Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od vašekh »

Nebudu se moc rozepisovat snad brzy uvidíte co z toho asi bude? Zkuste hádat :-), prostě tahle tatra se mě moc líbí a jak je vidět hned na začátku kabina je pro posádku 1+1.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od fox »

Tak já zkusím hádat.
1. indicie: Kabina v provedení bez zvýšené střechy
2. indicie: pro 2 členy osádky.

Můj tip: podvozek v provední 6x6 bude níst nástavbu buď od ČKD MOBILNÍ JEŘÁBY, nebo od firmy Cestné a stavebné mechanizmy Tisovec a.s. V provním případě to je vyprošťovací jeřáb v druhém upravená UDS 214 pro ZÚ HZS ČR.

Jiné verze pro hasiče se zatím s kabinou pro 1+1 nevyrábí (aspoň jsem žádnou neviděl ani o žádné nečetl) . V tom případě mě tam trošku klame to logo WISS - pokud jsem se trafil, nemělo by tam být.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od vašekh »

Foxi trefil jsi to přesně bude to podvozek s rozvorem 4150mm mezi první a druhou nápravou. Dále tam budou listová péra a pokud se to podaří bude to UDS 214. Logo WISS tam nebude přijde tam bílí pruh a logo tím zmizí.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od JakubSDK »

Jako tiskový mluvčí si dovolím připojit obrázek ;)

Obrázek

Těším se na výsledek tvého snažení Vašku, ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od Tomáš S. »

fox píše:...Jiné verze pro hasiče se zatím s kabinou pro 1+1 nevyrábí (aspoň jsem žádnou neviděl ani o žádné nečetl)...
A co hlučínské valníky 8x8 s HR, Multilifty a hasičské australky? (případně ještě připravované sklápěče... 8-) )
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od vašekh »

Tomáši bude to UDS jak psal Jakub. Aby se neřeklo že se nic neděje stavím podvozek a jednotlivé části. Zjistil jsem že je tam spousta úprav, takže třeba na bubnu to bude upravené. Další je to, že zadní polonápravy jsou na listových perech.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od vašekh »

Přední řiditelná náprava je hotová a na zadních se pracuje.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od vašekh »

Něco malinko přibylo. Upravil jsem skříň sestupu a ještě malinko zapracoval na zadních poloosách.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od Mára79 »

Pěkný, pěkný, bude to pořádný macek v tomhle měřítku. Paráda jako vždy.
Jen dva postřehy, nevím jak jsi na tom s podklady, ale přední náprava u těchto aut je stejná jako u Phoenixu, ten systém řízení a pák tam není a stabilizátor je v předu. Rám auta končí někde v místech, kde končí kryt motoru a nádrž na AdBlue. Nástavba sedí na autě podobně jako u T815.

Mrkni sem: http://liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=11 ... start=2310" onclick="window.open(this.href);return false;
jeto úplně poslední příspěvek.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od vašekh »

Mára: o rámu vím, že končí za krytem motoru a pak navazuje rám nástavby UDS. Bude to docela zábava to všechno doměřit. Fotky nějaké mám, není jich moc. Právě řeším jak to vypadá za tím krytem motoru. Fotky mám stažené z pozary.cz z předání a teď čekám na fotky přímo od zdroje. Jinak díky za upozornění i na ten předek. Teď jsem začal dělat kabinu právě kvůli pasování a ukončení rámu.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815-7 /1:25/ PMHT + Vašekh

Příspěvek od vašekh »

Pracujeme na interiéru kabiny. Nevšímejte si na vnitřním díle kabiny nalepení dílu. nebude to vidět.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“