babral aj s bočnicami. Mám ich spracované všetky a tak nebude problém ich už nahodiť na hotový príves. Stavba je značne jednoduchšia ako trebárz prívesy vydávane Ripperom teraz. Podvozky sú jednoduché a preto aj stavba šla pohodovo. Ostáva dorobiť oj, kolesá, stĺpiky a asi aj náklad by sa patrilo naložiť, nuž až zase niekedy keď budem doma. Sobotu idem naspäť do Prahy a zbytočne to tam ťahať nebudem, tam mám rozrobené iné veci.
A tu sú fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
trewler
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13.2.2016 15:47

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od trewler »

zdravím slušná práce :o
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj ahoj..:)

Po nejakých dvoch mesiacoch som doma a keďže počasie moc neprialo a veci do školy sa mi samozrejme robiť nechcelo :lol: tak som trochu aj lepil a práve tento rozrobený kúsok.
Pokračoval som stĺpikmy. Samozrejme som volil tú zložitejšiu variantu no aj tak nebol problém. Hotové stlpiky som nalepil na podlahu. Nasledovalo nejak domyslieť zavesenie bočníc. Riešil som to dvomi valčekmi z čierneho papiera a oska je napevno prilepená v diely bočnice. Bočnice sú zatiaľ pohyblivé a vo finále nejaká možno bude aj dole.:)

Obrázek Obrázek

Následne som ešte dorobil ojo a model som nafotil.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
K zdarnému dokončeniu ostáva iba dorobiť kolesá. Tie pôvodné sú dosť jednoduché. Určite ich upravím aspoň o dezén no a možno pridám aj bombirung. ;)

Vidíme sa zase niekedy nabudúce. :lol:
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Liaz 18.33 + PV 24.18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj vospolok
Po véééľmi dlhej dobe som si našiel trochu času na lepenie. Pôvodne som plánoval dezén a miernu úpravu kolies ale nakoniec z toho zišlo. Hlavným dôvodom je, že som to dolepoval doma a nemám tu skoro žiaden vercajg a ani farbu na kolesá. Preto som sa rozhodol kolesá dokončiť iba podľa návodu a teda s plochými bočnicami a bez dezénu.

Každopádne som rád, že sa mi model po dlhej dobe podarilo dokončiť a vo vitríne už má svoje čestné miesto hneď vedľa liazky. Oproti liazke mám na prívese funkčné bočnice. Keď budem mať čas tak možno spácham pár paliet a naložím to na príves ale zatiaľ nič nesľubujem. Ktovie kedy to bude.

Dosť bolo rečí, tu sú fotky :P
Príves:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
No a nakoniec celá súprava:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po takmer štyroch rokoch som môžem tento model odškrtnúť ako dokončený čo ma teší :) Vidíme sa pri ďalších modeloch ;) :P
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“