Avia A30 DVS12 / R.Vyškovský,ABC / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Dandrige
Příspěvky: 14
Registrován: úte 1.10.2019 7:11
Bydliště: Hradec Králové

Avia A30 DVS12 / R.Vyškovský,ABC / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Dandrige »

Zdravím

Po dokončení Dakarské tatry z roku 1986 jsem se pustil do dalšího kusu mistra Vyškovského. Vybral jsem si Avii A30 DVS 12(před časem jsem ji už lepil v měřítku 1:43), která byla v ABC vydána celkem 3x (v měřítku 1:32 a 1:43) a 1x v sešitu Déček také v měřítku 1:32 (spolčeně s Tatrou 148 CAS32 a Tatrou 148 PP-27). Předloha modelu je nám všem asi notoricky známá, neb toto provedení Avie můžeme v různých obměnách vidět ještě dnes v řadách vesnických sborů dobrovolných hasičů.Jedná se o automobil který je určen pro přepravu požárního družstva, protipožárního nářadí a přenosné motorové stříkačky PS 12, která může pracovat i jako čerpadlo. Karoserie, která se vyráběla v Karose Vysoké Mýto, je namontována na podvozek s kabinou vozu AVIA A-30. Kabina řidiče je dvou- až třímístná a za ní, v nástavbě, je kabina požárního družstva pro sedm až osm osob. Model jsem lepil z originálu ABC ročník 52 číslo 21.
Obrázek

Stavbu modelu jsem zahájil dle návodu kabinou. Díly střechy,"skla", a spodní části kabiny jsem podlepil kancelářským papírem. Po slepení Střechy a "skla" jsem nepostupoval dle návodu ale nejprve jsem do spodní části kabiny vlepil světla a blatníky a celek připojil ke zbytku kabiny.Po té jsem se přesunul k přední části podvozku kde jsem díl 12 podlepil kartonem o síle 1.5 mm přilepil ke zkompletovanému zbytku podvozku, který jsem vlepil do kabiny. přpojení blinkrů už bylo jen dílem okamžiku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak jako u kabiny jsem i u nástavby podlepil velké plochy kancelářským papírem. Během schnutí jsem sestavil podvozek a schůdky na střechu, které jsem ještě před sestavením vlepil do hlavních dílů nástavby. "Podlahu", na kterou se lepí podvozek a další komponenty, jsem opět podlepil kartonem tloušťky 1,5 mm, dále přilepil potřebné díly na vyznačená místa a celek vlepil do nástavby kterou jsem pomocí dílu 70 připojil ke kabině.
Obrázek Obrázek Obrázek

Následovalo osazení majáků (přetřených modrou tuší) a houkačky. Na vytvoření ohrádky na střeše jsem použil plastikových profilů Evergreen. Pro dosažení větší plastičnosti jsem zbytek dílů na střeše vozu podlepil 1,5 nebo 1 mm silnou balsou a přilepil na vyznačená místa.
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Dandrige dne úte 11.2.2020 19:11, celkem upraveno 1 x.
Dandrige
Příspěvky: 14
Registrován: úte 1.10.2019 7:11
Bydliště: Hradec Králové

Re: Avia A30 DVS12 / R.Vyškovský,ABC / 1:32

Příspěvek od Dandrige »

Tak a je hotovo. :) Je ostudné jak dlouho mi zpracovaní kol,zrcátek a zadní stupačky zabralo, ale nějak nebyla chuť ke stolu zasednout. Teď mám hotovo a už přemýšlím co bude dál :). Jestli se model líbí, to už ponechám na vašem uvážení...

Obrázek


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“