CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, zdravím všechny,

před pár dny jsem se pustil do tohoto modelu. Kdysi dávno jsem stavěl i hasičskou verzi, která je ve vitrínce u mého táty, základ je prakticky stejný.
Úpravy plánuji jen minimální laser doplňky na kola, mřížky světel a část pod předním nárazníkem.

Základ rámu

Obrázek Obrázek

Motor


Obrázek
U motoru omluvte papírové výfukové potrubí, plastické z drátu jsem zkoušel několikrát, ale nikdy to nebylo ono, bohužel s pájkou si nerorumím.
Naposledy upravil(a) Jirka N. dne úte 12.2.2013 17:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od jezdec »

Máš to pěkný, čistý. Nevadí že si nerozumíš s pájkou, drátek se dá i lepit vteřiňákem, mám tak udělané všechny rámy na dakarkách. Jen pokračuj ;)
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Kola jsou hotova, doplněna o Teo dezény, čímž ještě jednou děkuji. Na nápravách jsou samozřejmě prozatím na sucho. Poklice budou až ve finále. Jinak žádné problémy se stavbou nebo konstrukcí nejsou.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Jirko ty kola vypadají super . Můžeš prosím prozradit čím jsi je přetíral ?
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Kola jsou přetřena barvou Revell č. 8 matná, používám ji už delší dobu a jsem sní maximálně spokojen.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Tak pomalu pokračuji, vzhledem k pracovním povinnostem to jde opravdu pomalu. Dal jsem dohromady přední nárazník a zde se mi povedla chyba. Prolis na nárazníku se mi podařilo posunout mírně vlevo ( ve směru jízdy ), jelikož na nárazníku nejsou značky pro nalepení prolisu. Nárazník je bez vyřezaných světel, protože tam budou mřížky.
Doplnil jsem lasery na světla a výfukové potrubí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Mám tu další postup, podvozek je hotov až na vzduchový filtr, který bude až s kabinou. Malá nepříjemnost nastala u baterie na pravé straně rámu, je větší a naráží do pravé stupačky, tak sem ji odříznul zhruba o 2 mm.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Dnes jsem dodělal základ kabiny. Přístrojovou desku jsem částečně zpevnil kartonem, vnitřní obložení kabiny je napeleno obostranou páskou. Co se mi opravdu nepovedlo je, že mám upatlané boky, mírně i zadní stěnu, byť jsem si myl ruce co každý díl, zřejmě to je z upatlané podložky :( . Pokud příště budu dělat nějaký model v bílé barvě, asi ho nechám okopírovat na laseru, tam se případných šmouhanců dá krásně zbavit. A nyní foto:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj,

kabina už je hotová, vše bez problémů, jen když jsem nalepil majáky podle návodné kresby, následně jsem zjistil, že si pravý maják nerozumí se sáním, tak jsem sání vysunul, mírně ven. Pro další stavitele doporučuji majáky lepit více dopředu na prolis střechy.
Ještě mi zbývá propojení sání s filterm a jde se na korbu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ještě bych měl otázku na zkušené, případně na kluky z PMHT. Jedná se mi o bočnice cisterny, konkrétně na šedý pruh u výřezu pro blatníky. Vyříznout, nechat nebo přilepit z rubu ??? Když narýhuji bočnici ten šedý pruh je asi 1 mm nad rýhováním, takže když se udělají blatníky, tak by tam byl vidět.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Zde je k vidění už slepený model... http://pmht.net/forum/viewtopic.php?f=202&t=1190" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Dík Teo, na tyto fotky jsem se také díval, tak mi z toho vychází, že by se to mělo odstřihnout.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Než to ale odstřihneš, tak si slep blatníky a pořádně si je k tomu místu poměř, co z toho vyleze.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj,

mám tu opět další postup. Dal jsem dohromady základ cisterny. Boky a část podlahy se žebrem jsem vyztužil kartonem 0,5 mm pomocí oboustrané pásky. Jen doufám, že prolis u vodního děla jsem nenalepil obráceně. Pak menší problém nastal u ozdobných lišt pod střechou ( poslední fotka ), lišty na celém boku se skládají ze tří dílů a prostřední byl asi o 2 mm kratší, tak jsem jej musel nastavit.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: CAS 32 Tatra 815 6x6 POLICIE ČR / PMHT / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj,

mám tu další postup, cisternu jsem osadil drobnostmi v zadní části, žebřík a zábrablí. Vše je nalepeno na rámu. Ještě mě čeká vodní dělo, ochranné sítě ( to bude horor ) a krycí plachta mezi kabinou a cisternou, tu z vystřihovánky se mi nechce použít je to jaksi umělé. Chtěl bych použít igelit z odpadních košů, ale odpovídající zelený nebo khaki jsem nikde neviděl a to jsem prošel několik drogerií. Asi použiji černý pytel. No a pár fotek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“