Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32 (HOTOVO)

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32 (HOTOVO)

Příspěvek od pesno »

Zdravím všetkých,
chcel by som tu na fóre prezentovať tento model, ktorý som si zakúpil na akcii Papírové jaro 2014. Nie je to môj prvý papierový model, aj keď sa ešte mám čo učiť ako sa tak dívam na ostatné modely tu na fóre. Dá sa povedať, že už mám niečo za sebou, väčšinou to ale boli modely z ABC, no minulý rok som spravil "veľký krok" :D a zlepil som model Tatry 815 NTH + náves Zremb od PMHT, čo bol zatiaľ asi aj môj najrozsiahlejší model.

Model nákladného auta Škoda Sentinel sa mi vždy páčil, zlepil som kedysi aj jeho verziu v časopise Fifík :D, doma mám aj verziu z ABC, no keď som už zlepil tú Tatru tak som si povedal prečo neskúsiť zase niečo zložitejšie. Je to môj prvý model, ktorý je tlačený laserovou technológiou, vyzerá to, že retušovanie bude pre mňa trošku komplikovanejšie. Zatiaľ lepím našťastie iba diely čiernej farby :D. Snažím sa upraviť diely nitmi, ktoré vysekávam kornajsnami. Takúto úpravu robím prvýkrát, preto to vyzerá tak ako to vyzerá :D. O ďalších úpravách som zatiaľ nerozmýšľal, ale uvidíme časom.

Originál:
Obrázek

A tu sú už fotky môjho doterajšieho postupu:
Obrázek Obrázek Obrázek

Tak dúfam, že sa čoskoro podarí pridať ďalší postup.
Naposledy upravil(a) pesno dne úte 5.8.2014 18:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Sentinel /Spida Models/ 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

pekna volba, skus mensie nity, tieto vyzeraju akoby boli z mosta v San Franciscu (cize velke), na foto vidiet, ze su o dost mensie ako si ich vypichol http://jdlavicka.rajce.idnes.cz/Skoda_P ... ch_dveri/#, ale to sa podda, chce to mensi kornajs sefe. Ak sa nebudes ponahlat, nemas, co pokazit. model sa lepi sam, pozor davaj na male diely, ale to mas aj v navodke napisane 8-) . ale tusim si mozes svolit jednoduchsie riesenie a zlozitejsie. inak to mas zatial pekne ciste, len tak dalej.
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel /Spida Models/ 1:32

Příspěvek od pesno »

Vďaka za radu, aspoň na podvozok použijem zatiaľ ešte tieto nity, lebo som si ich narobil dosť aj zretušoval a nechce sa mi to znova s ešte menšími :D. Potom na kabínu a korbu uvidím, len zase nechcem aby tam boli 2 veľkosti, neviem ako to bude vyzerať. No snáď niečo vymyslím. Inak ku kvalite tlače, som zatiaľ spokojný, farba sa netrhá ani neláme na ohybe, iba niekedy sa ošúcha pri manipulácii s dielom ale to sa dá ľahko vyriešiť. Posnažím sa pridať ďalší postup čím skôr.
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel /Spida Models/ 1:32

Příspěvek od pesno »

Tak po dlhšom čase tu mám nejaké pokračovanie, zatiaľ sa mi model lepí super, musel som upraviť len diel 22, bolo treba vyrezať v ňom väčší otvor. Myslím si ale že tá chyba bola spôsobená skôr mojimi rukami :D.

A tu už pridávam nejaké fotky - odpruženie + kliková skříň:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

Krásná práce :-)
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

spida: ďakujem, snažím sa, snáď to nie je až také zlé :D

Mám tu menší postup, klikovou skříň som prilepil k rámu podvozku, doplnil som táhla, ozubené prevody (v ktorých som vyrezal vzduch) a na ne bubny. Na držiakoch ozubených prevodov som doplnil aj nity a neskôr som zistil, že polku z nich vôbec nebude vidieť :D. Ale hlavné je že tam sú. Všetko sedelo presne a nemal som žiadny problém :).

Tu už pridávam fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

Som tu s ďalším pokrokom, už sa asi aj patrilo konečne :D. Zlepil som prednú nápravu, ktorú som nelepil tak ako bolo v návode, ale vrchný a spodný diel som podlepil kartónom a bočné diely som prilepil k nim, príde mi to tak pevnejšie. Ďalej som zlepil nádrž, ktorú som aj onitoval, čo mi dalo dosť zabrať a ktorá sa mi z jednej strany trochu polámala pri ohýbaní :(. Následne som všetko skompletoval a z prvej časti mi chýbajú už iba blatníky, ktoré zlepím až po dokončení kabíny.

V súčasnosti pracujem na korbe, na ktorej ma čaká tiež slušná porcia nitov. Zatiaľ mám skompletované boky a zlepený 2,7 mm hrubý kartónový sendvič na podlahu. Foto ale pridám radšej až po jej dokončení :D.

Do budúcnosti som sa poučil v tom, že si musím dávať väčší pozor pri ohýbaní malých polomerov. Mám ale aj jednu pozitívnu vec a to, že sa mi model tlačený touto technológiou skvelo retušuje.

Tu už pridávam fotky môjho postupu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

Tak som tu s ďalším pokrokom, po dlhšom čase. Dokončil som korbu aj s nitovaním, spodok je podlepený 2,7 mm kartónom podľa návodu. Bočnice korby som pre istotu (aby lepšie držali tvar) podlepil tiež, s hrúbkou vnútorného aj vonkajšieho dielu majú okolo 1 mm. Nitovanie mi dalo zabrať asi najviac, celkovo je na korbe asi 150 ks nitov :D. Fotiť veľmi nebolo čo, tak pridávam iba fotky hotovej korby:

Obrázek Obrázek

Pomaly ale isto som začal aj práce na kabíne, tá je zatiaľ ešte bez nitov, ale aj na tie príde čas. Bohužiaľ podlahu som nalepil trošku krivo, čo má teraz za následok, že nie je celkom rovná a trošku mi vytlačila spodný roh zadnej steny. Pokúsim sa to neskôr trošku zbrúsiť, našťastie sa na to miesto zozadu prilepí korba a tak by to nemalo byť veľmi vidieť. Zadnú stenu som tiež podlepil - 0,5 mm papierom. Kabína sa zatiaľ lepí celkom dobre, chvíľu mi trvalo správne vytvarovať prednú časť ale nakoniec mi všetko presne sadlo. Pridávam zatiaľ aj 2 fotky kabíny:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Pěkné, líbí se mi to - rád sem chodím. Škoda jen, že se nepovedl pěkně zakulatit ten kotel (i když asi spíše zásobník vody? - to vzadu na rámu). A příště bys mohl i narýhovat prkna, když už to nýtuješ ;) .
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

Vďaka Tomáš, narýhovať prkna ma napadlo ale bohužiaľ už som mal asi polovicu korby zlepenú :D. No a k tej nádrži na vodu - snažil som sa ohýbať ju postupne, ale keď bol treba silnejší ohyb začala sa tlačená časť akoby trhať, to je nevýhoda tohto spôsobu tlače, treba byť opatrný pri manipulácii ale naopak skvelo sa retušuje. Snáď sa do budúcnosti poučím a vyhnem sa takýmto chybám.
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

Zdravím, mám tu menší pokrok. Do kabíny som vlepil sedačky, páky a ekonomizér, okrem iného som kabínu aj onitoval. Pokračoval som kotlom, komínom a rôznymi odvzdušňovacími pákami. Nakoniec som kotol tiež vlepil do kabíny. Pridávam aj fotky pre lepšiu predstavivosť :D :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej pokračujem v lepení strechy a spodnej časti kotla, postup pridám čoskoro...
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

Ahoj, zlepil som volant, ktorý som hneď aj vlepil do kabíny a celú som ju zakryl strechou. Pokračoval som v lepení spodnej časti kotla, kde som pridal aj nity a tiež som celok prilepil k podlahe kabíny. Pridávam aj fotky, bohužiaľ s bleskom. PS: tú šmuhu na podlahe zospodu si nevšímajte :( naštastie ju nebude veľmi vidno keď kabínu prilepím na rám.

Obrázek Obrázek Obrázek

Nabudúce pridám fotky korby aj kabíny nalepenej už na ráme, nesadlo mi to úplne presne ale našťastie je možné použiť záplatu, ktorej je dostatočné množstvo :D .
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

nevyzera to az tak zle ako to popisujes. a je to aj celkom pekne take peskle. ja mam zlepenu 43jku sentinela od Spidu/Pavla a model je to super. Sledujem a drzim palce...pri kolesach.
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

Ďakujem ti, ja sa zatiaľ držím pri veľkostne väčších mierkach :D . Začal som pomaly lepiť kolesá, ide to celkom v pohode, teraz čakám ešte na dezény.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

dezeny?hm...(premysla a ziarli...)...to su aj dezeny? si si dal urobit?to bude hadam vyzerat lepsie ako moja 43jka...super. tesim sa na dezen.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“