Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Zdravím,
krátce po vydání tohoto krásného modelu jsem si ho pořídil a poměrně brzy jsem se do něj pustil. To bylo někdy na jaře 2016.


Obrázek

Stavím čistostavbu, takže žádné dezény, žádné lasery apod. Až bude model dokončený, tak s ním mám v plánu určitý záměr, ale to je nyní hodně předčasné a jako bych nic neřekl. :)
Jak jsem již psal, model jsem začal lepit někdy na jaře 2016, začal jsem koly, rámem a díly podvozku a motorem:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Během loňské letní dovolené na chalupě jsem začal pracovat na kabině. Zkompletoval jsem spodní část a tím práce na modelu, jak už je u mě ostatně zvykem, na rok a čtvrt skončila. Chabou a nepřesvědčivou výmluvou bylo to, že jsem neměl k dispozici gelové vteřinové lepidlo potřebné k další stavbě. :evil:

Obrázek Obrázek

Až nyní jsem si řekl, že bych mohl konečně na tomto modelu pokročit. Gelový vteřiňák už nějaký ten pátek čekal na svoji chvíli a tak jsem se včera pustil do horní části kabiny:

Obrázek Obrázek

Dnes přišlo na řadu spojení obou částí dohromady, z čehož jsem měl trochu respekt a později se ukázalo, že oprávněně. Spodní část mi vyšla nepatrně kratší (cca 1 mm), ale i to bylo dost na to, že jsem musel trochu lehčím násilím domluvit oblinám pod oknem a na výsledku je to trochu vidět. Respektive na fotkách je to kupodivu celkem O.K., ve skutečnosti to vypadá malinko hůř, to přiznávám. Na levé přední straně se mi ta oblina trochu vyboulila, ale když se dívám na kabinu jako celek a nikoli jen na to inkriminované místo, tak celkový dojem je docela dobrý.

Tahle drobná nepřesnost není dílem modelu, ten je dokonale přesný, chybička je na mé straně a je to dáno velkým množstvím drobných segmentů v zaoblených částech, kde chtě nechtě nějaká ta desetinka ujede a když se desetinka k desetince přidá, tak je z toho třeba ten zmiňovaný 1 mm.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Venca 21 dne pon 8.1.2018 23:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Přináším další postup - kabina je hotová. Úplně jsem zapomněl fotit stavbu interiéru, tak se musíte spokojit až se skompletovanou kabinou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Můj oblíbený pokus o pohled dovnitř:

Obrázek Obrázek

A dnes jsem ještě zahájil práce na nástavbě. Zatím jen strohý základ:

Obrázek Obrázek Obrázek
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32

Příspěvek od PedroSunchez »

Je to mazel :) Pěkná práce :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Když člověk uváží jak je ta kabina kulatá tak mě napadá jediné slovo . RESPEKT .

hodně dobrý .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Díky, zas taková hitparáda to není, tentokrát byl foťák hodně milosrdnej. A během lepení kabiny, respektive její prosklené části jsem objevil další Murphyho zákon: Čím víc se snažím, aby to nebylo zapatlané - tím víc je to zapatlané. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Další pokrok, už se blížím do finále. Nástavba je hotová včetně mých neoblíbených prvků z drátu. Tentokrát jsem vyzkoušel novou fintu - drát obalím ultratenkým papírem, který jsem objevil v krabici od nových bot - je takový poloprůsvitný a velmi dobře se s ním pracuje. takto obalený drát následně vytvaruji dle potřeby a nakonec nabarvím temperovými barvami. Výhodou je to, že takto mohu jednotlivé části drátěných prvků snadno spojovat herkulesem, protože povrch není kov, ale papír. :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Dneska jen telegraficky - mám hotovo. Během svátečního volna jsem dodělal všechny drobnosti a vše jsem sesadil dohromady. Jediné, co zbývalo byly zrcátka a ty jsem slavnostně dolepil až dnes. Takže nyní jen dvě rychlé dokumentační fotky a lepší, denní snímky až o víkendu ;)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Takže slíbené finální denní fotky. Vzhledem k roční době a zatažené obloze jsem si stejně musel přisvítit, přestože jsem fotil kolem 13. hodiny.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od VašekS »

Krásný model. Gratuluji k dokončení. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od haageeman »

Paráda, supr dílko :!: Gratulace.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Škoda 706 RTH AKV-8 / AK modely / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od zkooter »

I já se připojuji s gratulací k dokončení. Povedl se ti. Mám ho taky v archivu, ale kdy nebo jestli vůbec na něj dojde řada, to je ve hvězdách :)
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“