Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od SkylineJDM »

Takže, než se pustím do nějaké Tatrovky či F1 co mám v plánu, jsem se pustil do tohodle jednoduchého modelu od pana Vyškovského. Nevím kam to přesně dát, tak to zkouším sem snad správné vlákno :lol: :oops: .
Jinak co se týče modelu, tak když jsem ho zadal do vyhledávače zde na foru tak se mi ukázalo téma jen z galerie, kde ho měl slepený Lukáš a jinak zde ho nikdo neprezentoval a kam nahrávám obrázky, tam ho vyhledávač vůbec nenašel, zadával jsem název Tamro a nic ;) ..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) SkylineJDM dne sob 20.9.2014 13:05, celkem upraveno 1 x.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Včera jsem dokončil k večeru karosérii... Ta zadní část je nepřesná kresba, mojí vinou to určitě není a řekl bych, že je to chyba od autora... Než se někdo do mě pustí :roll: ...
Jinak jste si už asi všimli, že před focením nedělám ještě retuš, zatím nechávám tak jak je to originálně. Jinak už v tutu dobu už něco mám přední část, to co mi vytáhl foťák ;) . Dneska slepím přední nárazník a nějaké detaily uvidím... Snad do pátku budu mít hotovo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Že neděláš retuš vidíme, asi už ti to někdo říkal, ale je lepší ještě před lepením, ne před focením :D
Kresba opravdu vypadá špatně :D
A na tatru se těšíme :twisted:
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

No jo, ale já na tu retuš celkově i zapomínám :lol: :? .. Tak já si zabarvil chlopně před lepením a teo mě odfrk, že je to jen zabarvení a ne retuš tak já nevím... Tím pádem na to před lepením kašlu :twisted:
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

TEO to určitě myslel tak, že máš barvení před lepením povýšit na retuš před lepením... že políčíš chlopně nestačí, obětuj nějakou minutku a v klidu si přetři hrany, ohyby a tak. Prostě trochu zauvažuj ;-)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

SkylineJDM...víš jak vypadá retuš?

Tady je vyfocený díl s ohnutou hranou bez retuše.....
Obrázek

A tady je z části udělaná retuš pomocí štetce a vodové barvy......
Obrázek

Tak tohle je retuš, která je dělaná před slepením dílů. Je to jen názorná ukázka. Doufám, že si to budeš už konečně pamatovat, pokud ne, tak nemá cenu Ti už nějaké rady dávat!

A tady je schematicky znázorněna retuš pomocí fixek....kterou ale moc nedoporučuji.
Obrázek
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Teo nevím jak vypadá retuš, vidím jí hotovou většinou a ani si nevzpomenu se podívat na návody zde :oops: ....
Jo tak takže retuš se dělá až když to vystřihnu a zabarvím, já jsem si zkusil zabarvit chlopně a šlo mi to líp než před lepením. Když už to mám hotové a dělám tu retuš tak m ivždy sjete někam jinam štětec musím to vytrénovat :lol: . Podívám se na to ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Nebarví se chlopeň ale jen hrana. A nemaluješ špičkou štětce, ale jen hranou, viz krásný Zdeňkův nákres, tím se tomu sjetí štětce vyhneš. Je to hlavně o cviku.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Jo ták, já to z obrázků moc nevyčetl já furt zabarvuji chlopně i hrany 8-)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od komar »

No, ták...:D :D :D
- já žádnou zabarvenou hranu nevidím...krom toho pokusu na chlopni levého boku čelního skla, který ale proběhl určitě před rýhováním a ohnutím, čímž efekt "retuše" naprosto postrádá smysl...
Přemýšlej nad tím, kde ti na modelu svítí bílé hrany a o tom, co máš vlastně tím štětcem natírat :!:
Nebo ti snad nepřijde jako nesmysl obarvit chlopně, které následně zabarvenou plochou nalepíš na další díl :?:

Konkrétně na černé oblasti masky jsou na spojích dílů bílé hrany takříkajíc kontrastní...Tu bílou přece musíš vyretušovat, aby zbyla jen černá maska. :roll:

Ale jestli jsi nepochopil termín retuš z Teova foto-příspěvku... :|
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Chlapi já teď oficiálně vzdávám veškeré pokusy tomuto člověku radit či něco vysvětlovat, nejde to po zlém, po dobrém ani polopatě...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od JoseFxx »

Tady pomuže už jen hrubá síla.
Lampičku do očí, par tofou přes záda. A pak bude panáček mít retuš jak z partesu :-D
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

Ono by to nebylo tak úplně od věci použít i na další uživatele.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Papírový model co jsem nelepil já
https://www.google.com/search?site=&tbm ... B530%3B398" onclick="window.open(this.href);return false;

Kovový model kde je to přesně. Chyba autora ve předu to má lepší ;)
https://www.google.com/search?site=&tbm ... B530%3B398" onclick="window.open(this.href);return false;
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od dravec »

Také jsem před časem lepil tento model. Na modelu bylo potřeba upravit zadní část nástavby, aby seděl červený pruh. Sice byly vydané opravné díly přední části, ale na zadní myslím zapomněly. Přesto to určitě je stále pěkný model. V té době co vyšel, to byla pro stavitele nádhera a moc se na takové drobnosti nedívalo.

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“