VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Helča
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22.2.2016 13:47

VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od Helča »

Ahoj všichni
od mého prvního modelu uplynulo více jak 14 dní a pustila jsem se do stavby dalšího modelu. Tentokrát jsem si vybrala model hasičské odtahovky Mercedes Benz Actros 4154 AK Moravskoslezského kraje v měřítku 1:43 znovu od autora Františka Sochora. :)

Originál modelu

Obrázek

Něco málo ze stavby modelu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Helča
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22.2.2016 13:47

Re: VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od Helča »

Tak nám zase týden uplynul jak voda a s ním připluly další dokončené díly modelu. :)
Dodělala jsem bubny navijáků pro háky na hlavním rameni tažných brýlích a začala jsem se stavbu hydraulické ruky, která bude po doplnění pár dílů hotová. :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Helča
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22.2.2016 13:47

Re: VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od Helča »

Tak jsem tu po krátké době znovu. Přes víkend jsem se pustila do stavby kol, postavila jsem pouzdra pro opěrné nohy a samotné opěrné nohy a opěrné talíře. Na opěrné talíře jsem si přilepila špejli, abych je mohla vsunout do opěrných nohou při pracovní pozici a naopak, při pojízdné pozici vytáhnout. :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Helča
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22.2.2016 13:47

Re: VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od Helča »

Uběhly nám 2 dny jako voda od mého posledního příspěvku a já postavila další díly modelu.
Tentokrát jsem dokončila druhý bok nástavby. Dále jsem se pustila do rezervních kol, vzduchojemů, palivové nádrže, krabice s dřevěnými špalíky a sání. :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Helča
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22.2.2016 13:47

Re: VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od Helča »

Ahoj všichni :) ,
tak jsem se po dlouhé pauze pustila do pokračování a zároveň pomalu do dokončování modelu.
Vím, že toho není moc, ale přeci jenom něco ano. Nalepila jsem na rám podvozku oba boky nástavby i s majáky, sestavila kabinu a doplnila majákovou rampou a sluneční clonou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Rallyman
Příspěvky: 38
Registrován: sob 21.1.2012 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od Rallyman »

Copak ti ten model udělal? V reálu má u nehod pomáhat, ale toto vypadá jako že spíše potřebuje tu pomoc on. Nespěchej tolik , lep pomalu a uvidíš že to bude hned jinak vypadat.
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od Juraj1983 »

Ahoj, pokud je to Tvůj druhý model, tak je dobré, že jsi ho dokončila. V mých začátcích mi dokončování modelů, dělalo problém, nějak se to vždy zmastilo :-) Komentářem typu co Ti model udělal, bych se v tomto případě nenechal odradit. Při pečlivé a rozvážné práci, bude každý model lepší a lepší. Jen bych Ti ještě doporučil vzít alespoň fix a zatřít hrany které svítí. Model se tím alespoň trošku zacelí. Ať se Ti dále daří a Patlu zdar!
Uživatelský avatar
TCizek
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.1.2015 22:17

Re: VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od TCizek »

Pěkná práce. Jen tak dál. Technika se vytříbí.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: VYA MERCEDES BENZ ACTROS 4154 AK-Vyprošťovací automobil

Příspěvek od Aki »

jestli je to teprve tvůj 2. model, tak to není vůbec zlý :) zkus příště trochu ubrat plyn, nikam nespěchej, přelízni hrany temperou a bude to ještě větší paráda :)
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“