MAN TGS 28.320 REMONDIS / Wektor / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

MAN TGS 28.320 REMONDIS / Wektor / 1:32

Příspěvek od pesno »

Tak po dokončení AV30 som sa rozhodol pre model ktorý som si kúpil tento rok na výstave v Banskej Bystrici. Myslel som si že si pri ňom aj trošku oddýchnem. Ako som tak do modelu zarezal zistil som že to nebude celkom tak :D . V prvom rade keďže je model poľského vydavateľstva chýbajú naznačené šípky ohybu hrán takže musím pred každým narezávaním podrobne preskúmať všetky návodové kresby. Tých je našťastie dostatočné množstvo. Model je možné postaviť v ľahkej verzii alebo je možné túto verziu upraviť a pridať určité detaily. Ja teda lepím túto "ťažšiu" verziu. Úpravy sú väčšinou v plastickejšom znázornení niektorých dielov. Pri lepení sa vôbec neorientujem podľa návodu pretože je poľský ale len podľa spomínaných návodových kresieb a podľa čísel dielov :D . Čo sa týka papiera zdá sa mi že je dosť kvalitný a dobre sa ohýba. Tlač modelu je offsetová, na niektorých stránkach aj obojstranná (nie je potrebné lepiť vnútro napr. blatníkov). K modelu sú aj diely 2 ks veľkokapacitných kontajnerov a 3 ks obyčajných na triedený odpad. Zatiaľ som teda nenarazil na nejaký problém čo sa týka lepenia, uvidíme čo príde ďalej, fotky pridám čoskoro.

Pridávam link na stránku vydavateľstva a nejaké info po poľsky:

http://www.wektor-modele.pl/?25,numer-6 ... ----------

Opracowanie modelu : Stanisław Śliwiński
skala 1:32
Zeszyt zawiera :
- 8 stron A4 kolorowe z częściami
-10 stron A4 z rysunkami i opisem
ilość części 213
ilość szablonów 10
ilość rysunków 45
Druk tradycyjny ofsetowy
model posiada druk dwustronny
model dedykowany dla dzieci, modelarzy poczętkujących i mniej zaawansowanych

Obrázek Obrázek
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: MAN TGS 28.320 REMONDIS / Wektor / 1:32

Příspěvek od dravec »

Aby jsi v tom nebyl sám, tak právě mám tento model rozestavěný. Takže se můžeme sledovat navzájem. Jenom škoda, že nebudu mít do 1.1.2015 fotoaparát. Takže dám foto již hotového a zbytek až později.
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: MAN TGS 28.320 REMONDIS / Wektor / 1:32

Příspěvek od maggi »

Tak to musím sledovat,moje bejvalí zaměstnání,jako řidič.
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: MAN TGS 28.320 REMONDIS / Wektor / 1:32

Příspěvek od weselan »

Třeba ti to trochu pomůže- http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: MAN TGS 28.320 REMONDIS / Wektor / 1:32

Příspěvek od pesno »

Ahoj, dravec ja tiež asi nebudem dávať nejako extra veľa fotiek lebo keď už začnem stavať tak sa mi nechce zase hneď to ísť fotiť :D .

weselan - to forum som našiel už tiež ešte keď som začínal stavať a zaujímalo ma či už tento model niekto stavia, sem tam sa tam pozriem keď si neviem rady ako naohýbať niektoré diely :D , ale vďaka
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: MAN TGS 28.320 REMONDIS / Wektor / 1:32

Příspěvek od pesno »

Tak mam tu konecne nejake fotky mojho modelu, kedze kolega uz ma aj dolepene :D. Fotil som len vacsie celky takze fotiek nie je vela, inak pri stavbe sa staci drzat navodovych kresieb a vsetko sedi presne.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: MAN TGS 28.320 REMONDIS / Wektor / 1:32

Příspěvek od pesno »

Mam tu mensi postup, a to taky ze som dokoncil celu nastavbu a zacal som pracu na kabine a na interieri. Kabina je ako som ocakaval najtazsia cast modelu, podla mna hlavne kvoli konstrukcii predneho okna a potom nalepeni strechy. Nepodarilo sa mi nalepit celne sklo idealne, myslim ze to bolo sposobene hlavne mojimi rukami :D ale aj hrubkou folie ktoru pouzivam na zasklenie. Chcelo by to tensiu foliu, ktora sa da lepsie tvarovat ale bohuzial prisiel som na to neskoro. Tu uz pridavam aspon zopar foto.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“