Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Dravec máš to pěkný no tak, že bych tu zadní část překreslil nebo upravil v photoshopu mě taky napadlo, ale na to jsi zas nevěřím. Nechal jsem to jak to je. A ano v té době to byl pěkný model od Vyškovského. Přední část právě, že otiskly znovu, škoda že zapomněli i na zadní aby se to nemuselo upravovat, ale to už je pro mistry ;) ...

Tak hlásím hotovo u Tamry, nejvíce mi dal zabrat přední nárazník, už vím že jsem to měl jen podlepit silnější čtvrtkou a ne stříhat chlopně, to se moc nepovedlo no... A taky jsem nepochopil systém zrcátek, snad je mám dobře
Ale i tak jsem už celkem spokojený a model se lepil dobře :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Lukáš »

Hele, to není vůbec špatný. Některé celky (třeba kola) máš lepší, než u předchozích modelů. Ono to půjde..
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od SkylineJDM »

Lukáši asi už chápu systém retuše, je to tak, že neretušuji díl kde jsou chlopně (jasně někde jo) ale ten díl hrany co na něm lepím ? U Latvy se podívejte, že ze začátku přední maska není zretušovaná, a na konci před focením jsem to udělal a foťák to nevytáhne bílí místa jako prve. Tenhle model jsem lepil v originalu, protože jsem chtěl ruský auta mě moc nezajímají, ale tenhle byl moc pěkný tak jsem do něj střihl. Co se týče kopií to jsem si teď udělal u Tatry 815 cesta kolem Světa, tak uvidím kdy se do ní pustím v nejbližších dnech ;) . Vím některý se tu chovají, jak kdyby uměli lepit co sotva vylezly z porodnice :lol: :!: . Ale namyšlený modeláře nepředěláš ;) ....

lomax573: Jo v pohodě, model je jinak přesný já spíše myslel tu kresbu ;)

P.s. Jinak jsem si vyrobil dílek č. 27 :lol: , jsem ho omylem vyhodil asi, protože byl pod blatníky dílu 7. Takže jsem to modrý kolečko na masce nějak vyrobil a zabarvil :lol: :lol: .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Nafe_CZ »

lomax573 píše:Dokládání originálů je od začátku kravina a výmysl duševně chorého bezmozku. Digitální kopie z mého pohledu pomohli spoustě autorů v prodeji modelů a osobně bych z internetového skenu nestavěl. To je prostě dobrodružství a mnohdy sebevražda. Takže nechápu na co si zde některé socky hrají!
Já toho zatím moc nikam nenapsal. Ovšem chtěl jsem se zeptat uživatele lomax573 zda toho člověka co vymyslel pravidla fóra, tedy i dokládání origanálů , zná osobně že si takto dovolí o něm veřejně mluvit. Já být správcem, má lomax okamžitě zákaz.
Všechno je tak jednoduché nemáš originál , neprezentuj. Takové je pravidlo fóra, tím že při registraci souhlasíte tak souhlasíte i s timto pravidlem.
Štefan
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Dolly »

Ono je to trochu o jiném úhlu pohledu. Pokud jsou mě známa pravidla na tomto fóru, tak dokladovat originál je potřeba pouze v případě stavby ze skenu. Pokud stavím z originálu, tak prostě prezentuji originál a nic již nedokladuji. Například si chci uchovat historickou vystřihovánku, tak si ji okopíruju, veřejně se k tomu přihlásím, doložím originál a stavím. Většinou jsou modely v nějakém sešitku s tužšími lesklými deskami, nebo modely z Ábíčka jsou z rubu potištěné textem, takže to zpravidla snadno doložitelné je. Nepočítá se s tím, že by někdo vyloženě potřeboval pomocí techniky padělat důkaz o vlastnictví originálu. I když i to už tady také bylo - fotomontáž obálky modelu na koberci.

Já však na začátku vlákna vždy sešitek s modelem ukazuji - prostě proto, že u něj ta stavba logicky začíná a abych uživatelům na fóru prezentoval, jaký model jsem si ke stavbě zvolil.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Nafe_CZ »

Můžu ti upřímě říct, že ničeho z toho co tu popisuješ jsem si na fóru nevšiml. I já se řadím mezi začínající modeláře a nikdy mě tu nikdo nepranýřoval a nediskriminoval. Pokud jsi znechucen, tak buď. To je tvůj názor a to ti nikdo nebere, ale proč urážíš někoho koho ani neznáš? Už proto se tvým názorem nikdo zabývat nebude a budeš, s odpuštěním, za vola.
Není tu žádné vlakno kde by pranýřovali začínající nebo nezkušené modeláře. Pokuď ale pranýřováním myslíš sdělení názoru, který ma každý jiný, pak jsi vedle. Když budeš začínající automechanik a opraviš si třeba plechy po bouračce, každý ti určitě řekne neco jiného. Jeden že to jde, jeden že je to uměrné znalostem a další ti řekne že to stoji za ... . a tady je to stejné. Jako pranýřování bych to nazval tehdy, kdyby tu kritiku někdo vzal i s fotkou a daval to jako odstrašující příklad .. . Ale to jsem tu nikdy nezažil.
Já osobně se zveřejněním originálů souhlasím. Ale už bych nezkoumal zda to není podvrh .... ono se to vždycky provalí, nehledě k tomu že je to o svědomí každého jestli ten original mám nebo ne. Pak ale musím počítat s reakcí když to vyjde najevo, že jsem podváděl proti pravidlum.
Nikomu ale nic nebraní udělt si fórum vlastní.
Mě opravdu nevadí co si myslíš a jaký máš názor. Mě vadí že veřejně urážíš toho koho neznaš.
Štefan
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od SkylineJDM »

lomax573 píše:J
Víceméně jsem však znechucen, jak se zde pranýřují a odsuzují lidé, kteří s tímto koníčkem začínají, nebo něco neumí. Spousta uživatelů nějak začínala a ten kdo staví pro svou radost a potěšení by neměl být označován jako špatný modelář. Tyto věci by měli být řešeny adminem a né výtka ohledně originálu. Znal jsem spoustu lidí, které nepřiměřená kritika a přístup některých uživatelů již od tohoto koníčku odradil. Nechci aby se jejich řady rozšiřovali. To je vše, i když to bylo možná blbě podáno.
Pokud jsi to nepochopil, tak tě lituji. Ono se může časem stát a děje se to, že modeláři začnou utíkat na jiné fórum a zbude tu jen "zdravé jádro".
Stím také souhlasím a už jsem to víckrát psal, ne určitě všichni uměli lepit od narození tak dokonale. Nemusím mít model na 100%, ale vždy mám radost ztoho, že udělám ten další o krok lepší nebo se z chyb přiučím. Ale aby do mě někdo hučel a narážel že nedělám to a nedělám to a že nejsem modelář a jiný připomínky, tak jsi říkám jestli nebude ty modely lepší mít jenom v archivu o pocitu, že je mám a ne hotové na poličce, kterou tak max. ukážu na FB či zde na foru.... ;)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Laďuša »

Pokud bych se jako věčně začínající modelář moh taky vyjádřit, tak mě teda od lepení nejvíc odrazujou ty krásně udělaný modely, co tu všude vidim :P
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Můj názor: Pokud mě modelařina baví a chci se tomu věnovat, pak mě od ní nemůžou odradit jakékoli blbé kecy. Pokud veřejně prezentuji model, který jsem postavil, automaticky očekávám i negativní reakce nebo urážlivé reakce (takovými tlučhuby se obvykle nezabývám, protože jsou to z 99% lidi, kteří nicky nic pořádně nepostavili) a pak se nečertím, že mě všichni nepochválili. Toto se dá očekávat u dětí. Pokud to někoho odrazuje, ať neprezentuje (ale řekněme si na rovinu, nebyla by to škoda?).

Zároveň vás všechny prosím, přehoďte výhybku zpět na kolej původního tématu :wink:
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od bedatruhlar »

Hodně plodné téma,takových více.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Tamro Latvija - RAF / Vyškovský, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od IceZero »

Béďo... Grim psal něco o přehození výhybky :D
jinak s tím co napsal docela souhlasím. Každý nějak začínal. Někomu holt stačí některý věci říct dvakrát případně jednou ukázat; někomu se to musí říct víckrát (jako mě); a někomu to prostě musíš obouchat o hlavu napsaný na trubce - ale stejně to většinou člověka neodradí a lepí dál třeba jen pro radost.

takže závěr je jasný... klidně pokračuj, třeba se zlepšení dostaví, pokud ne aspoň ti to třeba bude dělat radost.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“