PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / P.Kontek / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Dolly »

Romanus :
Vidím, že moje provokace zabrala. :lol: :lol: :lol: Fotky ze stavby jsem si rád prohlédnul a díky za mě. Škoda, že nebyly k mání fotky z dokončovacích prací - okapnička, kanystry, nastrojení podvozku, hadice, atd. Konstatuji, že model je papírový, rovněž si myslím, že jsem ve svém předvídání nebyl daleko od pravdy. Měl jsem vhodněji napsat papírovo - akrylátový kompozit, místo papírovo - tmelový. Viděl jsem kovové dráty, folii na nýty, nějaké plastové tyčinky, zmíněný olověný drátek. Na ráfcích a na masce chladiče byla nějaká tmavá hmota.

Samozřejmě, že to tmelené je, je to vyloženě zalévané, takže vzniká kompozitní hmota která se dále obrábí. V tomto směru si myslím, že hmotnostní podíl kyanoakrylátu, a dále vzniklého kompozitního materiálu, je významný a pro opracování modelu rozhodující. Takže nesouhlasím s 97 % papíru. Takže odlitky, letované kovové prvky a pryskyřice ne, plasty, kovy, tmely (kyanoakrylát), kompozit ano. Dřeva jsem si nevšimnul, ale bylo zmíněno.

Nicméně ty fotky jsou užitečné a poučné, jak se takový model staví. Nevím, proč by se Váš příspěvek neměl sem hodit, a není důvod se ospravedlňovat. Naopak, jsme na diskusním fóru a diskutujeme k tématu. Nemám zášť vůči perfektnímu modelu, a něčemu novému jsem se přiučil. Díky a zdravím.
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / P.Kontek / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Toptop »

Ahoj, tak především: veliká gratulace k parádně postavenému modelu.

Ale nejen model je to, co mě na této prezentaci potěšilo. Slovy četnického strážmistra Flanderky z Putimi: "Tak vidějí, takhle se píšou berichty. Tam musí být všechno. Hlavní věcí je sestavit to pěkné do berichtu, aby tam nahoře na to čuměli jako jeleni." Takhle udělaný report by se měl posílat každému nově registrovanému uživateli jako vzor. Stručnost, věcnost, přehlednost, naprosto perfektní fotografie a navíc žádné gramatické zločiny. Prostě balzám pro oko i duši modeláře. Děkuji
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / P.Kontek / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od mulda »

Vzorová ukázka, jak by to mělo vypadat..jak report, tak i stavba a focení. Není co vytknout. ;) :shock: :)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / P.Kontek / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Standa F. »

Máš to suprózní, Zdendo, i ta zrkadielková fólie na podložce je fajn. A ten úvodní, předem obranný tón, že "neumíš modelařit", je zcela nadbytečný - vždyť takzvaně "ze stavebnice", bez přebarvování a patin, lepí většina modelářů. Papírové modely vypadají dobře jako papírové, no stress ;) .
Ondatra
Příspěvky: 34
Registrován: ned 23.6.2013 18:35
Bydliště: město automobilů

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Ondatra »

Prostě je to velmi hezky slepený model. ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od chuan »

Nádhernej ***kroť se ve výrazech!***, přesně jako ten co jezdil u nás na vsi, když jsem byl malej. Opravdu super prácička.
Tom74
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 25.10.2012 11:42
Bydliště: Havířov

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Tom74 »

Moc hezky slepené a hlavně inspirativní.
Jen bych se chtěl zeptat zda ohyby, třeba na hlavních nosnících jsou nařezávané nebo je to tak ostrý ohyb.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Všechny ostré ohyby na modelu jsou nařezávané a posléze retušované. Jen na kapotě jsou z rubu lehce narýhované.
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj Zdeňku, gratuluji k hezky slepenému modelu. Když jsem četl začátek vlákna, bylo mi jasné, že se zase někde řešilo přebarvování modelů. Až tak moc to zde momentálně nesleduji.
I v samotném vláknu je více příspěvků o tomto vosím hnízdu, než o modelu samotném, a myslím, že jsi to čekal ;)

Ty kecy některého tu kolik procent je čehosi a jaký to je či není kompozit jsou mimo mísu. Vyčítáš mi vteřiňák - já ti budu vyčítat Herkules.

Někdo má vydaný model jako konečný, někdo jako podklad pro to dotvořit ho a svým způsobem přiblížit realitě.
Že model stříknu lakem, to je v pohodě. Když ho stříknu barvou, ne.

Každému co se mu líbí ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od VašekS »

Krásná vejda. ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Vláďo určitě jsi můj první příspěvek v tomto tématu přečetl od Á do Z. Každopádně nijak nenapadám Vaši tmelenou, přebarvovanou a patinovanou modelařinu. Také jsem tam vysekl poklonu a konstatoval, že nikdy takto modely lepit nebudu.
Kdo sleduje komplexněji dění na fóru, všiml si výkonů jednoho z nováčků s výrokem, že chytráci neumí nic jiného než jen kritizovat. V tomto směru byla moje slovní hříčka na začátku tématu. Přeci jen patřím k těm chytrákům, co umí jen kritizovat.....
Tímto bych zase já pro změnu chtěl uvést vše na patřičnou míru, jak to bylo vše myšleno....

Vláďo tak jak jsi Ty hrdý na svoje výtvory, tak jsem i já hrdý na svou čistou konzervativní papírařinu. A ostatní co umí něco jiného a lahodí to oku, jsou pro mě umělci hodni respektu a uznání. Ti co to przní, si zaslouží kritiku, aby je nutila k lepším a lepším výsledkům. Ti, kterým ani ta kritika nepomůže, nad těma už jen mávnout rukou a myslet si...vždyť ať si jen patlá, když jej to baví.

Hezký den všem....
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Michal T »

Ikdyž to tu sleduju prakticky pravidelně tak moc nepřispívám.
Jednak tím že nemám co ukázat(zatím) a jednak tím že zbytečné "plkání" je prostě zbytečné a radši si přečtu postup jakým se modelář postupně prokousával ke zdárnému konci.
Nicméně....trošku si zaplkám svým pohledem ;)
Minulý rok v Kyjově jeden pán řekl jednu moudrou větu: "model keď prelakuješ a prefarbíš už nieje papierový model ale iba papierová ofarbená kostra"
V něčem má určitě pravdu a je to určitě na zamyšlení. Sám třeba pomalu ale jistě dokončuji tu svou už skoro dva roky rozdělanou agrovku a pokaždé když míchám barvy do pistole a zapínám kompresor tak si na tohle vzpomenu a říkám si že příští papírák si postavím tak jak je vydaný.
Z mého pohledu postavit papírový model s tím že ho přebarvím je jednodušší než ho postavit čistým způsobem.
Nemusím řešit retuš, případné chyby přebrousím apod. A to se nebavím o patině, tam se schová tolik chyb že si to můžu dovolit odfláknout. Chci tím jen říct že všichni kdo staví čistým a konzervativním způsobem(dobře nazvané ;) ) mají můj respekt
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Michal T »

A abych nezapoměl....
Model máš postavený krásně čistě, líbí se mi barevné provedení a hlavně předloha modelu
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: PV3S Fekál / PKGraphica / 1:32 Hotovo

Příspěvek od komar »

Skromný "velký mág" alias Teo... ;) To by bylo aby se nelíbilo - oboje: fotoreport stavby i velmi vzhledný fekálník.
Je super, že Tě to bere tak, že zapomínáš i fotit :lol: Hned mám větší chuť se do V3S pustit, když ji takto prezentuješ...
A díky za tip na samolepící zrcadlovku - myslím, že PKGraph. podvozek je povedený, též mě napadlo ho ozrcadlit...ale skleněné zrcátko mi přišlo nepoměrné k papíru. :roll:
Tleskač - a ne jeden !
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“