Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Motyka
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 23:33
Kontaktovat uživatele:

Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Příspěvek od Motyka »

Zdravím, po "blázinci" zvaném státní maturity :D mám už konečně čas a chuť na lepení.. Vybral jsem si tuhle Tatrovku, a doufám v bezproblémovou stavbu. Stihl jsem slepit první část základního rámu a rezervu. Jednotlivé nosníky rámu jsem raději rozřezal na díly, a podlepil kartonem pro větší pevnost. Bál jsem se kroucení, tak jak byly nakreslené autorem modelu.

Zatím jsem na žádný zádrhel nenarazil :) Nyní budu pokračovat zbytkem rámu a koly..

Náhled na originál:
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nabombírované boky kol nechávám zaschnout pod mírnou zátěží ;)
Obrázek
Naposledy upravil(a) Motyka dne pát 5.8.2016 13:02, celkem upraveno 2 x.
Motyka
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32

Příspěvek od Motyka »

Zdravím,
tak po víkendu mám na stole slepený základní rám.. všechno pěkně sedělo, nikde žádný záludnosti :)

Obrázek
Motyka
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 / vlákno je možné SMAZAT :)

Příspěvek od Motyka »

Během stavby jsem zjistil, že se dle mého názoru při konstrukci modelu vůbec nepočítalo se sílou papíru.. :roll: :oops: Na zadních opěrných nohách se mají vsunout do sebe dva slepené kvádry, ale po jejich zpracování mají oba na chlup stejnou výšku.. takže jiná možnost než řezání a upravování rozměrů vnitřního kvádru není. Vyzkoušeno jak na zaretušovaných, tak pouze nařezaných/slepených dílech bez retuše :) Prostě jednoduše "přebejvá" nějaká ta desetinka milimetru :/

Jde to vidět i na slepeném vnitřním kvádru při ohýbání :) (černá šipka) to jsem se ještě pokoušel retušovat a maskovat.. ale během chvíle mě to přestalo bavit, a model putoval k dalším kostlivcům do šuplíku :|

Přitom dle foto při stavbě testovacího modelu sedlo vše v pořádku.. (jedná se o díly v levé spodní části)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Příspěvek od Alfik »

Nechci být hnidopich,ale mě se to povedlo.Zasouvá se to do sebe dobře.
Viz moje galerie:
http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=190181
Motyka
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Příspěvek od Motyka »

Žádnej hnidopich, jsem rád za nějakou odezvu :))
A nepamatuješ si náhodou, zda jsi ten "venkovní" díl lepil natupo, nebo tak jak je navrženej s chlopní? Protože mi tam evidentně vevnitř přebejvá jedna síla papíru.. cca. právě tý chlopně :)
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Příspěvek od Alfik »

Nene,určitě s chlopní.Pamatuji si,že některé díly mi do sebe šly hodně ztuha(mám pocit že to bylo rameno)tak jsem to přejel trošku mýdlem a hýbe se to malinko lépe,ale stále ztuha tak,aby to drželo.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Příspěvek od vojta78 »

Nazdar, přisednu do řad sledujících totu stavbu, s dovolením. Před týdnem jsem koupil tento kousek v Kopřivnici. Sice ještě potrvá, než se do něj pustím, ale i tak mě zajímá postupu stavby a případný zádrhel. Zatím to jde moc dobře. Až na komplikaci se zásuvnými díly.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Příspěvek od Alfik »

Znovu říkám a odvažuji se tvrdit,že při dobrém,přesném narýhování a následné přesné slepení nepřinese žádné komplikace(to není nic ve zlém na autora vlákna)
Tento model se lepí velmi dobře.
Motyka
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Příspěvek od Motyka »

Ano, je opravdu možné že jsem si komplikace způsobil já pouze nepřesným narýhováním dílu.. Koupím druhý výtisk, a vyzkouším trošku jiný přístup při tvarování (ohýbání) dílů.
Další postup na stavbě bude nejdříve až v průběhu října ;) nyní mě čeká zkouška z angličtiny, a po ní nástup do práce.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 AV 30/ PMHT / 1:32 /

Příspěvek od JoseFxx »

Ano model se lepi dobře, na druhou stranu pravidlo dvakrát měř, jednou řež se tu vyplatí používat.
Taktéž jsem model lepil a problém se zadníma patkama jsem měl taky. A na starém foru se modelářům taktéž vyskytnul.
Doporučuji vystužit mechanismus zatáčení předních kol. Má tendenci praskat.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“