Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Zdravím modeláři,
chtěl bych tu dnes zahájit prezentaci stavby požární vysokozdvižné plošiny Tatra T815 PP 27-2. Model vydalo vydavatelství RipperWorks. Jsem zvědavý na stavbu. V základu, podvozek a spol. bude myslím bez problémů, horší budou suchovody a klouby v něm. S tím zkušenosti nemám, tak uvidím. Právě jsem dokončil nakladač KNA-251 a nemám teď náladu na další vojenské vozidlo. Zvolil jsem tedy hasiče.
Upravovat bych moc nechtěl, ale oproti normálu budu asi zábradlí a koš plošiny stříkat airbrush pistolí.
Samozřejmostí je foto originálu, přikládám. Také přikládám foto skutečného vozidla, užívaného v hasičském sboru v Mělníku.
Obrázek Obrázek
Momentálně pracuji na rámu, který je z balsy. Nyní schne pod zátěží.
crafter45
Příspěvky: 22
Registrován: sob 23.2.2013 22:33
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od crafter45 »

Tak ať se daří. A budu sledovat.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Raven »

Ahoj...
tak to jsem zvědavý jak se ti stavba bude dařit...držím palce, přeji hodně štěstí a věřím ve zdárný konec... ;)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Něco málo k postupu práce na modelu. Nyní pracuji na základně nástavby. I když to nebylo vyznačeno hvězdičkou, podlepil jsem vnitřní části bočnic čtvrtkou. Bylo to celé na úkor zúžení podlepeného dílu 2f, ale myslím, že to bude k něčemu dobré. Model budu neustále brát do ruky a tak je celkem jasné, že se boční části poškodí. Fotky dodám, až bude co ukazovat.
Zatím se mějte.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Nazdar pánové,
přináším další fotky z postupu práce na mém modelu. Aspoň něco jsem dal dohromady, v tomhle příšerným horku se nedá nic pořádnýho dělat. Tak tedy, slepena základna, rám, přední i zadní podpěry a něco málo dalšího.
Obrázek Obrázek
Pokud jde o tu červenou skvrnu (částečně seškrábanou) na vrchní části základny nástavby, je to má vzácná DNA. Při neodborné manipulaci s novou čepelkou jsem se říznul a kapička krve ukápla na horní část základny. Byly zde pokusy o opravu seškrábnutím, ale i tak něco zůstalo. Má to jednu výhodu. Jakmile se v budoucnu někdo rozhodne mě klonovat, zde bude možnost získat potřebná data ;)
K modelu : vše se mi zdařilo sestavit rovně, bez jakékoliv nerovnosti. Základ je důležitý.
Model se zatím staví skoro sám, vše sedí na 1. Už se těším, až bude model připomínat předlohu, aspoň trošku.
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od opel123 »

Pěkná a čistá práce :shock:
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

Takže pot a krev... :shock: (horko zajišťuje pot a nové čepelky krev)
To je modelář! Z toho si vezměme příklad! Takové nasazení a obětavost se jen tak nevidí. :D ;)

Máš to pěkné. Budu s dovolením vočumovat.
Je to jeden z těch modelů, které mně hrozně lákají, ale zatím jsem neměl tu odvahu... :oops:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Pro Waclaf - stačí se do modelu pustit, pak to půjde samo od ruky. Pokud máš za sebou už nějakej model, nevidím důvod se tohohle modelu bát.
Zatím jen malý postup práce na modelu. Mám dovolenou, tak jezdím na kole a spol. I tak si ve večerních hodinách najdu čas, otevřu futrál, připravím nářadí a pustím se do práce.
Zde nejnovější postup:
Slovy:
Přilepeny některé díly spodní částí základu plošiny. Dál pracuji na podvozku. Nosníky, klouby řízení (ty jsem si zhotovil ze smrkové lišty, poté oblepil díly vystřihovánky), převodovku a podobně. Též slepeny některé další části k pozdější instalaci.
Foto:
Obrázek Obrázek Obrázek
Dnes mám v plánu diferenciály, listová pera a spol. Čeká mě ještě dost práce, než podvozek dokončím. Pak asi kabina nebo kola, ještě nevím.
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jenčik »

pěkně čistě slepené, ale řekl bych, že jsi prohodil čela na těch nosnících (soudě podle rozdílného stínování), škoda.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Jo, tak toho jsem si všiml teprve až nyní. Opravím to ještě dnes večer. Díky za upozornění. Lepil jsem to včera pozdě v noci.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Vážení,
ani příšerné horko mne neodradilo od práce na modelu. Dal jsem dohromady podvozek a připravil jej na instalaci kol. Chvíli mi sice trvalo překonat dilema, dát či nedát na kola dezény, ale nakonec jsem vytvořil kola bez nich. I tak to vypadá slušně. Docela mě překvapilo, jak dobře mi sedly bočnice na obvod kola. Stejně jako u T815 TP 6x6 . U modelů, kde je dezén ohýbaný přes okraj (T815 VT, nebo VVN), musím pokaždé trošku obrousit hranu, pak je téměř nutné kola stříknou.
Dokonce se mi povedlo docílit jakéhosi odpružení. Cele osy náprav jsou z plastového bovdenu, používaného u RC modelářů.
Řečí bylo myslím dost, zde jsou fotky.
Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Teď přijde na řadu dolepení pár věcí podvozku, následovat bude motor a vše ostatní kolem něj.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Pěkná práce.

Ty torzní tyče okolo centrální roury mají být tak tenké?
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Díky.
Máš pravdu. Nemají, tyto mají průměr 1mm, původní jsou 1,5mm. Neměl jsem v tu chvíli po ruce potřebný průměr. Už je to vyměněno.
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Opravdu pěkná čistá práce, ale zase si dovolím malou připomínku - chtělo to ještě zatmavit vnitřní pásky poklic - takhle to rochu svítí. Ale možná je to tak viditelné jen na fotkách.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T815 PP27-2 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Jedna z věcí, které jsem si všiml až po přilepení a zaschnutí lepidla. Oddělat už nejdou, při použití násilí bych mohl poškodit model. Na fotkách to svítí, to je fakt. Příště si na tento problém dám pozor.
Jinak pánové, díky za připomínky. Klidně do mě, jen takto časem dosáhnu opravdu dobrých výsledků. Některé, jako třeba Brzdičovu, ohledně torzních tyčí, jdou opravit hned, u jiných si udělám poznámku.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“