Renault Magnum 480 6x4 / PK Graphica / zvětšeno na 1:16

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Renault Magnum 480 6x4 / PK Graphica / zvětšeno na 1:16

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tak s Vaší pomocí mohu konečně začít model Renault Magnum 480 6x4...... Poděkování patří všem co mi pomohly sehnat materiály....
Kluci moc vám děkuji.....

postupovat budu stejnou cestou jako u dvounápravového, akorát trošku jiný postup a pomaleji, kola budou zase dirkáčkem dirkované... budu provádět retuš, kluci mám prosbu, připomínejte mi poučení z minula, já jsem hlava děravá, já to zapomenu..... Moc děkuji.....

Foto předlohy:

Obrázek

akorát bez toho znaku Renault.....

Foto originálu:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Tomys »

Hm. Fandím Ti v rozletu ohledně patlání. Ale.

5. Koupím si originál a stále jej mám. Udělám si záložní sken (kopii). Postavím si model z kopie, originál mám v archívu. Časem se mi tento postavený model zničil nebo už se mi nelíbil kvalitou mé práce a postavím si ho z kopie znovu. Navíc jsem po jedné kopii dal i svým dvěma malým synům, kteří je také postavili. Neokradl jsem autora, když jsem z jediného originálu postavil já a synové celkem 4 modely?

Odpověď: Autora jsi určitě připravil o lepší prodej a příjem z modelu, i když o vyloženém okradení se v tomto případě nedá mluvit. Mohl jsi koupit více originálů, což modeláři dělají běžně - argument je prostý: nejvyšší kvalita je z originálu a pár stovek nákladů na pár měsíců zábavy je zábavou téměř zdarma. Ani tisk kopie není zdarma (pokud netisknete v práci, což je zlodějna na zaměstnavateli).
O všech těch zmíněných čtyřech postavených modelech se dá hovořit jako o záložní kopii, tudíž je vše v pořádku. Zůstává fakt, že autor prodal mnohem méně, než mohl - příliš si jej nemotivoval, což je pro budoucnost vždy špatné.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Schumy.0003 »

Ajaj udělal jsem chybu, musím ji co nejdřív napravit.

Tomys, já nepostavil 4 modely ale budou dva, a nikomu jsem model - záložní kopii nedal.......
Ale chyba je chyba.....
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Tomáš S. »

Sorry že do toho zasahuju, ale jsem asi dutý, takže co Šumi porušil? Dál asi SZ...
Konec OT :roll: .
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Tomys »

Tome. Nic neporušil. Ani to není nic co není zakázáno. Jen už bude stavět druhý model podle jednoho originálu. Ano má kopie pro sebe, takže nic neporušil. Ale :-/

Schummy - je to vyjmutá část pravidel o skenech. Tudíž je jedno jestli 2 nebo 10.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tomys: jak mile to půjde koupím si ještě jednoho magnuma...
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od yvan »

Schumy.0003 píše:... kluci mám prosbu, připomínejte mi poučení z minula, já jsem hlava děravá, já to zapomenu.....
To snad nemůžeš myslet ani vážně. V rámci zachování duševního zdraví celého okolí buď prosím tak laskav a pročítej si zpětně rady ve svých starších stavbách a to nejlépe před tím, než dojde na to, čeho se ta rada týká. Neni ti trochu blbý chtít po komkoliv, aby ti něco pořád dokola opakoval?
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Tomys »

NIkdo Tě nenutí ho kupovat. Když ho nekoupíš, nic se nestane. Porušení pravidel to není.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tomys: děkuji...

yvan: zase tak jsem to nemyslel.....myslel jseem jenom, ty nejdůležitější...
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Madman »

Sakra chlape, když jsi hlava děravá, tak si rady vypisuj někam na papír a ten si pak nalep nad pracovní stůl, ať ho máš pak na očích...
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od opel123 »

No , já si myslím , že Schumy to myslel tak , abyste mu spíše poradili , co má ještě zlepšit. ;)
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od samotr9 »

lepidlo nanášej seříznutou špejlí,popřípadě párátkem...(základ úspěchu) a retušuj hrany před lepením... 2 základní rady,které budou poznat....
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Schumy.0003 »

opel123, tak tak, ale špatně jsem to napsal. každá rada nad zlato...
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Standa F. »

Tomys má pravdu, ale je to pravda taková drobná a není nutno ji dále rozvádět. Řiďme se citem. Vzniká druhý model z téhož originálu - Šumy, klidně maluj a lep. Pokud by ti ten jeden originál měl vystačit na 10 dalších obdobných modelů, už to bude "takové blbé". Ale i v takovém případě je můžeš vyrobit, jelikož to je nenapadnutelné a záleží jen na tvém jemnocitu vůči autorům. Někdo ho má a někdo slovo "autor" nikdy ani neslyšel.

Moderátor to tu pak promázne o plky včetně tohoto mého.

K opakovaným radám:

:arrow: Za mne jedna: Model fotím zásadně na omláceném, špinavém stole, kde se válí vedle modelu lečo v buřtguláši stojíce na klávesnici a přímo proti objektivu září obrazovka notebooku s otevřeným DF 8-).

:!: Tip: Kdysi jsem měl nádherně vyzdobenou místnost - tu nejmenší, totiž WC - všude po stěnách a na dveřích jsem si nesmazatelným fixem psal výroky, které mne něčím zaujaly. Sedě na míse hleděl jsem léta na ta moudra a přemýšlel o nich. Takže - místo Platóna či Wericha si tam napiš něco, co ti tady kolegové radí - pak na to nezapomeneš nikdy ;).
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Renault Magnum 480 6x4 - PK Graphica - 1:16

Příspěvek od Schumy.0003 »

Standa F.: Autorů si velice vářím, ruku na srdce, taky se snažím autory motivovat k dobré práci, akorát toto mi ujelo, proto bych P. Autorovy tohoto modelu chtěl omluvit za mou chybu..... další model Magnuma už stavet nebudu... Chtěl jsem mít tyto dvě verze..... Jak dvounápravového, tak třínápravového......
Děkuji za radu....

Tak zatím ukážu jen kabinu, je to pouze jedna z možností, ještě mám v plánu nabarvit na červeno.....

Obrázek

Bylo by to samé akorát to písmo by bylo modré......
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“