CAS 25 Liaz 101.860+PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

CAS 25 Liaz 101.860+PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

další kousek do mé sbírky modelů, jsem zvolil požární vozidlo CAS 25 na podvozku Liaz 101.860 a přívěsnou stříkačku PPS-12. Model vyšel v ABC v měřítku 1:43 od Michala Antonického.
Něco o voze:
Označení CAS 25 značí cisternovou automobilovou stříkačku o průtoku čerpadla 2500l/min.
CAS K25 je určena k přepravě úplného požárního družstva s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou, z vlastních nádrží nebo cizích zdrojů. Její rozsáhlé příslušenství umožňuje provedení zásahu nízkým, případně vysokým tlakem vody nebo pěny. CAS tvoří podvozek LIAZ 101.860 a požární nástavba, která je rozdělena na trambusovou kabinu řidiče a mužstva, ukládací skříně, nádrže na vodu a pěnidlo a kombinované čerpadlo s plynovou vývěvou.

Technické údaje:
Délka - 7770 mm
Šířka - 2500 mm
Výška - 3350 mm
Hmotnost - 16 000 Kg
Max. rychlost - 90 km/h
Nádrž na vodu - 2500 l
Nádrž na pěnidlo - 400 l

Info o voze a fotka předlohy převzata ze : http://www.sdhvetrnyjenikov.estranky.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Foto předlohy a originál :
Obrázek Obrázek

Zatím se mi podařilo slípnout kabinu s podvozkem a drobotinou :) Lepení je v celku nenáročné a líbí se mi zpracování modelu, zádrhel zatím nenastal...

Obrázek Obrázek Obrázek

To je pro dnešek vše a pokračování příště ;)
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne sob 28.12.2013 19:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak přináším další ale opravdu nepatrný progres :) pustil jsem se do cisterny a zatím mam hotové prolisy s ventily a ovládacími páčkami, jde mi to tak nějak šnečím tempem, moc práce a času po večerech také moc nejni, ale furt lepší než nic.

Nějaká ta fotečka:
Obrázek Obrázek

Dalším postupem bude dokončení předního a zadního čela,ať má cisterna už nějaký vzhled atd. atd. :lol:

Hezký večer všem modelářům Jakub.
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od jenčik »

Máš to pěkně slepený, nechci ti kazit radost z práce, ale v těch zadních prolisech určitě nejsou žádný ovládací páčky, ale jen výtokový hrdla.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

No jo, máš pravdu našel jsem si ji slípnutou na netu a fakt tam nejsou :o jsem to ale :? v návodu je psaná ale nejspíše jen jedna a to na pravé straně kde je jen jedno hrdlo :idea: takovou radost jsem měl a takhle jsem to poplet ale dám to do pořádku :lol: Díkes za upozornění ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

po delší pauze se stavbou a získání kousku času, když zrovna nepomáhám modelovat cukrový :lol: jsem opět stříhnul do modelu. Opravil jsem ovládací páčky, které tam neměli být, a přilípnul několik drobností, světla, nárazníky, zábradlíčko a další droboť. Jediné co budu do budoucna dělat je to, že každý velký díl karosérie podlepím, alespoň kancelářským papírem. Jelikož se boky a vršek na cisterně nepatrně prohýbají a není to moc pěkné :roll: , ale budiž už je to slepené u kabiny takový nedostatek nenastal. Tak přidávám pár obrázků.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak trochu se sunu ke zdárnému dokončení požárního vozu :) zatím jsem dokončil majáčky, lípnul stěrače, připravil ohrádku na lanový žebřík, zprovoznil stříkačku a konečně slepil oba díly vozu v jeden celek. Další postup jsem zvolil výrobu mých vůbec neoblíbených koleček ( vlastně ani nevím proč mě ty kolesa tak nebaví, když nevypadají nejhůře :?: ), zatím první pár předních kol hotov a jdu se vrhnout, samozřejmě až po štědrodenním obýdku :lol: na zadní kolesa, ať už hasičové stojí na vlastních osách ;)
Nějaký ten jpg.

Obrázek Obrázek

A kolečka:

Obrázek Obrázek


To je pro dnešek vše a všem přeji krásné prožití dnešního dne a dobrou chuť k obýdku
;)

Jakub.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od Waclaf »

Jak dobrou chuť k obýdku??? Dyť neuvidíš zlatý prasátko, s těma velkejma zahnutejma zubama nahoru... :D ;)

Máš to pěkný, až na to vlnobití na nástavbě. Koukám, že mistr Antonický už tenkrát dost dobře trefil tvar čumáku Karosy. Když na to tak koukám, tak bych si to skoro slepil taky, včetně přívěsu.

Užij si štědrý večer, a nějakou tu vyškubávánku pod stromečkem!
Uživatelský avatar
Slepičák
Příspěvky: 345
Registrován: stř 14.3.2012 18:13
Bydliště: Dráchov;JČ kraj

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od Slepičák »

Tomu se říká inspirace,.Nasadil si mi brouka do hlavy,ovšem na stole se mi teď nějak ocitla tatra TERNNo S3 a o kamzíkovy radši nemluvě :)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od AmatER »

Tvar ano,
Waclaf píše:Koukám, že mistr Antonický už tenkrát dost dobře trefil tvar čumáku Karosy.
Tvar ano, ale rozměry ne - čelní okno je nižší (někde jsem slyšel, že rozměry skel prozměnu sedí s trolejbusem 14Tr M), proto na první pohled na modelu nesedí velikost bočních oken ve dveřích (moc vysoká) a taky chybí charakteristická mezera mezi oblinami+maskou a traverzou nárazníku.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

To: Waclaf - ne ne, já nemusím, já už ho vidím :lol:

Vlnobití na nástavbě, mě taky čílí, ale teď už to nezachráním :( , příště pořádně podlepit a bude, stále je co se učit.

To: Kuratko - na Terrno jsem zvědavý, předloha je zajímavá a rád si počkám na tvé poznatky ze stavby ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

tak přináším další postup a hlásím hotový hasičský vůz :) chybí už jen lanový žebřík a bodce. Včera večer jsem dokončil zadní kolesa a instaloval na vůz, aby se konečně postavil na svá vlasní kola :lol: . Dnes dokončena zrcátka, stupačky nalepena anténa a osazeny žebříky.
Teď je na řadě přívěsná stříkačka, kterou zrovínka podlepuji a budu jí dávat do kupy, zítra by mohly být nějaké obrázky.

pár obrázků vozu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Tak zase zítra Jakub :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: CAS 25 Liaz 101.860 + PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

tak si dovolím říci hotovo :P dnes jsem dokončil přívěsnou stříkačku, ta se lepila jedna báseň, jen se stříškou byl krapítek boj, byla cca o dobré 2-3mm delší a tak přišlo na řadu řezání, ale to zapříčinilo celkovou změnu velikosti, ze které vyplynulo, že stříška byla na délku akorát, ale pro změnu byla zase moc úzká :? Nakonec jsem jí tam napasoval a zkusil nedostatky zamaskovat barvou a výsledek se mi zdá docela i koukatelný :) Jinak model mohu jen doporučit, je to příjemný pocit, když pod rukama roste a nakonec se z něj vyklube pěkný hasičský vůz, který si myslím obohatí každou sbírku ;) Dost bylo psaní písmenek a jen pár obrázků přihodím a jdu si vymyslet další lepičskou činnost. Co se týče fotek, tak už se konečně dokopu a udělám nějaké v terénu...

Obrázek Obrázek Obrázek

Ať se vám všem daří ;) Jakub.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: CAS 25 Liaz 101.860+PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43 HOT

Příspěvek od BalvieM »

Pěkné, já se na tyhle starší kousky vždy rád podívám, gratulace k dokončení.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: CAS 25 Liaz 101.860+PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43 HOT

Příspěvek od Ričmond »

I starší modýlek když je pěkně slepený potěší :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: CAS 25 Liaz 101.860+PPS-12 / ABC,M. Antonický / 1:43 HOT

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

To: Ričmond and Lary - Děkuji ;) já právě mám moc rád tyhle starší kousky, které jsem jako malý vždy rozdělal, zkazil a vyhodil, tak si plním klukovské sny :lol:

Jak jsem slíbil pár foteček z exteriéru:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jediná záležitost k doplnění, je jen lanový žebřík a nějaké bodce či co...

Zatím ahoj Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“