Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj všem :)
V první řadě se omlouvám všem svým kostlivcům, že se na ně po vydání AV 15 musím vykašlat...
V druhé řadě se omlouvám všem, co sledují moje vlákna - mám toho rozbombardováno hrozně moc, ale už to začínám dávat dohromady. Takže nic dalšího opravdu začínat nebudu.. :D Něco už jsem dokončil, ale pro změnu jsem čekal na nový foťák. No a i s novým foťákem doufám, že lepení mi půjde líp než focení, protože s tím bojuju. Tak až bude chuť nasásím do galerie.

Náhled na šmiknu:
Obrázek

Modelem mně doktor udělal obrovskou radost, takže jsem nemeškal a hned pro něj mastil.. Po prolistování na záchodě bylo jasné, že vše ostatní musí stranou.
Začal jsem rámem dnes odpoledne. Podlepeno na chemoprenový sendvič bez čekání.
Překvapilo mě, jak je to velké.
Jinak vše parádně sedí, jak je u RW zvykem - už mi potom bylo smutno :D

Obrázek Obrázek
Obrázek

Tak držte palce, ať to za A dodělám jak člověk do konce tohoto roku a za B ať se kvalitativně aspoň přiblížím Vojtově betě.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra AV-15/RipperWorks/1:32

Příspěvek od haageeman »

Zde budu taky hodně nakukovat, mám velkou radost, že ji Doktor pustil do světa. Zelenou jsem sehnal v bazaru za dost peněz, do ní se mi řezat nechtělo! Ať se vede... :!:
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra AV-15/RipperWorks/1:32

Příspěvek od Ričmond »

No já už jsem vojenskou pomalu sháněl taky a měl jsem na ni celkem dost peněz, ale naštěstí dřív vyšla tahle, z červené mám daleko větší radost :)

Jinak jsem trošku popojel.
U AVčka je výhoda, že jestli je model na vyhození, poznáte hned na začátku.

Dle návodu se má nejdřív vystavět a vyžebrovat celý spodek modelu vč. schránek a až potom obalovat obšívkou.
Takhle se mi nechtělo, proto jsem díl 2s (obšívku) nalepil hned na začátku a do ní jsem dopasovával vše ostatní. Kromě žeber, které byly potřeba řezat šikmo, nebyla na žádném dílku potřeba žádná úprava.
Obrázek Obrázek

Pak už jenom stačilo vylepit vnitřky blatníků.
Schránky budou otevírací, prořezat jsem se je v zájmu geometrie rozhodl až po slepení rámu.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak dovylepil jsem kompletně sadu dílků č. 2 - 2 stránky a máme hotový základ modelu.
Vypadá že to drží, retuš jsem našel v milionu mých vodovek přesně takovou co potřebuju :)

Odřezal jsem dvířka kastlíků, přijdou nahradit otevíracíma. Za sebe opravdu doporučuju vyřezat až po slepení. Model jsem postavil na bok, přiložil ke dveřím pravítko a skalpelem jsem naznačil řezy. Pak jsem vzal žiletku a ve vyznačených rýhách od skalpelu projel kolem dokola.

Zatím se to lepí tak nějak samo..
Pozorní si jistě všimnou, že mně na pravý zadní blatník spadl štětec, naštěstí je to z té strany co to nepůjde vidět.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj. Dneska dáme nárazníček:

-nejdřív polotovar a třeba někomu pomůže při zasklívání. Použil jsem díly, co se pro zaseklená skla použít nemají (x1f). Z nich jsem vyřezal sklo, aby mi zůstal rámeček. Na předem narýhovanou folii transparentním chemošem nalepím rámečky světel a až to zaschne vyřežu rámeček i s folií. Výhodu to má, že přes folii se nijak nekroutí ten rámeček a světlo to hezky začistí.

Obrázek Obrázek

Pak už stačilo to poslepovat.
Moje doporučení:
:!: díl 1g (hlavní díl nárazníku) je potřeba zaretušovat na pár místech z rubu. Pak se k nim už nemusíte dostat a bude to vidět.
:?: díl 1g - nedokážu si představit lepení s chlopní na spodku nárazníku. chtěl jsem ji uřezat, nakonec jsem si ji tam nechal a potom to pracně řezal až to bylo skoro slepené.. Kdo to lepí s tou chlopní má u mě respekt.
:arrow: vnitřek dílu 1g a 1b jsem lehce vyztužil kartonem, měl jsem strach z vlnečky (následně mi to zabránilo vyřezat vzduch za řádkovačem navijáku což jsem měl v úmyslu..)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Shagrath »

Paráda!
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Pěkná práce, chlape :) .
Je znát, že máš ze začátku dobrej drajv. Jen tak dál! ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Dobré, líbí se mi, že se do ní hned někdo pustil. Do archivu jsem si je nasyslil taky hned všechny 4 novinky a dávám jim celkem vysokou pravděpodobnost stavby v nejbližší pětiletce. :lol: Ten tunning se světly, respektive obroučkami, jsem dělal na VT taky, vypadá to celkem dobře. Ale ty máš ty světla o dost hezčí, musím uznat. Já jsem tam pokusně místo špendlíku jako žárovičky kapnul Herkules a asi se vrátím zpět ke kovovému lesku špendlíkové hlavičky. Vzhledem k tvé poznámce o rozestavěných modelech ti budu fandit, ať tento dokončíš jako první. :)

Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Stavbu sleduji už na fb. Je fajn, že se do takovýho modelu jako je hasičský AVčko, někdo pustil skoro hned po vydání. Stavba jde skvěle, jak tak koukám na fotky. Červená je přece jen výraznější než zelená.
Chlopeň u dílu 1g u nárazníku - je potřeba lepít více modely z řad RipperWorks, kde se získá praxe :-). Je potřeba si dát pozor na
goemetrii, jasně, chlopeň šla trochu hůře, ale šla.
Reflektory - pořád mám co dohánět. No snad příště. Tyhle jsou extra. Jako žárovečky v reflektorech používám kuličky na koncích
entomologických špendlíků, jsou sice žluté až zlaté, ale podoba jinak dokonalá. Mám je i na betě (hned první fotka).
Držím palce při dalším postupu.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

VašekS píše:Je znát, že máš ze začátku dobrej drajv. Jen tak dál! ;)
To jsou ty jeho roky lenošení :lol:
Opravdu velmi pěkné to máš. Já na žárovky používám kuličky silikagelu, co bývají u bot apod.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

VašekS píše:Je znát, že máš ze začátku dobrej drajv. Jen tak dál! ;)
Lukáš píše:To jsou ty jeho roky lenošení :lol:
Díky chlapci.
Taky dám vždycky za měsíc dohromady to co někteří za rok.. :D bohužel se mi mezitím pak začne líbit něco jiného.. Ale už i žena říkala, že dokud něco nedodělám nemůžu začínat nic jiného a vzala klíče od skříně :D :D
A moje oblíbená odpověď - stihnu to do Neratovic :D (AVčko by mi mělo zabrat ještě 150 hodin - při dodržení morálky, tempu 9 dílů za hodinu a průměru 3 hodiny denně to ale bude na tak tak... ) :mrgreen:

Jinak k žárovkám - silikagel mně nikdy nenapadl, ale přijde mi málo lesklý. Co je entomologický špendlík jsem dodneška nevěděl, ale ten žlutý odstín mně tam nesedí taky.

A nikdo jste mi neřekli, že mám prohozenou L a P stranu u těch 2 pásků nad nárazníkem, trklo mi to až sem dal Jeňa jeho fotku a všimul jsem si, že to má obráceně.. Samozřejmě jsem si vyřezal nejdřív pravý a přilepil ho, ať je neprohodím.. Všecko dobré, akorát jsem u toho měl nárazník vzůru nohama.. :D
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Počkej, tak kdo z nás to má teda blbě? :lol: Podle stínování to máme dobře oba, ale má být ten s potiskem vlevo nebo vpravo? :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Přesně to jsem si říkal, stínování mám dobře :D
Samozřejmě to mám špatně já, s tím čtverečkem je levý.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ričmond píše:...až sem dal Jeňa jeho fotku a všimul jsem si, že to obráceně...
Jo tak. Mě zmátlo tohle (mnou podtržené) slůvko. Tak to jsem rád. Ale ono to stejně není vidět. :lol:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra AV-15 HZS SŽDC / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Entomologický špendlík je to, čím "motýlkáři" připichují své oběti na polystyren. Jsou luxusní pro ovládací páky v kabinách nástavby u jeřábů:
Obrázek
Jsou různé rozměry, pokud bude zájem poskytnu odkaz na stránky, kde se dají pořídit.

Silikagel na žárovky zkusím, v práci se vyhazují balíčky po desítkách.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“