Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od fantomas666 »

Já si při lepení Caterpilaru vzal celou vystřihovánku do prodejny modeláře a za ochotné pomoci prodavače jsme vybrali odpovídající odstín mezi lihovými Agama. Odstínů mračna, nesmrdí a přikreje i nepapírové díly. ;)
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od CSR »

fantomas666 píše:Já si při lepení Caterpilaru vzal celou vystřihovánku do prodejny modeláře a za ochotné pomoci prodavače jsme vybrali odpovídající odstín mezi lihovými Agama. Odstínů mračna, nesmrdí a přikreje i nepapírové díly. ;)
Podobnou zkušenost mám i já.Při stavbě jednoho baráčku od Ondry Hejla jsem stavbu vzal do výtvarných potřeb a také my by poraděn ideální odstín.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Hmm,tak to bych taky mohl zkusit...jen sehnat v Plzni dobré modelářství...bydlím tu krátce a neznám to tu...

Jinak přikládám fotky postupu, moc toho není...nezbývá na to tolik času..

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

No vida, nakonec se ta šedá retuš povedla. Teda jestli tam je, fotky jsou trochu mázlý.
Uvnitř je karton, smrk či balsa?
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Je tam retuš :-D Ve skutečnosti je světlejší..než na fotkách..na těch hranách je to OK
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Tak jsem lehoulince pokročil... jedu hodně pomalu s pauzama ...abych se lépe soustředil (dlouho vyřezávám díly,retušuju,rýhuju naohýbám a lepím)...jsem v tomhle strašnej šnek :-D :-D :-D zhotovil jsem podpěry a začal se zadní nástavbou... Vše sedí tak jak má..až na min. detalů,které se dají opravit,ale možná to bude rukama....Co mě překvapilo je zadní nástavba..
Vrchní část je z jednoho dílu a doporučuji s ní pracovat s co největší opatrností..neustále se s ní manipuluje, takže jsem zvolil postupné retušování...Také jsem v jednu chvíli přemýšlel,jestli ji nerozříznout na dvě části,se kterými postupně pracovat,ale nechtěl jsem riskovat...Co jsem rozřezal je vnitřní oblepení nástavby
, používám jen oboustranou lepící pásku a je to potřeba kvůli ohybům. Nejvíce obav mám až budu přilepovat spodní část nástavby,která bude pomocí obustr.pásky...i pro to jsem řešil,zda horní nástavbu nerozdělit na dvě části,které by se potom spojily pomocí spodního dílu,ale měl jsem obavy o pevnost modelu...takže to risknu..Doktore věděl proč to takhle nakreslit.

Zde fotky s průběhu stavby....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě jsem zkoušel namíchat retuš šedé barvy a chtěl bych poděkovat...troška purpurové do šedé mi dost pěkně sedla,takže retuš vypadá opravdu výborně...Ještě jednou díky (a ženskou jsem k tomu nepotřeboval :-D )
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od jbb »

Hezky to roste... Rozdělení nástavby vřele nedoporučuji, je to základní prvek pro udržení geometrie a celistvosti modelu. Nosníky to pak pojistí, ale rozdělit tento díl by mohlo být pro osud modelu dosti fatální.
Karlos
Příspěvky: 13
Registrován: ned 19.8.2012 20:37

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od Karlos »

Krásná práce, tenhle model jsem si nakonec nepořídil, protože bych radší klasickou oranžovou barvu, přecijen mě ty hasiči moc neberou. Třeba se někdy dočkám reedice v jiný barvě...
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

VašekS píše:No vida, nakonec se ta šedá retuš povedla. Teda jestli tam je, fotky jsou trochu mázlý.
Uvnitř je karton, smrk či balsa?
Uvnitř je balza se čtvrtkou,ale ta čtvrtka co mám doma je asi slabší,než se kterou počítal autor,takže jsem musel dát 3čtvrtky místo dvou... 8-)
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

jbb píše:Hezky to roste... Rozdělení nástavby vřele nedoporučuji, je to základní prvek pro udržení geometrie a celistvosti modelu. Nosníky to pak pojistí, ale rozdělit tento díl by mohlo být pro osud modelu dosti fatální.

Myslel jsem říznout to u předních blatníků,ale upustil jsem od toho, Vy jste to kontruoval a víte proč to tak má být.. :roll: :roll:
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Ahojte kolegové,

tak jsem trošku popojel,ale vůbec nejsem spokojen.. Nějak se mi to nedaří,nesedí mi to tak jak bych si přestavoval a musím díly upravovat.
Nesedly mi výstuhy vespod plošiny,musel jsem je zkracovat o cca 2 mm na jedné straně..navíc jsem musel hodně retušovat podpěry,které moc neseděly a spodní díl plošiny 2f,který jsem musel hodně brousit,aby se vešel na horní díl 2a, asi to bude rukama,betatester psal,že vše sedělo dokonale,mě to moc nesedělo..
Dále jsem musel zkracovat zadní úložný prostor 2gL a 2gL+2gR neseděly mi ani na nosníky,takže jsem se nevyhnul znatelnému retušování.Netuším,kde jsem udělal chybu. Pokud budou ramena plošiny ještě složitější,tak nevím nevím,možná jsem se přecenil

No nic, pár fotek pro inspiraci.. na jedné z fotek jsou označeny díly,které jsem musel zkracovat abych to dostal dovnitř..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Na poslední fotce je přiblíženo moje upatlání, bohužel jsem se tomu nevyhnul.. Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Mě se to líbí, sám se v "upatláníčku" vyžívám :roll: ...
Jen bys mohl dávat kvalitnější foto, z tady toho co ukazuješ moc nevidím. ;)
Radek14
Příspěvky: 36
Registrován: sob 21.1.2012 11:16
Bydliště: Čtyřkoly

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od Radek14 »

I přes to co tu všechno píšeš, to vypádá velmi pěkně ;), držím palce ke zdárnému dokončení ;)
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Tomáš S. píše:Mě se to líbí, sám se v "upatláníčku" vyžívám :roll: ...
Jen bys mohl dávat kvalitnější foto, z tady toho co ukazuješ moc nevidím. ;)

Fotky je můj boj, lepím pouze při umělém světle a udělat fotky je problém při lampičce ..není kde..nenašel jsem způsob jak udělat lepší fotky...Zatím...
Kubaxx
Příspěvky: 59
Registrován: sob 18.2.2012 13:59
Bydliště: Jägendorf

Re: Tatra 815 PP 27-2 / RW / 1:32

Příspěvek od Kubaxx »

No chybu bych videl asi v sile podlepovani dilu. Staci, aby nosniky byly na kazdou stranu o 0,5 mm sirsi a pak uz se to veze..2 mm mas hned. Vyse si psal o balse, samolepici pasce to mohou byt zdroje nepresnosti. V modelu je pocitano pouze tloustkami papiru uvedenych v navodu. Chyba v modelu urcite neni, protoze Rhino se nemyli ;), mylit se muze pouze clovek.

Jinak preji mnoho dalsich sil v lepeni, zatim to vypada paradne! Kuba V.
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“