Škoda CAS 25-Š 706 RTHP / Fijepo+PMHT / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
petkon
Příspěvky: 13
Registrován: sob 14.9.2013 18:37

Škoda CAS 25-Š 706 RTHP / Fijepo+PMHT / 1:25

Příspěvek od petkon »

Zdravím všechny. Přes drobné peripetie jsem se rozhodl založit téma týkající se mého prvního modelu, kterým se zabývám. Momentálně jsem se sekl na kabině. Jsou tam nějaké díly, které si ani při nejlepší vůli neumím představit, jak by mohly patřit k sobě. Přikládám nějaké fotečky, o tom, co se mi už povedlo polepit...

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek


Takže zatím takhle, rád uvítám veškerou kritiku (pozitivní i negativní).
Slibuju, že příště udělám ty obrázky vedle sebe, nebo jich bude méně...
Pevnou ruku a ostré nůžky.
P.


Provedena úprava názvu vlákna a příspěvku dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Škoda CAS 25-Š 706 RTHP

Příspěvek od Lukáš »

No vidíš, nakonec se to podařilo. Já myslím, že je to dobré. Retušovat hrany nebudeš? Pokud ano, je to lepší dělat před slepením. Ať se daří.
petkon
Příspěvky: 13
Registrován: sob 14.9.2013 18:37

Re: Škoda CAS 25-Š 706 RTHP / Fijepo+PMHT / 1:25

Příspěvek od petkon »

Tak jsem maličko pokročil s modelem, fotky dám zítra, ale definitivně jsem asi pokazil hadicový koš. Původně sem jej špatně nalepil a teď už s tím nejde nic udělt. koukal jsem na pravidla a nikde jsem nenašel, jak na to. Kopii jsem si neudělal. Kdyby se tu objevil někdo, kdo má originál je možné od něj získat ´kopii tét části modelu? Samozřejmě jsem schopen fotodokumentací dokázat, že se mi ten koš opravdu nepovedl. Děkuji za odpověď. Petr
petkon
Příspěvky: 13
Registrován: sob 14.9.2013 18:37

Re: Škoda CAS 25-Š 706 RTHP

Příspěvek od petkon »

Lukáš píše:No vidíš, nakonec se to podařilo. Já myslím, že je to dobré. Retušovat hrany nebudeš? Pokud ano, je to lepší dělat před slepením. Ať se daří.
No nevypadá to extra špatně, ale ten koš jsem definitivně zazdil. Ohledně retušování - jak jsem psal, je to můj první model (chudák) a tak budu zkoušet. Spoustu dílů už je slepených tak retuš buď vůbec, nebo už na slepených dílech. Jinak na příštím modelu zkusim méně invazivní metodu ohýbání. Děkuji za názor. Petr
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Škoda CAS 25-Š 706 RTHP / Fijepo+PMHT / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Každý se nějak učí, resp. učil. Nepočítám teda Bakuldu a podobné výjimky, které však toto pravidlo pouze potvrzují :D U prvních modelů bych se možná na retuš úplně vykašlal a soustředil bych se na techniky práce s papírem, čtení návodovek atd. a až pak začínat s retuší. Učit se všechno najednou je složité a výsledky zpravidla demotivující.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“