PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Vzhledem k faktu, že jsme se v Ostravě domluvili s p.Knotkem, že bude mít letos opět v Kyjově speciálku vydavatelství PK GRAPHICA - tak aby bylo co hodnotit, a taky aby měl TEO alespoň náznak konkurence, rozhodl jsem se stavět tuto legendu. Tady udělám poprvé vyjímku, protože si odpustím tradiční úvod. Tento stroj je notoricky známý a není třeba ho představovat.

Náhled na vystřihovánku :

Obrázek

Začal jsem taky netradičně a to kabinou. Tady jsem zvolil techniku, kterou zde již prezentoval zdejší uživatel "Ričmond". Jde o to, že jsem si udělal své oblíbené chlopně na venkovní díly a na ně nalepil střechu. Richard to tady má perfektně rozfocené a já jsem to fotit zapomněl . Je to sice Tatra, ale princip je stejný.
viewtopic.php?f=60&t=4074&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Co mě zarazilo je to, že u vnitřních oblepových dílů chybí materiál na polepení v rozích kabiny. Autor to řeší zaretušováním, protože po nalepení sedaček a všeho možného není vpodstatě zmíněné místo moc vidět. Já to vyřešil použitím a vlepením náhradního dílu, který jsem si udělal z vojenské verze, kterou jinak nevyužiji.

Zatím je to ode mě všechno .

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: PV3SFekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Cisterna sice notoricky známá, ale myslím, že leda od vidění - ví někdo jaký podnik to vlastně vyráběl? Jaké byly vyráběné verze?

Pokud chcete můžete si přečíst o této V3S v posledním čísle magazínu Automobily a technika našich cest: viewtopic.php?f=26&t=2666" onclick="window.open(this.href);return false; (samozřejmě nechybí množství obrázků, které by mohli inspirovat nejednoho modeláře...)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PV3SFekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tomáš S. píše:Cisterna sice notoricky známá, ale myslím, že leda od vidění -
A zase špatně :oops: .

Opravdu jsem to bral tak , že je to hooodně známé vozidlo . Proto jsem nedoplnoval další věci .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: PV3SFekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Já neříkám, že je to špatně - někomu to může vyhovovat - zajímá ho třeba výhradně stavba, nikoliv pak čtení o cisterně, která vozí ***kroť se ve výrazech!***... :roll: :twisted:

Každopádně to co jsem chtěl, bylo nabídnout tobě a dalším modelářům možnost, kde se dá snadno zjistit víc o této variantě PV3S (navíc podle mě velmi přívětivou formou - žádná únavná tabulka s nekonečným návalem nejrůznějších nic neříkajících čísel a podobně...). Myslím, že aspoň někoho by to mohlo zaujmout - a myslel jsem si, že by to mohlo pomoct i tobě, když vidím jaké děláš úpravy... (Stejně jako u Belazu - už sám pohled na lom Čertovy schody je impozantní a přítomnost Belazu 7555 v tomto lomu mi přišla zajímavá, protože je to nejspíše jediné místo u nás, kde se dá tento stroj vidět naživo.)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PV3SFekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tomáš S. píše:Já neříkám, že je to špatně
Neboj Tome já se neurazil, nebo něco v tom smyslu ...... . Možná jsem měl k tomu červenajícímu se smajlíku přidat ještě vysmátýho smajlíka.

No a ty publikace, na které odkazuješ, jsou, alespoň pro mě, velice zajímavé. Každopádně jsem rád, že jsi tohle doplnil o informace, které jsem tam nedal.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PV3SFekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak jsem se rozhodnul, že vzkřísím opět po 4 letech tento projekt. Ne nevytahuji kostlivce ze skříně. Předchozí model prošel mou pověstnou metodou. Zakoupil jsem si nový digi výtisk a pustil jsem se do toho znovu. S digi výtiskem se mi pracuje zatím velmi dobře, vodovka na tom drží a barva se neloupe. Takže za mě spokojenost. Tady je fotka originálu a fotka stavu, který je víceméně stejný jako před 4 roky .

Obrázek Obrázek

Šel jsem metodou, kterou propaguje Pavel (nick Dravec) tj., že uzavírám podlahou. Nevím jestli je to tím (Pavlovi se to nestalo a to těch vejtřasek postavil několik), ale zase mi trochu nesedla podlaha. Tohle žebro jsem musel zkrátit o cca 4-5 mm, abych měl podlahu v rovině.

Obrázek Obrázek

Za dobu od mého prvního pokusu zde přibylo několik staveb "vejtřasek". Všem stavitelům děkuji, že nafotili postup při lepení kabiny. Nicméně žádný tuto chybu nepopisoval. Opravdu nevím co dělám špatně, už tomu nerozumím. Pokud někdo bude vědět, nebo tušit kde je chyba, tak mi to prosím napište. Díky moc
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Dnes jsem měl velkou chuť s tím fekálem zatopit. Nevím co je špatně. Už tomu opravdu nerozumím. Žebro jsem zkrátil o dobré 4 mm a přesto nemůžu docílit rovné podlahy. A nebo je tento výsledek standard? U stavby, kterou tady dělal "pan Tau" mě přijde, že taky nemá rovnou podlahu. Nebo se mi to jen zdá? Prosím jestli je někdo, kdo lepil vejtřasku, tak mi prozraďte kde a jestli je chyba. Děkuji.


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Možná tuším, kde je problém. Spojení žebra s tunelem je trochu nejasné, tam jsem s tím trochu bojoval. Ono totiž na tom žebru je naznačena tenká čára, cca 1 mm odsazená od obrysu, který určuje tvar tunelu. Takže ten tunel se nelepí na žebro v místě řezu, ale zhruba ten 1 mm dál. Tím tam vznikne malá hranka - snad je to trochu vidět na mé fotce. Problém byl v tom, že ta linka, kam se to má lepit je naznačena z venkovní strany žebra, ale lepí se to na vnitřní, kde žádná linka není. Původně jsem to nalepil přímo na tu vystřiženou hranu, ale nesedělo mi to a bylo mi divné, k čemu je na druhé straně ta linka. No a tak mi došlo, že se to má zřejmě nalepit s tím odsazením, tak jsem to tak udělal a je to O.K. Podobné odsazení, ale zhruba poloviční (cca 0,5mm) mi vyšlo na druhé straně u zadní stěny kabiny.

Nevím a z tvé fotky nepoznám, jestli tam to odsazení a potažmo tu hranku máš, ale pokud ne, tak by to mohlo být tím.


Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Venco díky, ale tím to nejspíš nebude. Tam mě lítá 4 mm. Šel jsem podle tvé rady a celý ten spoj co popisuješ jsem odřezal. Ale stejně mě to nesedí. Nějak to tam snad napasuji, ono to zespod stejně nepůjde vidět a snad to půjde potom nalepit na rám. Uvidíme. Každopádně díky.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“