Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Kubaxx píše:No chybu bych videl asi v sile podlepovani dilu. Staci, aby nosniky byly na kazdou stranu o 0,5 mm sirsi a pak uz se to veze..2 mm mas hned. Vyse si psal o balse, samolepici pasce to mohou byt zdroje nepresnosti. V modelu je pocitano pouze tloustkami papiru uvedenych v navodu. Chyba v modelu urcite neni, protoze Rhino se nemyli ;), mylit se muze pouze clovek.

Jinak preji mnoho dalsich sil v lepeni, zatim to vypada paradne! Kuba V.

S tím naprosto souhlasím,ale je tu "ale" kdy mi nosníky sedí "téměř" na linkách spodního dílu, lišit se to může ani ne o 0,5mm , tady bych chybu neviděl...
Může to hrát podstatnou roli, to nepopírám, bohužel jsem první kdo to staví,takže se nemůžu ohlížet na zkušené stavitele. Když jsem kdysi stavěl z ABC,tak jsem nadával na vydavatele, u RW si to nedovolím,protože jeho modely jsou naprostá špička...jen toto jsou rozdíly,které jsou příliš viditélné... já osobně bych třeba uvítal,kdyby bylo v návodu uvedeno,kolik má příslušný díl po podlepení mít tloušťku, bylo by to možná jednodušší pro stavitele, kteří nepoužífají předem vyzkušené metody.
Ale to už zacházím do extrému...Jsem průkopník vydaného modelu a k tomu patří hledání chybiček :-D
Až to začnou stavět další borci, uvidí se,jestli jsem jen levej,nebo je problém i ve vystřihovánce (zatím to beru jako svoji chybu). Zatím jsou to věci,které se dají opravit a navíc to nebude vidět.
Ovšem bojím se,až se dostanu na ramena...snad to bude OKI...

Díky všem za ohlasy...sepsujte me za zapatlání dílů (na tomhle modelu to není legrace) a jedeme dál.... :lol:
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od jbb »

Ale v modelu přeci je uvedeno, jak co podlepovat... čtvrtka, 0,5mm, 1mm... když připočtu lepidlo, tak pak výsledný díl je konstruován na tloušťku 0,4mm, 0,7mm, respektive 1,2mm. Přičemž linky přilepení jsou vždy o 0,1mm užší, aby to nesvítilo bíle pod tím.
Určitému zkracování dílů se člověk občas nevyhne, ono i takové ohnutí dílu (a vlepení výztuhy dovnitř) někdy udělá s prostorem na přilepení věci. A asi je lepší malinko zkracovat, než složitě prodlužovat....
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Je to rukama, tak to jsem hned klidnější :lol: :mrgreen: :lol:
Bourak 1
Příspěvky: 7
Registrován: ned 13.1.2013 7:18

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od Bourak 1 »

Chtěl bych ti poradit na koupi kartonu v Plzni,na Borských polích je obchod Grandpapír Plzen kde mají všechny druhy kartonů cenově dostupné a ochota prodavačů,sám tam jezdím rád nakupovat
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Bourak 1 píše:Chtěl bych ti poradit na koupi kartonu v Plzni,na Borských polích je obchod Grandpapír Plzen kde mají všechny druhy kartonů cenově dostupné a ochota prodavačů,sám tam jezdím rád nakupovat

Mockrát děkuji, momentálně to není aktuální, řeším shánění práce,tak ani nelepím, jsem rád když vlezu na fórum. Je toho na mě tolik,že nemám chuť lepit a dost mě to štve... :roll:
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od LC 736 »

Tak tu máš jednu motivačnú fotku,ja som už zlepil druhý kus ;),kedže prvý som odovzdal Ripperovi.http://papermodelers.sk/hostimages2014/ ... xBpWje.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

samotr9 píše: řeším shánění práce
Trochu OT: Jestli máš maturitu ze strojní průmyslovky a umíš dobře anglicky, tak se mi ozvi přes SZ. Mám práci v Plzni.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Chlapi, vy mi dáváte :lol:
No dodělám dakarku a budu pokračovat na Tatře, už se z ní stává fosílie, tak s tím budu muset něco udělat :ugeek:
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Prosím administrátory o smazání tohoto vlákna. Model budu stavět dál,ale nebudu to zde presentovat. Ani nebudu ukazovat fotky finálního výtvoru.
Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“