IFA 25 Multicar ram. nosič kont. / Firebox / 1:32 / HOTOVÉ

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

IFA 25 Multicar ram. nosič kont. / Firebox / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tak jsem se pustil do nového projektu. Zatím jsem na stavbu konkrétně tohoto drobečka nikde nenarazil. Informace si o něm umí vygůglit každý stejně jako já, takže ty sem dávat nebudu - ostatně jsem je zatím ani sám nehledal. :lol:
Prozatím jsem si roztřídil jednotlivé sestavy a zkompletoval kola. Bočnice jsem si vytvořil vlastní a doplnil na disky matky 0,6 mm. Možná kola ještě přebarvím, uvidíme. Přikládám náhled na originál a jedno foto kol. Pro srovnání je pro zajímavost v galerii i fotka s korunou českou, která má o 2 mm menší průměr, než samotná kola.

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jeňa Sova dne pát 31.1.2020 11:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Vojta S »

Tak to bude drobeček,budu sledovat,držím palce ať se dílo podaří.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Jeňa Sova »

Děkuji, snad se povede.
Proběhl drobný postup. Tedy, asi 7 hodin u stolu dalo vzniknout základu rámu. Zadní mlhovka a couvací světlo jsou má úprava. Ta mlhovka se příliš nepovedla, ale na druhou stranu je aspoň v kontrastu s upravenými odrazkami. Lepší, než původní pouze vytištěné. U některých dílů je potřeba dost přemýšlet, protože šipky ohybu jsou umístěny nelogicky, ale není to nic, co by průměrně inteligentní modelář nedokázal vydedukovat. Přikládám foto rámu a příklad nesmyslných ohybových trojúhelníčků.

Obrázek Obrázek
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od míša kulička »

Dám Ti jednu inspirativní, kontejner má jinou barvu jelikož se originál nepovedl, originál řetízek jsem taky našel až jak jsem koupil jiný přibližný, lasery a vzorek jsem doteď nenašel. Hodně zdaru

Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od vojta78 »

Ahoj,
koukám, že jsi se pustil do drobka. Zatím rám a kola, doufám, že zbytek přijde brzy a dobré kvalitě. Čím jsi vyplnil rám? Balsou?
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Jeňa Sova »

Míšo Kuličko, děkuji, určitě sem tam do galerie nahlédnu.
Vojto, rám jsem nevyplňoval, je tvořený z "U" profilu.
Jinak se budu snažit na stavbě pracovat, ale toho času teď zas tolik není... :roll:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od vojta78 »

Špatně jsem se podíval. No jo, 4 oči a prd vidím. Držím palce u dalšího postupu.
Naposledy upravil(a) vojta78 dne ned 25.8.2019 10:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Jeňa Sova »

Vojto, stane se. Ono to ani na fotkách není moc dobře vidět...
Droboučký postup, přidány držáky listových pružin. Opět jsem musel bádat, jak vlastně tyto díly slepit, ale nakonec za pomoci fotek autora na https://firebox.rajce.idnes.cz/ jsem to nějak zvládl. Zatím všechno jakž takž sedí, i když si musím občas něco přiříznout, či upravit podle sebe. Ale jedná se opravdu o drobnosti (tu odříznout chlopeň, tam kus dílu :lol: ), spíš si pomalu začínám vytvářet nějaký svůj styl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Jeňa Sova »

Opět proběhl drobný postup. Stavba je tak nějak pořád celkem pohodová, nicméně bych uvítal třeba více detailů v návodu a ne jen v podstatě řadu čísel dílů. Ale třeba je to jen můj pocit, lepit se to dá.

Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od VašekS »

Máš to pěkný.
Jo, jsi zvyklý na podrobný psaný návod RW. Pan Sochor to má stručnější, ale podle mě dostačující. Nakonec si zvykneš lepit i na modely bez psaného návodu. :) ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Jeňa Sova »

No, nevím, já mám rád návody, i když je fakt, že psaný návod neznamená vždy nejlepší postup... A dá se to i bez něj.

Nicméně, dokončil jsem sestavy A a E, tedy rám a kola. Samotné nápravy doporučuji vytvořit tak, že díly a81 a a94 vyříznete bez chlopně a oblepíte jimi párátko o průměru 2 mm. Mě to napadlo až u zadní osy, takže budu jen doufat, aby se mi ta přední moc neprohnula... :roll: Přední držáky kabiny nejsou ani vyříznuté, to přijde na řadu až při závěrečné kompletaci. Dnes ještě dodělám ke kolům ráfky a pak se můžete těšit na motor.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj. Vítám se zpět po technické pauze způsobené přesunem domácnosti. :lol: Na modelu jsem dodělal motor, kromě svodů. Ty udělám až bude usazený do rámu.

Obrázek

Včera jsem dostal šílený nápad, že budu u stolu sedět cca 24 hodin. Vydržel jsem do šesti do rána, pak byla pauza a pak nastal blackout mého organismu. :lol: Nicméně, už jsem zase vzhůru a u stolu. Takže přes noc jsem zbastlil kabinu. Zkusil jsem ji lepit na tupo a celkem se mi to zalíbilo. Samozřejmě jsem si zapomněl vyříznout světla. Na slepené kabině to byla celkem "sranda". Potom jsem zjistil, že vystřihovánka stejně s žádnými parabolami nepočítá, takže jsem nějakým způsobem vytvořil vlastní. Jsou to de facto jen stočené válečky alufólie strčené do parabol. Snad to stačí, příště s tím budu muset počítat předem. :roll: Jinak se mi nijak hezky nepovedlo zasklení, snad půjde ještě trochu sklo dočistit... Na druhou stranu to beru tak, že se po pauze dostávám do formy, spoustu jsem toho zapomněl a vlastní postupy mi naskakují až v průběhu různých činností. Takže to chce nepodceňovat tréning a lepit, lepit, lepit... :lol: Na tupo jsem slepil i podlahu. Jdu tedy pokračovat, snad večer budou i fotky interiéru. :)

[Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Jeňa Sova »

Jak jsem plánoval, tak se i stalo. Kabina je hotová. Chybí už jen zástěrky a držáky, to dolepím až při celkové kompletaci. Celkově jsem spokojený, jen to sklo mohlo být čistější. Přidávám poslední foto z galerie, pro další obrázky musíte v galerii couvat. :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Jeňa Sova »

Jenom bych rád ukázal, že pomalu postupuji k dokončení stavby. Příště snad už fotky hotového modelu. Fotku jsem pracovně nazval Ikea Multicar. :-D

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jeňa Sova dne ned 26.1.2020 6:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: IFA 25 Multicar ramenový nosič kontejnerů / Firebox / 1:

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj, po očku nakukuji, protože mám tento model také připravený. Zatím to máš parádní.

Ramena nosiče máš laserový set?
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“